Menu

Burst My Bubble

25 lutego 2018 - Informacje

Mydło i bańki mydlane są często uważane za definicję czystości. Korzystając z mydła, można prać ubrania, naczynia, okna i wszystko, co tylko można wymyślić. Jednak w tej grze będziesz się denerwować, a jednocześnie starasz się jak najlepiej wznieść się wyżej i wyjść jak najbardziej piskliwie. Jeśli chcesz wygrać, musisz zrównoważyć brud i blask.

Burst My Bubble, zaprojektowany przez Dana Crutchfielda, Ryana Smitha i opublikowany przez Purple Potato Games, będzie podobno składał się ze 144 kart. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Ilustracja Mike’a Bocianowskiego jest wesoła i rodzinna. Nie jest dołączony do gry, ale niezbędny do gry, jest długopisem lub ołówkiem i papierem do zapisywania wyników zawodników.

Dodawanie mydła do wody

Aby skonfigurować grę, odłóż na bok określoną liczbę określonego typu kart na podstawie liczby graczy i losowania. Połóż talię kart zakrytą w środku obszaru gry, z kartą Drain po jednej stronie i Gąbką po drugiej stronie. Zdobyte karty są umieszczane na karcie Drenu. Wszystkie odrzucone karty są umieszczane na karcie Gąbki.

Po drugie, rozdaj każdemu graczowi 5 kart zakrytą. To jest początkowa ręka gracza. Karty powinny być ukryte do momentu zagrania. Jeśli gracz ma kartę “It’s On” lub “Unstable Bubble”, powinien zagrać ją natychmiast.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto będzie pierwszym graczem i zacznij.

Mydło w twoim oku

Burst My Bubble ma kilka różnych rodzajów kart. Każdy rodzaj karty odgrywa określoną rolę w grze. Typy kart są tutaj zestawione.

Wspólne karty

Wspólne karty dzielą się na pięć różnych podtypów. Są to karty “Bubble”, “Unstable Bubble”, “Pop”, “Buster” i “Action”.

Karty “Bąbelkowe” mają wartości 10, 20 i 30 i są używane do tworzenia “strumieni bąbelków”. Po pęknięciu bańki można ją dodać do zestawów. Karty “Niestabilna bańka” również mają wartości 10, 20 i 30. Są one odtwarzane bezpośrednio w “strumieniu bąbelków”.

Karty “Pop” są rozgrywane w określonej fazie gry i mają wartości 10, 20 i 30. Karty “Pop” muszą rozerwać kartę “Baniek”, aby można było zagrać, przy czym jedna lub więcej kart “Pop” można odtwarzać w “strumieniu bąbelkowym”. Karty “Buster” mogą być zagrane tylko raz w ciągu jednej tury, ale mogą być “powiązane”, aby utworzyć dodatkowe punkty, rozrywając wiele kart “Bąbelkowych”.

Karty “Akcja” pozwalają graczowi podejmować dodatkowe akcje, które nie są powszechnie dostępne. Na przykład gracz może rozerwać bańki przeciwnika, spojrzeć na karty w talii, a nawet wymienić karty.

Karty Hero Bubble

Karty Hero Bubble zapewniają konkretne umiejętności, które mogą, ale nie muszą być korzystne dla aktywnego gracza. Karty Hero Bubble muszą być odtwarzane, gdy są w ręce gracza. Karty zagnieżdżania bohaterów pozwalają graczowi modyfikować inne karty, grając je w rogach karty zagnieżdżania bohaterów. Karta zagnieżdżania bohaterów jest odtwarzana w strumieniu pęcherzyków gracza i pozostanie aktywna tak długo, jak długo trwa.

Karty Obrony

Karty obrony są używane podczas fazy “Burst My Bubble” w grze. Niektóre karty Obrony umożliwiają zagnieżdżanie innych kart, podobnie jak w przypadku karty Zagnieżdżanie Bohatera.

Karty specjalne

Karty specjalne obejmują kartę Soap and Drain, a także piankę i gotowe! karta. Mają one szczególną rolę w grze i są używane zarówno do zdobywania punktów, jak i do powodowania szkód.

Clean Plays, Dirty Tricks

Burst My Bubble jest rozgrywany w rundach i fazach, bez ustalonej liczby rund na mecz. Tutaj podsumowuje się rundę.

Faza upuszczania

Zaczynając od pierwszego gracza i kontynuując zgodnie z ruchem wskazówek zegara, każdy gracz wykonuje następujące czynności.

Bubble Up: Gracz zawsze wykonuje tę akcję, umożliwiając jej losowanie 2 kart z talii, dodając je do swojej ręki. Nie ma ograniczeń co do liczby kart, które gracz może mieć w ręku.
Zagraj jedną kartę akcji, jeśli chcesz (opcjonalnie)
Rozpocznij fazę “Burst My Bubble”, jeśli gracz chce (opcjonalnie)
Pass: To kończy turę gracza. Faza “Burst My Bubble” jest pomijana.

Burst My Bubble Phase

Ta faza dzieje się tylko wtedy, gdy aktywny gracz zainicjuje ją podczas swojej tury. Gracz, który zainicjował tę fazę jest nazywany “graczem w bańki”, który będzie próbował zdobyć jak najwięcej punktów, zbierając karty ze stosu kart Gąbki. Wszyscy inni gracze są określani jako “Rozrywający graczy”, którzy zdobywają punkty poprzez krach baniek.

Gracz Bubble wykonuje następujące akcje w kolejności:

Rysuje liczbę kart i dodaje je do ręki. Liczba wylosowanych kart zależy od liczby graczy w grze.
Zagraj w jedną kartę akcji (opcjonalnie)
Graj w Bubble Stream (wspólne, Hero, Bubble i karty do zagnieżdżania). Aby utworzyć Strumień Bąbelkowy, wszystkie popularne karty Bohaterów muszą zostać odtworzone. Niektóre karty specjalne mogą również zostać dodane, a także kilka kart obrony. Karty są ustawione przed graczem.

Gracze Bursting nie dobierają kart. Zamiast tego podejmują następujące działania:

Burst Bubbles: Gracze na zmianę łamią wszelkie bąbelki w strumieniu bubble Bubble Player, używając kart Buster. Karty Buster mogą zniszczyć wiele baniek, dodając do całkowitej liczby kart w grze przed graczem, które będą liczone jako punkty w dalszej części gry. Gracze mogą również zagrywać karty Pop, ale te docelowe bańki.
Zagraj w jedną kartę akcji (opcjonalnie)
Przejdź (kończąc swoją turę podczas fazy Bust My Bubble)

Faza resetowania tabeli

Ta faza dzieje się tylko wtedy, gdy żaden z bąbelków nie został zniszczony w zestawie Bubble Set Bubble podczas fazy Burst My Bubble. Gracz Bubble umieszcza wszystkie pozostałe karty na stosie kart od Sponge. Obejmuje to karty w ręce gracza, karty w strumieniu bubble gracza, niekompletne sety i kilka innych kart. Karty są następnie punktowane. Wszyscy gracze Bursting również dodają punkty, ale zdobywają tylko ich niekompletne sety, a następnie odejmują od całkowitej liczby punktów, które pozostają w ich rękach. Wszystkie karty są następnie przetasowywane, a każdy gracz otrzymuje 5 nowych kart.

Czyszczenie zlewu

Gra kończy się po zresetowaniu stołu i co najmniej jeden gracz ma 1200 punktów lub więcej. Zestawy kart zdobywają dodatkowe punkty. Na przykład, zestaw czterech “10” zapewni graczowi 100 punktów, podczas gdy karty, które nie są w zestawie, zapewniają tylko liczbę punktów o wartości podanej na liście. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa grę!

Wariant gry

Jeśli okaże się, że gra trwa zbyt długo, możesz ją skrócić (lub wydłużyć), zmieniając wymaganą liczbę punktów, aby wygrać. Proponuję ograniczyć liczbę punktów potrzebnych do zwycięstwa do 1000 w pierwszej grze. Powinno to sprawić, że gra będzie trwała około 45 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.