Menu

Alchemicy

15 lipca 2019 - Informacje

Wyskakujesz z łóżka. Nie ma czasu na prysznic, nie ma też czasu na śniadanie. Wybierasz coś po drodze. Potrzebne są nowe, świeże składniki. Im wcześniej wstajesz, tym lepiej zbierasz! Ropucha, skorpion w kociołku, to musi być właściwe. Genialny, mikstura szybkości. Nie pamiętam, musisz to zapisać. Wiesz co, zamierzasz opublikować. Wszyscy powinni wiedzieć, jaki jesteś wspaniały. Kto jest najlepszym alchemikiem? Jesteś! Kto jest najlepszym alchemikiem! Jesteś!
Przegląd:
Co dostajesz za swoje pieniądze?

Całkiem dużo. Ale OK, zróbmy to! Otrzymujesz dwustronną planszę do gry, planszę teorii, planszę do gry i planszę wystaw. Następnie otrzymujesz wszystkie komponenty, aby stworzyć ładne laboratorium dla każdego gracza z własnymi ekranami, planszami graczy i trójkątami wyników. W pudełku jest także kilka kart, takich jak 40 składników, 22 przysługi, 18 artefaktów i 16 kart licytacyjnych.

Płytki, nie zapomnij płytek. Jest 6 płytek poszukiwaczy przygód, 2 kafelki konferencyjne, 8 płytek składników i 5 kafelków grantu. Co z tokenami? Czy w tej grze są jakieś żetony? Tak, muszą gdzieś tu być.

Oto one, w tych pojemnikach! Masz 8 alchemicznych żetonów, 104 żetony rezultatów, 36 żetonów złota, 44 żetony pieczęci, 6 żetonów konfliktu i żeton gracza rozpoczynającego.

Genialny. Pozostały dwie kolby w kolorze każdego gracza, 6 kostek w każdym kolorze gracza, pad siatek dedukcyjnych i zasady.

To nie wszystko, co masz, ale dla ostatniego komponentu musisz wykonać trochę więcej pracy. Musisz wziąć swój telefon lub tablet i pobrać aplikację. Nie bój się, możesz to zrobić ..
Jak grasz w tę grę?

W tej grze wcielasz się w rolę alchemika. Miksujesz mikstury, testujesz je, pijesz, sprzedajesz, aż będziesz miał wystarczająco dużo informacji, aby opublikować teorię o naturze twoich składników. Później prawdopodobnie dowiesz się, że teorie innych alchemików, a nawet własne, są błędne, więc publikujesz krytyczny artykuł w lokalnym magazynie naukowym.

Alchemicy2

Próbuję, choć jest to dość trudne, nie wchodzić tutaj w szczegóły.

Na początku gry aplikacja przypisuje jeden z ośmiu unikalnych alchemicznych składników do jednego z ośmiu składników. Każdy alchemik ma aspekt zielony, niebieski i czerwony. Aspekt może być duży lub mały i może być dodatni lub ujemny. Kiedy łączysz dwa alchemiki, tworzysz miksturę z określonym kolorem i pewnym znakiem.

Specjalny mikstura została stworzona przez zmieszanie dwóch alchemików w misce. Oba składniki mają ten sam kolor i znak, jeden duży, drugi mały. Więc, jeśli zmieszałeś zieloną miksturę negatywną, miksturę paraliżu, wiesz, że obie mają alchemiki z negatywnymi zielonymi aspektami.

Możesz także stworzyć eliksir neutralny. Robisz to, łącząc dwa składniki bez pasujących aspektów, wszystkie aspekty mają ten sam rozmiar i kolor, ale z przeciwnym znakiem.

Tak więc osiem składników, osiem alchemicznych i połączenie dwóch składników daje bardzo specyficzny wynik, eliksir z kolorem i znakiem lub bez koloru lub znaku w ogóle. Pamiętaj o tym, a reszta będzie łatwa. * chichot *

Jest to część teoretyczna , jedyne co musisz zrobić, to założyć laboratorium, zebrać pieniądze i cały świat osiągnięć akademickich leży u twoich stóp.

Zacznijmy . Gra trwa sześć rund i podczas tych rund możesz wykonywać wszystkie inteligentne rzeczy, umieszczając swoje kostki na miejscach na planszy. Zanim jednak to zrobisz, musisz wybrać kolejność odtwarzania. Rozpoczynający gracz zaczyna i musi umieścić swoją kolbę na torze rozkazu gry. Możesz rozpocząć dzień wcześnie lub późno. Kiedy zdecydujesz się rozpocząć dzień nieco później, będziesz miał rano trochę czasu na zrobienie przysług dla miejscowych mieszczan i dadzą ci coś w zamian. Czasami twoje obowiązki służbowe lub twoje książki, i nie ma nagrody innej niż posiadanie dibs na siedzeniu w bibliotece.

Alchemicy3

Najniższy gracz na torze rozkazów gry musi umieścić swoje kostki jako pierwsze, a gracz, który jest najwyższy, z najmniejszą ilością nagród, przechodzi na ostatnią i ma tę zaletę, że widzi, dokąd zmierza każdy inny.

Możesz iść do lasu i zebrać składniki. Możesz iść i wysłać składnik i zamienić swoje składniki w złoto. Możesz kupić lepszy sprzęt lub artefakty. Zapewniają one korzyści w trakcie gry.

Alchemicy6

Kiedy będziesz gotowy, możesz zacząć eksperymentować ze swoimi składnikami. Uczeń jest u ciebie i twojego kolegi do dyspozycji. Chciałby ci pomóc, pijąc swoje mikstury, jednak jeśli jeden z mikstur okaże się negatywny, najpierw chce zobaczyć pieniądze, jeśli ktoś zapyta go później.

Alchemicy5

Nie musisz wykonywać eksperymentów samodzielnie, aplikacja pomoże. Po prostu umieść dwa składniki na wyświetlaczu, nie martw się, że nikt inny nie widzi, wybierz „Testuj na uczniu” w aplikacji, zeskanuj dwa składniki aparatem (i wybierz je ręcznie), a aplikacja da wynik eksperyment. Skorpion i korzeń mandragory mogą spowodować powstanie eliksiru szaleństwa, negatywnego mikstury niebieskiej. Teraz kolejni gracze muszą zapłacić uczniom jedno złoto, zanim wypiją kolejny eliksir. Jest szalony, ale nie taki szalony!

Możesz również przetestować miksturę samodzielnie, ale musisz także stawić czoła konsekwencjom. Mikstury szaleństwa sprawiają, że tracisz reputację. Reputacja zasadniczo oznacza punkty w tej grze. Eliksir paraliżu, ujemny zielony, powoduje, że w kolejnej rundzie grasz w ostatniej kolejności. Podczas picia trucizny, ujemnej czerwieni, będziesz grał z jedną mniejszą kostką podczas następnej rundy. Po każdym eksperymencie musisz odrzucić używane składniki.

Wykonując wszystkie te eksperymenty, możesz skreślić niektóre alchemiki z siatki dedukcji. Kiedy grzyb i paproć łączą się z eliksirem prędkości, zielonym pozytywem, przynajmniej wiesz, że oba mają pozytywny zielony aspekt, więc możesz skreślić wszystkie alchemiki z negatywnym zielonym aspektem zarówno w kolumnie paproci, jak i kolumnie grzybowej.

OK, wiesz, jak tworzyć mikstury mądrości, co? Znam kogoś, kto jest gotów zapłacić za to przyzwoitą cenę. Jesteś zainteresowany

Poszukiwacze przygód będą podróżować przez miasto i chcą kupić mikstury, ale nie wszystkie. Mają swoje wymagania, ale możesz to obejść, jesteś mądrym facetem. Zabójca przybywa do twojego laboratorium, chce trucizny, negatywnej czerwonej mikstury. Jesteś gotów coś mu sprzedać, ale może nie wiesz dokładnie, jak zrobić truciznę. Możesz lub naprawdę musisz dać mu gwarancję. Możesz mu powiedzieć, że jesteś teraz dokładnie tym, jak to zrobić. Możesz mu powiedzieć, że wiesz, jak zrobić negatywną miksturę, ale nie wiesz, jaki będzie kolor. Możesz dać mu gwarancję, że możesz miksować miksturę neutralną lub możesz dać mu gwarancję, że możesz zrobić z niego miksturę. Nie masz pojęcia, prawdopodobnie ma niewłaściwy kolor i zły znak. Każda gwarancja ma swoją własną cenę, im lepsza gwarancja, tym wyższa cena, którą musi zapłacić poszukiwacz przygód.

Następnie umieszczasz dwa składniki na wyświetlaczu i za pomocą aplikacji pokaż wszystkim wynik. Czy dotrzymałeś obietnicy (a może nawet więcej)? Potem weź pieniądze. Kiedy miksujesz miksturę neutralną lub miksturę ze złym znakiem, tracisz reputację, nawet jeśli dokładnie to obiecałeś. Jeśli zauważyłeś, sprzedaż mikstur da ci także informacje o naturze twoich składników.

Dowiedzieć się, co jest jedną rzeczą, ale każdy powinien wiedzieć o swoich odkryciach, prawda? Musisz o tym napisać, musisz opublikować.

Możesz pisać o nowych teoriach lub popierać teorię lub innego alchemika. Opublikowanie twoich pism będzie kosztowało cię trochę pieniędzy, ale da ci to reputację w zamian. Publikujesz, płacąc wydawcy jedno złoto, a drugiemu złotą monetę alchemikowi, gdy chcesz poprzeć inną teorię i ogłosić, że wiesz, który alchemik należy do pewnego składnika. Bierzesz żeton alchemiczny i kładziesz go na tym elemencie na planszy teorii. Oprócz tego musisz umieścić pieczęć w swoim kolorze obok tej teorii, aby pokazać, że jest twoja lub pokazać, że zgadzasz się z tą teorią.

Masz pieczęcie z pięcioma punktami i trzema punktami. Kiedy te teorie okażą się poprawne pod koniec gry, zdobędziesz punkty na swojej pieczęci. Te punkty znajdują się na tylnej stronie pieczęci, więc to tajemnica. To dlatego, że masz również pieczęcie z niebieskim, zielonym i czerwonym znakiem zapytania. Kiedy umieścisz czerwony znak zapytania, faktycznie mówisz: „Jestem pewien co do zielonego i niebieskiego aspektu, ale czerwony może być negatywny lub dodatni. Po prostu nie wiem (jeszcze). Pieczęcie te nie dają ci żadnych punktów, ale mogą pomóc ci stracić pięć punktów, gdy teoria okaże się błędna.

Czasami wystarczy opublikować teorię. Podczas gry będą dwie konferencje, a podczas tych konferencji zyskasz reputację po opublikowaniu i stracisz część, jeśli nie masz nic do pokazania. Innym powodem do opublikowania czegoś jest możliwość wygrania dotacji. Kiedy opublikujesz dwie lub więcej teorii, możesz wygrać grant, a to da ci trochę pieniędzy i kilka punktów. Te granty nie mogą być zadaniami od ciebie. Nawet wtedy, gdy twoja teoria okaże się totalna.

Kiedy dowiesz się, że tak jest w przypadku teorii lub przeciwnika, możesz spróbować obalić tę teorię. Następnie mówisz aplikacji, który aspekt alchemicznej przynależności do tej teorii jest błędny. Na przykład Ethan opublikował, że grzyb ma alchemię z ujemnym zielonym, dodatnim czerwonym i dodatnim niebieskim aspektem. Wiesz, że w rzeczywistości grzyb ma negatywny czerwony aspekt. Mówisz aplikacji, że czerwone aspekty nie są poprawne. Aplikacja pokazuje znak i jeśli udowodniłeś, że teoria jest błędna, zyskujesz dwa punkty, a Ethan traci pięć punktów. Jeśli jednak okaże się, że obok składnika znajduje się czerwony znak zapytania, nie traci on żadnych punktów.

Pod koniec każdej rundy alchemik otrzymuje punkty z najbardziej opublikowanymi teoriami. Podczas szóstej rundy nie możesz już testować mikstur. Zamiast tego jest wystawa, na której po raz ostatni możesz pokazać wszystkie swoje umiejętności tworzenia eliksirów. Punkty za mikstury. Zrób odpowiedni eliksir, pod warunkiem, że nadal masz trochę składników i możesz zyskać reputację.

Alchemicy4

Po tej ostatniej rundzie gra się kończy. To właśnie oznacza „ostatnia runda”. Zsumujesz wszystkie punkty z artefaktów, dotacji, pieniędzy i reputacji. Potem jest Wielkie Objawienie. Który alchemik należy do jakiego składnika? Teoria prawa punktuje punkty w zależności od ilości punktów na twojej pieczęci. Błędna teoria cię straci, gdy nie masz znaku zapytania z odpowiednim kolorem na swojej pieczęci, cztery punkty.

Gracz z największą liczbą punktów wygrywa Alchemików.

Przepraszam za długie wyjaśnienie. Ostrzegałem, że trudno będzie nie wchodzić w zbyt wiele szczegółów.
Recenzja:
Rozgrywka:

Alchemicy to gra polegająca na umieszczaniu pracowników. Umieszczenie pracownika jest naprawdę dodatkowym elementem, dedukcja to jego główne danie . Możesz zbierać informacje, wykonując eksperymenty i sprzedając mikstury do przygód. Istnieje również artefakt, peryskop, który może pomóc zebrać informacje z eksperymentów lub twoich przeciwników. Musisz tylko upewnić się, że wszystko interpretujesz we właściwy sposób. To jest klucz.

Śledzisz wszystko na swojej ścieżce wyników i trójkącie wyników, ukrytych w tajnym laboratorium. Czasami mogą występować problemy z oświetleniem, ale ogólnie śledzenie wyników jest dość łatwe.

Element umieszczania pracownika jest dość prosty, bardzo prosty. Z wyjątkiem akcji „Sprzedaj miksturę” zawsze możesz coś zrobić. Kiedy nadejdzie Twoja kolej, umieścisz każdy swój sześcian, zanim następny gracz zrobi to samo. Nie możesz zajmować określonych miejsc akcji, więc bardzo korzystne jest być pierwszym graczem w kolejności gry. Właściwie jesteś ostatni w fazie umieszczania i możesz zobaczyć, co każdy inny robi i może to zrobić.

Może się zdarzyć, że kiedy nadejdzie twoja kolej, nie możesz zrobić dokładnie tego, co chciałeś, ale zawsze jest coś do zrobienia. Kiedy testujesz na uczniu, być może będziesz musiał najpierw zapłacić mu monetę lub, gdy żerujesz na składniki, nie może być żadnego korzenia mandragory, lub gdy chcesz opublikować teorię, znajdziesz alchemik, którego chcesz, to zadania przez poprzedniego gracza. Jest, ale nie jest to brutalna gra, nie jest to „robię to, więc nie możesz” dziecka lub gry. Musisz szybko dostosować i wziąć paproć zamiast korzenia mandragory. Jeśli chodzi o akcję „Test na ucznia”, może to nie być całkowicie uzasadnione, ponieważ może być tak, że nie masz pieniędzy.

Teraz o tym myślę, co jest bardziej brutalne? Konieczność zmiany planów w fazie umieszczania lub w fazie wykonywania?

Jest to zdecydowanie brutalna gra pod względem śledzenia wyników. Nie możesz popełniać błędów, to zrujnuje twoją grę. Kiedy przypadkowo umieścisz niebieski trójkąt zamiast niebieskiego pozytywnego żetonu w trójkącie wynikowym, może to mieć wpływ na miksturę sprzedaży, opublikować teorię i obalić teorię teorii, a tym samym na wynik końcowy.

Więc musisz wiedzieć, co robisz od początku gry. Gra trwa tylko sześć rund i są zakończone, zanim się zorientujesz. Odkryłem, że każdy nowy gracz miał pewne trudności z uchwyceniem wszystkich pojęć w pierwszej grze. Musisz wziąć pod uwagę, że twoja pierwsza gra jest naprawdę grą edukacyjną. Widziałem pewne rozczarowane twarze, gdy gracz myślał, że to pewna rzecz, ropucha plus skorpion daje niebieską miksturę negatywną. Okazało się jednak, że jest to zielona mikstura negatywna. „Musiałem wtedy zgubić token …”

Prawdopodobnie chcesz wiedzieć, co myślę o aplikacji? Cóż, myślę, że działa świetnie. Wykonuje za ciebie całą pracę i wcale nie stanowi przeszkody. To, co prawdopodobnie będzie odwracało uwagę, to fakt, że nie korzystasz z aplikacji, ale zamiast tego grasz. Potem jest ten facet, który nic nie robi przez dwie godziny, z wyjątkiem gapienia się na każdy ruch. Odejdź! Idź zagrać w grę! Będę korzystać z aplikacji. O czym myślałem!?

Jedna mała skarga dotycząca aplikacji: odkryłem, że potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia w swoim pokoju, jeśli chcesz, aby aparat szybko rozpoznał składniki. Łatwiej mi było wybrać składniki.
Temat:

Czy czuję się jak facet z kapeluszem czarodziejów na okładce pudełka? Och tak, robię. Jestem bardzo podekscytowany za każdym razem, gdy składam dwa składniki. Co się stanie? Co mogę wykreślić na moim ostatecznym arkuszu mądrości. Chcę poznać tajemnice świata!

Wszystko ma sens. Różne typy poszukiwaczy przygód, ponieważ różne mikstury, rywalizacja między uczonymi, fakt, że musisz płacić pieniądze po tym, jak uczeń skosztował złego eliksiru lub wyniki, kiedy wypiłeś to wszystko sam. Jesteś trochę szalony, ale nauka to twoje życie.
Wygląda:

Wygląda fantastycznie. Deska jest pięknie zilustrowana. Karty, elementy kartonowe, wszystko wygląda oszałamiająco.

I to także tuner na głowę. Wiem na pewno, że za każdym razem, gdy grasz w miejscu publicznym, siedzisz tam, konfigurujesz laboratorium , skanujesz dwa składniki za pomocą telefonu komórkowego, ludzie chcą wiedzieć, co robisz.
Jakość komponentów:

Trudno powiedzieć cokolwiek o składniku jakości, ponieważ mam kopię z pierwszego wydruku i coś poszło nie tak. Wynikowe trójkąty nie są prawidłowo wydrukowane, kolorowe paski nie pasują do otworu w trójkącie. Ponadto żetony wyników nie pasują do tego otwarcia. Nie rujnuje to doświadczenia, ale jest to coś, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie tej gry.

Kolejne wydruki powinny być w porządku, a CGE obiecano wysłać tokeny zastępcze. Wystarczy wypełnić formularz na swojej stronie internetowej. Zrobiłem to, więc teraz muszę tylko czekać.

Pozostałe komponenty mają bardzo dobrą jakość, więc gdy naprawią błędy, wszystko powinno być w porządku.
Zabawa:

Wow, to bardzo poważny kandydat do mojej osobistej gry roku. Uważam to za ekscytujące od początku do końca. Gra trwa dwie godziny, ale wygląda na to, że gra jest znacznie krótsza. Czas leci. Nigdy nie miałem wrażenia, że ​​muszę czekać na turę innego gracza, byłem stale zaangażowany.

Naprawdę czujesz się jak Alchemik, a przynajmniej jak ktoś, kto wykonuje wiele eksperymentów. Czasami po prostu wrzucasz jakieś rzeczy do miski, po prostu czekaj i zobacz, co się stanie. Innym razem naprawdę masz dobry pomysł, co robisz i musisz tylko sprawdzić, czy twoje przeczucie było słuszne.

Wyjaśnienie zajmuje trochę czasu i podczas pierwszej gry może się okazać w połowie, że źle zinterpretowałeś niektóre eksperymenty, ale gwarantuję, że po tym będziesz jeszcze lepszy. Pamiętaj, że grosz musi upaść, a to może zająć całą grę.

Polecam Alchemists każdemu graczowi. Po prostu spróbuj. Nie musisz tego lubić, ale przynajmniej spróbuj.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.