Menu

3 Wishes

3 stycznia 2019 - Informacje

Wyobraź sobie, że masz trzy życzenia. Możesz mieć wszystko; być cokolwiek. Czy życzysz sobie władzy, bogactwa, czy bezinteresownie życzysz innym? Być może pokój na świecie? Co powiesz na więcej chorób, bólu i głodu? Twoja wyobraźnia jest limitem, ale w tej grze twój spryt i pamięć są kluczem do uzyskania tego, czego chcesz.

3 Życzenia, zaprojektowane przez Chrisa Castagnetto i opublikowane przez Passport Game Studios, składają się z 18 kart życzeń, 10 drewnianych znaczników i 5 kart pomocy dla graczy. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Drewniane żetony to solidne małe kostki. Ilustracje na kartach Magdaleny Markowskiej są kolorowe i kapryśne.

Jakie jest Twoje życzenie, Mistrzyni?

Aby skonfigurować grę, najpierw ustal, ile kart będziesz używać. Usuń niezbędne karty i umieść je z powrotem w polu gry.

Po drugie, przetasuj pozostałe karty i umieść je zakryte w środku obszaru gry, aby utworzyć talię drawów.

Po trzecie, wylosuj górną kartę z talii i umieść ją w polu gry, nie ujawniając jej żadnym z graczy.

Po czwarte, wylosuj kolejne dwie karty z talii i umieść je zakryte w rzędzie obok talii.

Po piąte, każdy z graczy, kolejno w kolejności kolejności, dobiera trzy karty i patrzy na jeden z nich. Następnie gracz umieszcza wszystkie trzy karty zakryte w rzędzie przed sobą.

Uwaga: Gracz nie powinien udostępniać żadnych informacji o swoich kartach!

Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem!

3 Życzenia są rozgrywane w rundach i turach bez ustalonej liczby rund lub obrotu na mecz. W swojej turze wykonują 2 akcje. Podsumowano tutaj działania.

Zerkać

Gracz może spojrzeć na dowolną kartę przed dowolnym graczem (włączając siebie) lub na środku stołu. Podczas podglądu gracz powinien upewnić się, że przypadkowo nie przekazuje żadnych informacji.

Przełącznik

Gracz może zamienić pozycję dowolnych dwóch kart w grze bez podglądania lub ujawnienia ich innym graczom.

Człapać

Gracz bierze trzy karty przed sobą, tasuje je zakryte, a następnie wybiera jedną z nich. Następnie trzy karty są ponownie zakryte przed nimi.

Zadeklaruj zwycięstwo!

Gracz może ogłosić zwycięstwo (kończąc grę) w czwartej i kolejnych rundach rozgrywki. Dodatkowo jest to jedyna akcja, którą gracz może podjąć w swojej turze. Oznacza to, że gracz nie może podglądać, a następnie ogłaszać zwycięstwo w swojej turze.

Twoje życznie jest spełnione!

Gra dobiega końca, gdy jeden z graczy wykona akcję Zwycięstwa Deklaracji. Wszyscy gracze odkrywają teraz swoje karty, odwracając je. Jeśli gracz ma jedną kartę “Superpower”, jedną “Gift” i jedną kartę “World Harmony”, otrzymuje liczbę punktów równą sumie wydrukowanej na kartach Wish. Niektóre karty Życzenia mogą zmienić sposób zdobywania kart, a nawet usunąć gracza z gry!

Gracz z największą liczbą punktów wygrywa grę. Każdy gracz, który nie ma wymaganych kart Życzenia pod koniec gry, traci domyślnie.

Pragnąc więcej życzeń

Pojedyncza gra złożona z 3 życzeń jest wyjątkowo krótka. Często pożądane jest, aby grać w kilka gier z powrotem do tyłu. Każda gra jest odtwarzana w sposób opisany powyżej, a nowe gry powtarzają proces konfiguracji. Jedyną różnicą jest włączenie drewnianych kostek. Jedna jest przyznawana graczowi, któremu przyznano zwycięstwo w grze, lub dwa są przyznawane, jeśli gracz wygrał zarówno bieżącą, jak i ostatnią grę. Gdy gracz zbierze 5 lub więcej kostek, gra się kończy. Gracz z największą liczbą kostek wygrywa.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.