Menu

Brewin’ USA

25 lutego 2018 - Informacje

Rynek piwa wkroczył w nowy ekscytujący czas poszukiwań i odkryć. Masy pragną nowych smaków i stylów, aby rzucić wyzwanie swoim kubkom smakowym i zwiększyć ich poczucie własnej wartości. Jesteś rzemieślnikiem dobrych wrażeń i widzisz wiele okazji. Zdobądź odpowiednie składniki, aby zrobić idealne piwo, a następnie starannie je sprzedaj, aby czerpać z bogactwa i prestiżu. Zwycięstwo trafia do najsprytniejszych.

Brewin ‘USA, zaprojektowane i samodzielnie opublikowane przez Adama Rehberga, składa się ze 107 kart Ingredient, 82 kart Beer, 10 kart Pomocnika Gracza, 16 plansz gry (w sumie 32 miast), 105 kapsli (w różnych kolorach, używane jako żetony), 1 worek na butelkę z butelką, 1 podkładkę z ocenami i 1 moduł do śledzenia aukcji. Jakość komponentu gry jest doskonała, dzięki grubym kartom, prawdziwym kapslom i grubym podstawkom, które nie tylko nadają grze tematyczny wygląd, ale także świetnie wyglądają.

Konfiguracja gry

Aby ustawić grę, najpierw daj każdemu graczowi zestaw 6 kolorowych zakrętek do butelek w jednym kolorze. Wszelkie kolorowe kapsle, które nie są używane, powinny zostać zwrócone do pudełka gry.

Po drugie, oddziel karty Beer i Ingredient na dwa różne stosy. Oddziel każdy stos indywidualnie i ułóż go zakryte, aby utworzyć talię do wyciągania składników i talię do rozstawienia piwa. Rozdaj 5 kart piwa każdemu z graczy, zakryte. Gracze powinni spojrzeć na swoje karty i wybrać 2, aby je odrzucić. Pozostałe 3 karty piwa są kartami startowymi gracza.

Po trzecie, każdy gracz zbiera teraz określoną liczbę bezbarwnych kapsli do butelek jako początkowe “pieniądze”. Całkowita liczba zebranych zależy od liczby graczy w grze. Wszelkie bezbarwne zakrętki do butelek, które nie są używane, należy umieścić w torebce na kapsle.

Po czwarte, wybierz liczbę płytek gry losowo na podstawie liczby graczy w grze. Rozłóż kafelki Gry, aby utworzyć “mapę”, tworząc kolumny i wiersze z kafelkami. Każda kolumna powinna zawierać określony region (zaznaczony kolorem i tekstem).

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto będzie pierwszym graczem i zacznij.

Brewin ‘Up Some Fun

Brewin ‘USA rozgrywany jest w rundach, fazach i turach. Pojedyncza runda zawiera w sumie 4 fazy, w których gracze wykonują indywidualne skręty. Runda gry rozgrywana jest tutaj.

Faza 1: Aukcja składników

Pierwsza faza gry określa, które składniki zostaną udostępnione graczom do wykorzystania podczas tworzenia piwa. Obecny sprzedawca (rola, która zmienia się w każdej rundzie gry) tworzy 4 rzędy kart zwanych “partiami składników”. Gdy tylko jeden składnik w partii zostanie zduplikowany (na przykład dwa “drożdże”) lub w sumie 6 kart składnika, ta konkretna kolumna zostanie zamknięta i rozpocznie się nowa kolumna. Proces powtarza się, aż w grze znajdzie się jedna kolumna składników na gracza.

Gracze używają teraz bezbarwnych kapsli do butelek jako “pieniędzy”, aby licytować określone kolumny partii składników. Ścieżka aukcji jest używana w tym czasie, aby pomóc śledzić licytację. Gracz po lewej stronie rozdającego wybiera dowolną z kolumn i deklaruje swoją ofertę otwarcia. Gracze następnie zmieniają kolejność, podnosząc aktualną stawkę lub przekazując. Trwa to dopóki wszyscy gracze nie przejdą, a gracz z najwyższą ofertą wygrywa nagrodę. Partia składników jest opłacana przez wydawanie bezbarwnych kapsli do butelek.

Zebrane bezbarwne czapki z butelkami są kontrolowane przez rozdającego, który następnie dystrybuuje je do niekontrolowanych płytek “City”. Całkowita liczba umieszczonych i gdzie jest do dealera, ale nie bezbarwne kapsle do butelek można umieścić na dowolnym kafelku, na którym znajduje się kolorowa zakrętka gracza. Te umieszczone bezbarwne zakrętki do butelek reprezentują zapotrzebowanie rynku i będą używane jako punkty zwycięstwa. Jeśli wszystkie pola gry są kontrolowane, bezbarwne zakrętki do butelek są umieszczane w torebce na kapsle.

Kolejny gracz w sekwencji kolejności tur teraz otwiera licytację, chyba że wygrał poprzednią licytację. Gracz może wygrać tylko jedną partię składników na rundę i nie może ponownie licytować, jeśli już zebrał swoje składniki. Oznacza to, że ostatnia porcja składników będzie zawsze darmowa i trafi do gracza, który jeszcze nie zebrał żadnych składników do rundy.

Faza 2: Warzenie piwa

Gracze próbują teraz zaparzyć maksymalnie dwie swoje karty Beer, dostarczając niezbędne karty Ingredient, zaczynając od gracza po lewej stronie dealera. Suma wartości na kartach Ingredient musi być równa lub wyższa niż wartość podana na karcie Beer. Gracz nie otrzymuje premii, jeśli ma więcej składników niż to konieczne.

Jeśli gracz może ukończyć kartę Beer, kładzie ją odkrytą przed sobą wraz ze stosowanymi kartami Ingredient. Umieszczają też na karcie jedną z kolorowych kapsli do butelek, informując, kto ją posiada.

Gracz ma teraz dwie opcje. Mogą oni albo przenieść swoją zakładkę z butelką i kartę piwa na niekontrolowaną płytkę gry “City”, albo mogą rzucić wyzwanie przeciwnikowi za planszę gry “City”, która jest już kontrolowana. Spowoduje to “Brewfest” później w rundzie.

Kontrolowanie “Miasta” daje graczowi premię, ale “Miasto” akceptuje tylko niektóre style piwa. Te ograniczenia muszą być przestrzegane.

Gracz odrzuca zużyte karty Składników, a następnie losuje 2 nowe karty Beer. Gracz sprawdza, jakie karty posiada, a następnie odrzuca do nie więcej niż 3. Jeśli została użyta karta składnika “Adiunkt”, należy ją teraz rozwiązać, a następnie odrzucić.

Faza 3: Brewfest

Brewfest występuje tylko w rundzie, jeśli jeden lub więcej graczy próbuje przejąć kontrolę nad “Miastem”, które obecnie należy do przeciwnika. Jeśli żaden z graczy nie próbował przejąć kontroli, ta faza rundy może zostać pominięta.

Każdy uczestnik Brewfestu może wybrać do 3 kart Ingredient, a następnie trzymać je tak, aby były ukryte przed wszystkimi przeciwnikami. Każdy uczestnik gry w Brewfest wybiera 1 kartę Składnika przedstawioną przez przeciwnika i odrzuca ją. Następnie uczestniczący gracze odkrywają swoje karty Składników jednocześnie. Wartości kart Ingredient są dodawane dla każdego gracza. Gracz z największą sumą wygrywa Brewfest i albo przejmuje kontrolę nad “Miastem”, albo zachowuje kontrolę. Remis idzie do broniącego się gracza. Wszystkie składniki użyte w Brewfest są zwracane do ręki ich właściciela.

Wiele Brewfestów rozpatruje się w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. Gracz musi dostarczyć co najmniej jedną kartę Ingredient do Brewfestu, aby odrzucić kartę Ingredient przeciwnika.

Wszelkie “rynkowe zapotrzebo- wanie” Czapki z butelkami na zakwalifikowanych kaflach “City” są dzielone tak równomiernie, jak to tylko możliwe i przekazywane graczom, którzy uczestniczyli w Brewfest. Jeśli liczba jest nierównomierna, większość trafia do zwycięzcy Brewfest. Zwycięzca Brewfest może teraz dokonać jednej z dwóch różnych rzeczy wraz z nowo uzyskanymi wygranymi. Mogą albo założyć kapsle do butelek i dodać je do całkowitej liczby bezbarwnych kapsli do butelek (zwiększając ich moc licytacji) lub pozostawić je na kafelku gry “Miasto”, mając nadzieję, że nadal będą kontrolować je pod koniec gry, aby zdobyć punkty bonusowe.

Przegrani z Brewfest zawsze biorą swoje wygrane i dodają je do swoich całkowitych, bezbarwnych kapsli. Przegrany dostaje również swoją napotkaną kartę piwa, która jest umieszczona na stole przed nimi. Przegrany może ponownie wprowadzić tę konkretną kartę Beer w dalszej części gry, ale będzie to kosztować 1 niepokryty korek butelki (dodany do torebki na kapsel), aby to zrobić lub używając karty “Adiunkt” składnik.

Faza 4: Rachunkowość

Zaczynając od gracza po lewej od rozdającego, każdy gracz, który kontroluje kafelek “Miasto”, może wykonać jedną z dwóch możliwych akcji.

Jeśli gracz kontroluje kafelek “Miasto”, który wciąż zawiera jedną lub więcej kapsli “Zapotrzebowanie rynkowe”, może teraz wziąć jedną z nich i dodać ją do swoich całkowitych, bezbarwnych zakrętek do butelek.
Jeśli gracz kontroluje kafelek “Miasto”, może umieścić bezbarwne kapsle “Pieniądze” na kafelku gry, zwiększając wartość “popytu rynkowego”.

To kończy rundy.

W moim piwie są łzy

Gra końcowa jest uruchamiana, gdy gracz kończy i umieszcza trzecią kartę Beer. Runda jest następnie zakończona jak zwykle. Gracze następnie obliczyć swój wynik, najpierw określając, czy kontrolują jeden lub więcej regionów, a następnie płytek “City”, które nadal kontrolują.

W grze istnieją cztery możliwe regiony. Są to “Pacyfik”, “Góra”, “Środek” i “Atlantyk”. Regiony te są szybko identyfikowane przez cztery różne kolumny, które składają się na “mapę”. Gracz, który kontroluje najwięcej płytek “City” w danym regionie, kontroluje region. Łączna liczba zdobytych punktów zwycięstwa jest równa całkowitej liczbie zakrytych butelek “Popyt rynkowy” znalezionych w tym regionie (niezależnie od tego, kto je kontroluje). Remis w regionie zmniejsza całkowitą liczbę możliwych punktów zwycięstwa zarobionych do zera.

Każda zakładka “Popyt na rynku” na kafelku “City”, który gracz posiada na końcu gry, liczy się jako +1 punkt zwycięstwa.

Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa wygrywa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.