Menu

Abaddon: Shattered Command Game Expansion

26 lutego 2018 - Informacje

Ziemia była kiedyś zielona i żyzna. Teraz jest bez życia i dziurawy z kraterami. To w tym odludnym krajobrazie mężczyźni i kobiety walczą o przetrwanie. Niektórzy polują pieszo, szukając swojego wroga, podczas gdy inni pilotują potężne mechanizmy bojowe o nazwie Links. Z Bunkrów Dowodzenia słowo wychodzi, że zbliża się wróg. Bez wahania żołnierze ponownie rozpoczynają wojnę.

Abaddon: Shattered Command, zaprojektowane przez Richarda Borg i opublikowane przez Toy Vault, Inc., będzie podobno składać się z 2 płytek Command Baulter, 20 kart Command Bunker, 6 znaczników ulepszenia programu, 2 pięciopunktowych okrągłych liczników bonusowych, 32 Markery do aktualizacji wyposażenia, 24 kryształy mocy, 16 płytek terenu, 2 pomoce gracza i 4 nowe elementy przekaźnika blokady. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Abaddon: Shattered Command jest rozszerzeniem gry i wymaga podstawowej gry, Abaddon, aby móc grać.

Co dostaniesz w ekspansji

Ekspansja zawiera wiele nowych rzeczy do ulepszenia gry. Bardziej interesujące komponenty są tutaj zestawione.

Zmodyfikowane reguły

Rozszerzenie zmienia podstawowe reguły, dodając dwa nowe kroki. Te kroki zostały dodane, aby umożliwić graczom korzystanie z kart Programu. Ponieważ karty Programu są zależne od Bunkrów Dowodzenia, dwa dodatkowe kroki mogą zostać zignorowane, jeśli żaden z Bunkierów Poleceń nie jest w grze.

Dwa nowe kroki są następujące.

Zagraj w kartę programu Pre-Activation Dice
Zagraj w kartę programu Post-Activation Dice

Ponadto zmieniło się kilka kości. Kość aktywacyjna jest rzucana podczas różnych kroków, Kość Dowodzenia może być teraz używana do losowania 2 kart Broni, a Broń pozwala graczom na losowanie 1 karty Broni lub losowanie 1 karty Programu Bunkra Dowodzenia.

Bunkier dowodzenia i programy

Bunkier dowodzenia to potężny nowy dodatek do pola bitwy. Mężczyźni i kobiety zamknięci w bunkrze pomagają kierować frontowymi zleceniami bojowymi i misjami. Bunkry są układane w terenie i miniaturach, gdy plansza jest ustawiona. Bunkry mogą się nie ruszać, ale daleko im do łatwych celów. Atakują z tą samą mocą, co Heavy Link.

Ale prawdziwą siłą bunkra są karty Programu. Te karty opisują działanie i kiedy trzeba rozwiązać akcję. Przykładami kart Programu są: “Wirus Broadcast”, który redukuje zdrowie docelowej jednostki o 2, “Wymiana Inicjatyw”, która pozwala graczowi zmienić jego wartość w kolejności rundy, oraz “Super Doom Boost”, która pozwala graczowi na rzucenie 2 Aktywacja umiera, gdy używasz “Doomsday Bolt”.

System punktowy

Nowy system punktowy pozwala graczom na zbudowanie niestandardowych sił lądowych, które można zabrać na pole bitwy. Sposób działania jest dość prosty. Gracze uzgadniają łączną liczbę punktów, za pomocą których mogą zbudować swoją małą armię. Następnie kupują poszczególne jednostki, które chcą. Każda jednostka, w zależności od tego, jaka jest, kosztuje inną liczbę punktów. Na przykład ciężki link kosztuje 27 punktów, ale słabszy oddział piechoty kosztuje tylko 11 punktów. Gracze mogą również kupić bunkry dowodzenia, ulepszenia sprzętu i broń startową.

Aktualizacja wyposażenia

Wraz z ekspansją pojawiają się nowe bronie. Ulepszenia sprawiają, że śmiertelne linki stają się jeszcze bardziej niebezpieczne, wyposażając je w potężną broń o pół-masowej destrukcji. “Dual Auto Cannons”, “Jump Rockets” i ultra podstępny “Stealth Beacon”, który ukrywa cię przed wrogami to tylko niektóre z nowych “zabawek”, z którymi można grać.

Teren

W rozszerzeniu zapewniono nowy rodzaj terenu. Teren można teraz przemieszczać, ale zatrzymaj ruch jednostek po ich pierwszym wejściu.

Nowe scenariusze

Z ekspansją dołączono kilka nowych scenariuszy, co daje graczom jeszcze więcej możliwości korzystania z gry.

The Child Geeks uwielbiali nową regułę systemu punktowego i szybko zaczęli pracować, tworząc własne specjalne armie. System punktowy jest bardzo prosty i wymaga tylko odrobiny papieru, ołówka i ewentualnie kalkulatora do użycia. System punktowy został również wykorzystany do stworzenia nowych scenariuszy i nowych zasad dla domu, w których można było zdobyć dodatkowe punkty, aby wprowadzić jednostki podczas gry. Według jednego z Child Geek: “Uwielbiam nową broń i myślę, że system punktowy to najlepsza rzecz, jaką można zrobić w tej grze.” Inny Child Geek powiedział: “Lubię system punktowy OK, ale to są nowe karty Programu I jak najwięcej. Karty Programów i ulepszenia sprzętu były nieustannie wymieniane przez Child Geeks, pozostawiając bardzo silne wrażenie, że to, co najbardziej lubili dzieci, było nowymi opcjami, które mogli wziąć na polu bitwy. Kiedy skończyły się wojny, Geek Dzieci zagłosował za zatwierdzeniem ekspansji.

finalword_parentgeekThe Parent Geeks stwierdził, że ekspansja jest bardziej funkcjonalna niż atrakcyjna. Według jednego z rodziców Geek, “to, co dodaje ta ekspansja, wydaje się być pod kołdrą. No cóż, no wiesz, nie, ale nowe dodatki wpasowują się w grę i nie robią wielkiego wrażenia wizualnego. “Wielu z Rodzinnych Geeków uważało to za bardzo dobrą rzecz. Według jednego z takich graczy “każda gra, która pasuje idealnie do rdzenia, jest warta twoich pieniędzy. Ekspansje powinny dodawać do gry, a nie odejmować lub konkurować z nią. “Każdy aspekt rozszerzenia był cieszył się przez Rodziców Geeków, ale najbardziej popularne były karty Programu. Jak to ujął Parent Geek: “Myślę, że te karty są prawdziwymi zmieniaczami gry. Dają mi o wiele więcej do zrobienia i do przemyślenia bez dodawania dodatkowej wagi do gry. “Kiedy wszystkie linki zostały bezpiecznie zaparkowane, nadrzędni geekowie głosowali za zatwierdzeniem rozszerzenia.

finalword_gamergeek The Gamer Geeks nie myśleli zbytnio o ekspansji, ale też niewiele o niej myśleli. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Myślę, że gra niewiele może dodać do siebie. Wydaje się raczej, że ekspansja wygląda na bardziej podobną. To zabawne, ale ostatecznie nie ma wrażenia, że ​​gram w grę. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Myślę, że jest to definicja rozszerzenia gry, ponieważ zmienia zasady, dodaje nowe i rozszerza gra. To co mi się nie podoba to to, że nie wprowadza niczego zupełnie nowego. Bardzo bym chciała zobaczyć nowe linki lub inne miniatury do zabawy. “W końcu rozwój gry niewiele zmienił umysły Gamer Geeks. Jeśli już cieszą się Abaddonem, ekspansja została dobrze przyjęta. Podobnie ci gracze, którzy nie lubili Abaddona, stwierdzili, że ekspansja spadła znacznie poniżej ich oczekiwań.

finalword-fathergeek Podobnie jak większość ekspansji, Abaddon: Shattered Command spełnia swój obowiązek dodania do gry. To, co nie jest w pełni widoczne, to to, czy ekspansja przejęła grę we właściwym kierunku. Raz po raz słyszałem, jak nasi gracze stwierdzili, że chcą, aby ekspansja przyniosła nowe jednostki. To prowadzi mnie do przekonania, że ​​reguły gry są solidne i każdy gracz jest zadowolony z tego, co ma. To, czego im brakuje, to więcej miniatur i opcji. Rozszerzenie obejmuje opcje do “T”, ale nie podejmuje prób rozwiązania problemu braku dodatkowych miniatur. Można by zasugerować, że bunkier dowodzenia jest nową miniaturą, ale twierdzę, że jest to raczej specjalny kawałek terenu, a nie w pełni funkcjonalna jednostka.

Ogólnie jestem zadowolony z rozszerzenia. Dodał nowe opcje do gry i przedłużył grę o wiele więcej godzin. W żadnym razie nie jest to doskonała ekspansja, ale to, co dostajesz, nie jest puchem. Abaddon jest wciąż lekką taktyczną grą wojenną. Idealny dla początkujących lub zwykłych graczy. Fani Abaddona serdecznie witają i cieszą się ekspansją. Ci, którzy zawsze chcieli, aby Abaddon był kimś więcej niż to, co jest, zostaną pozostawieni na mrozie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.