Menu

Architects of the West Kingdom

15 lipca 2019 - Informacje

Co to jest?

Architekci z West Kingdom to gra, w której twój architekt gra i próbuje zaimponować królowi, budując różne budynki i pracując w prestiżowej katedrze. Robisz to, umieszczając paczkę ze swojego ekwipunku na planszy w każdej turze i wykonując akcję.
Co jest fajne

++ Zasady gry są jasne, a działania, które możesz wykonać są łatwe do wyjaśnienia.

++ Zaczynasz w tej grze o zatrudnieniu pracowników ze wszystkimi pracownikami w ekwipunku i możesz mieć nieograniczoną liczbę lalek w większości miejsc na planszy.

++ Miłe jest to, że każde miejsce jest lepsze, im więcej jest twoich lalek.

++ Prawdą jest, że miejsca z dużą liczbą pracowników są atrakcyjne dla innych graczy. Możesz wziąć kukiełki od siebie lub innych i umieścić je w więzieniu za jakieś pieniądze później. W ten sposób możesz się trochę znęcać. Nazywają to interakcją gracza.

++ W ten sposób, zdobywając innych pracowników i uwalniając własnych pracowników, jesteś stale zajęty zarządzaniem swoją ludnością pracującą. Jest to interesujące, ponieważ oczywiście potrzebujesz pracownika do wzięcia udziału w akcji, ale także dlatego, że jeśli masz zbyt wielu ludzi w więzieniu, zostaniesz ukarany w postaci niedogodności i utraty reputacji. Lub utrata cnoty.

++ Ścieżka reputacji jest również jednym z ciekawych elementów gry. W trakcie gry, poprzez pewne akcje lub karty, zmienia się twoja reputacja. Dobra reputacja daje ci punkty na koniec, zła reputacja daje ci negatywy, ale zła reputacja daje ci pewne korzyści podatkowe. Jeśli reputacja jest zbyt zła, nie możesz pomagać w katedrze, a jeśli reputacja jest zbyt dobra, nie możesz iść na czarny rynek. To zabawny aspekt gry.

++ Czarny rynek daje ci bardzo dobrą akcję, ale ma tę wadę, że zyskujesz gorszą reputację. Chcesz tego?

++ Gra wygląda zabawnie i kolorowo.

++ Budynki i pomoce dają ci specjalne właściwości lub własne warunki końcowe. Masz więc inne cele niż przeciwnicy, a także inne sposoby osiągnięcia tych celów.

++ W tej grze masz możliwość nadania każdemu graczowi postaci. Obracasz plansze graczy, a każdy gracz ma unikalną cechę i pewne warunki początkowe, takie jak określone miejsce na torze reputacji, towary początkowe lub liczba pracowników, którzy są już w więzieniu.
Co jest mniej

– Postacie z tyłu planszy gracza są ładne, jak powiedziałem powyżej, ale zmuszają cię do grania w określony sposób od początku. Jesteś w kaftanie bezpieczeństwa. Jeśli masz postać, która zaczyna się nisko na szlaku reputacji, nie możesz na przykład współpracować w katedrze od samego początku i natychmiast zmuszony jesteś zaangażować się w ciemne sprawy.

– Temat i cel gry, a mianowicie zbieranie towarów do budowy budynków, jest bardzo staromodny. Widzieliśmy to teraz.
Co sprawia, że ​​gra jest wyjątkowa?

$$ Ostatecznie fakt, że masz wszystkich pracowników do swojej dyspozycji od samego początku, polega na tym, że miejsca akcji stają się lepsze, ponieważ masz więcej lalek, a posiadanie wielu lalek w jednym miejscu może być dla ciebie szkodliwe, ponieważ mogą zostać przechwycone przez twoich przeciwników, unikalny punkt sprzedaży tej gry.

$$ To, wraz z dynamiką szlaku reputacji i korzyściami, jakie z nim czerpiesz, oznacza, że ​​gra o stosunkowo nudnym temacie i dobrze znanym mechanizmie gry nadal trzyma głowę nad poziomem ziemi.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.