Menu

10 w dół

25 lutego 2018 - Informacje

Prostota sugeruje minimalizm. To znaczy, wiele można osiągnąć za mało. Podczas gdy wielu może myśleć, że “im więcej, tym lepiej”, rośnie ruch minimalistów, którzy rzucają wyzwanie temu sposobowi myślenia, decydując się zamiast tego zmniejszyć i skupić się na rzeczach podstawowych, a nie nabywać masowo. W tej grze prostota jest dana, ale proces wygrywania jest niczym innym, jak minimalnym wysiłkiem.

10 Down, zaprojektowany przez Odd Hackwelder i opublikowany przez CSE Games, składa się ze 100 kart Liczb, 10 kart Misji i 50 żetonów. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Żetony są wykonane z tektury.

Konfiguracja gry i podstawy gry

Aby skonfigurować grę, przetasuj karty liczbowe i rozdaj każdemu z graczy po 10 kart zakrytych.

Po drugie, umieść pozostałą talię kart liczb zakrytą w środku obszaru gry i narysuj 3 górne karty, układając je odkryte w rzędzie, aby utworzyć 3 oddzielne stosy odrzuconych kart.

Połóż żetony na jednej stronie obszaru gry i pozostaw na razie karty misji.

W swojej kolejce albo dobierają jedną odkrytą kartę z talii lub chwytają najwyższą kartę Liczbową z jednego z trzech stosów kart odrzuconych. Następnie muszą odrzucić 1 kartę w ręce. Jeśli wylosowali z talii, mogą odrzucić tę samą kartę, którą pobrali. Jeśli wylosowali ze stosu kart odrzuconych, muszą odrzucić inną kartę na jednym z trzech stosów odrzuconych.

Typ gry 1: Twoja standardowa gra

Standardowa gra wymaga od graczy tworzenia sekwencyjnego wybierania kart zaczynając od “1” i kończąc na “10”. Ponieważ gracze będą mieli tylko 10 kart na raz, są zmuszeni upuścić kilka kart z numerem dla innych graczy. Gdy to zrobią, będą również zbierać różne rodzaje kolorowych kart liczbowych.

10-kart

Kiedy gracz ma prawidłową sekwencję kart liczb (1 – 10), ogłasza ją i zagrywa karty do stołu. Aby utworzyć sekwencję o wartości 10, otrzymują 1 token. Za każdy przebieg 3 kart o tym samym kolorze przyznawany jest dodatkowy token. W przypadku każdej serii 4 lub więcej kart o tym samym kolorze, otrzymują one 1 dodatkowy żeton za każdą kolorową kartę powyżej 3. Jeśli gracz jest w stanie zebrać sekwencję kart o tym samym kolorze, wygrywa grę!

Po zliczeniu punktów i podaniu żetonów gracz odrzuca swoje karty i otrzymuje 10 nowych kart. Wszyscy pozostali gracze PRZECHOWYWAJĄ ICH KARTY. Gra jest wznawiana, dopóki gracz nie zdobędzie 10 żetonów.

Rodzaj gry drugiej: Kolor misji

Kolorowa gra misyjna korzysta z podstawowych zasad gry, ale wymaga od graczy zbierania kart o określonym kolorze. Każdy gracz otrzymuje na początku gry tajną kartę Misji, która informuje ich o liczbie i kolorze kart, które muszą zdobyć. Żetony są zdobywane kolorami, a kolor tokena jest zgodny z kolorem kart w biegu. Na przykład kolor 3 kart oznaczałby 1 czerwony żeton gracza, ale kolor 5 czerwonych kart liczbowych dałby graczowi 3 czerwone żetony.

Rodzaj gry: Drużyna: Drużyna

Identyczny pod każdym względem do standardowej gry, z wyjątkiem tego, że gracze są zgrupowani w zespoły. Członkowie zespołu mogą rozmawiać ze sobą i dzielić się kartami, które mają w ręku, ustalając, w jaki sposób mogą ukończyć sekwencję tak szybko, jak to możliwe. Pierwszy zespół, który zbierze łącznie 10 żetonów, wygrywa.

The Child Geeks przyłapali się na tym, o czym była gra, zanim jeszcze skończyła się pierwsza ręka. Grają zarówno w standardową grę, jak i w kolorową misję, znajdując zarówno dobrą zabawę, jak i wystarczająco różne, aby można je było uznać za dwie osobne gry. Według jednego z Child Geek: “Lubię grę, ponieważ ma łatwe zasady i jest zabawna. To jednak nie jest gra dla dzieci. Musisz grać ciężko, aby wygrać. “Inny Child Geek powiedział:” Podoba mi się gra i świetnie się czujesz, kiedy dostaniesz swoje żetony! “. Wszyscy Maniacy Dzieci najwyraźniej dobrze się bawili, z wyjątkiem jednego. Kiedy rozmawiałem z nim, Child Geek powiedział: “Nie mogę uzyskać kolorów, których potrzebuję.” Okazuje się, że Child Geek próbował zbierać karty o tym samym kolorze, nie dlatego, że wygrywały duże wygrane, ale ponieważ źle zrozumieli zasady. Whoops. Kiedy już to poprawiliśmy, był wyłączony i biegł tylko z uśmiechem. Gdy gry się skończyły, Child Geeks zagłosowało za zatwierdzeniem 10 Down.

finalword_parentgeek The Parent Geeks odkryli, że gra jest świetną zabawą dla rodziny i rówieśników. Spośród wszystkich nadrzędnych geek, gracze, którzy nie grają i nieformalni, najbardziej lubili tę grę. Według jednego z graczy – Gramatyka Parent Geek: “Gra jest łatwa do zrozumienia i łatwa do naśladowania. Nie wprowadza zbyt wielu reguł ani nie czuje się strasznie skomplikowana. A jednak wciąż jest to porywająca gra. “Inny rodzic Geek powiedział:” Dużo radości z rodziną. Dla mojego 7-latka jest to wystarczająco łatwe, aby grać i angażować się wystarczająco, by intrygować dorosłych. Prawdziwy zwycięzca w moim stole do gier. “Bardziej poważni gracze w karty, ci, którzy lubili gry takie jak Kierki i inne klasyczne gry karciane, zawsze starali się zebrać jak najwięcej pasujących kolorów. Jeden z graczy wygrał nawet grę z kartami w tym samym kolorze, ku rozczarowaniu swoich przeciwników. Gdy gry się skończyły, Parent Geeks zagłosowało za zatwierdzeniem 10 Down.

finalword_gamergeek The Gamer Geeks nie byli pod wrażeniem. Według jednego z graczy Gamer Geek: “To bardzo prosta gra. Zbyt proste. Wszystko, co gracz robi, to zbieranie kart – które widzą – w celu utworzenia sekwencji 10 kart w kolejności. Kiedy to zrobią, zarabiają token. Jeśli pasują do wielu kolorów, zyskują jeszcze więcej kolorów. Gra wydaje się być czymś, co grasz u swojej babci. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Prosta gra, ale dobra dla nie-graczy i zwykłych graczy. Nie wystarczy jednak, by zainteresować mnie grą. “I na koniec jeszcze jeden Gamer Geek powiedział:” To wystarczająco dobra gra, ale poważni gracze nie są tu na pewno rynkiem docelowym. “Po grze kilka razy , Gamer Geeksowie zgodzili się, że 10 Down nie jest grą, którą chcieli grać dalej.

finalword-fathergeek10 Down jest tak podstawowym zestawem do zbierania gier karcianych, jak to tylko możliwe. Eliminuje błysk i flarę, zapewniając łatwą rozgrywkę. Dla naszych doświadczonych graczy było to postrzegane jako błąd. Dla naszych Geeków i Geeków Rodziców był to ogromny plus. Różne rodzaje gier sprawiają, że gra jest nieco bardziej interesująca, kładąc nacisk na zbieranie prędkości lub ostrożne zarządzanie ręką. Oba są odpowiednie dla młodszych i starszych graczy, ale nigdy nie łaskotały fantazji poważnych graczy.

Jeśli lubisz gry karciane i szukasz jednego do zabawy z rodziną i przyjaciółmi, zajrzyj do 10 w dół. Chociaż jest to uproszczenie na wiele sposobów, jest to solidna gra, która zapewni rozrywkę i zabawne wyzwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.