Menu

Dastardly Dirigibles

3 stycznia 2019 - Informacje

Największy inżynier sterowiec w historii odchodzi na emeryturę. Zanim opuści publiczną uwagę i będzie cieszył się resztą swoich lat w samotności, musi wymienić następcę. Jesteś wybitnym inżynierem sterowca, ale poparcie największego inżyniera na świecie zapewni ci miejsce w historii. Teraz musisz tylko udowodnić swoją wartość i pokonać konkurencję.

Dastardly Dirigibles, zaprojektowana przez Justina De Witt i wydana przez Fireside Games, składa się z 5 poradników, 63 kart sterowca (9 różnych kolorów, siedem części sterowca na kolor) i 12 kart specjalnych. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Arkusz prowadzący wykonany jest z papieru błyszczącego. Nie jest dołączony do gry, ale konieczny do gry, jest długopisem lub ołówkiem i kartką papieru, aby śledzić wyniki graczy.

Przygotowanie do budowy

Aby skonfigurować grę, najpierw daj każdemu z graczy arkusz Przewodnika. Są one umieszczone przed każdym graczem i widoczne dla wszystkich przy stole. Umieść wszystkie arkusze przewodnika, których nie używasz z powrotem w polu gry.

Po drugie, potasuj wszystkie karty i zbierz 5 do każdego gracza, zakryte.

Po trzecie, weź pozostałe karty i umieść je zakryte w stosie na środku obszaru gry, aby utworzyć talię drawów. Zostaw miejsce na stos kart odrzuconych.

Po czwarte, każdy z graczy powinien wylosować jedną kartę z talii i umieścić ją odkrytą w rzędzie. Ten wiersz jest określany jako “Emporium”.

To wszystko dla konfiguracji gry. Gracz, który narysował kawałek sterowca, który jest najbliżej nosa sterowca (z przodu), jest pierwszym graczem.

Koła zębate, gałki i elementy specjalne

W grze są dwa typy kart. Są to części sterowe i karty specjalne. Można je znaleźć w Emporium i początkowo w ręku gracza. Zrozumienie, w jaki sposób każdy typ karty jest używany, ma kluczowe znaczenie dla zwycięstwa. Każdy typ jest tutaj podsumowany.

Części sterowca

Istnieje siedem różnych kart części sterowych, z których każda reprezentuje główną część sterowca, którą gracze próbują zbudować. Jest w sumie dziewięć kombinezonów, w których każdy kolor odpowiada określonemu kompilatorowi sterowca, ale każda karta części sterowca jest wymienna i może być używana w różnych kombinacjach.

Dastardly Dirigibles rozgrywany jest w 3 rundach z dowolną liczbą tur. Tutaj podsumowuje się turę gracza podczas pojedynczej rundy gry.

Krok 1: Wyciągaj karty

Pierwszą rzeczą, jaką gracz robi, jest losowanie kart z talii lub z Emporium, aby przywrócić swój rozmiar ręki do nie więcej niż pięciu kart. Jeśli gracz wybierze z Emporium, nowa karta zostanie pobrana z talii remisów, aby zastąpić kartę Emporium. Jeśli gracz ma już pięć lub więcej kart, pomija ten krok.

Krok 2: Wykonaj maksymalnie trzy akcje

Gracz może teraz wykonać maksymalnie 3 akcje w dowolnej kolejności i może powtórzyć to samo działanie, jeśli tak zdecydują. Działania są następujące:

Zagraj w 1 sterowcu lub specjalnej karcie

Gracz może zagrać 1 kartę Część sterowca lub 1 kartę specjalną z ręki. Jeśli gracz zagra kartę specjalną, zostanie rozstrzygnięty, a następnie odrzucony. Granie w karty ze sterowcami jest nieco bardziej skomplikowane.

Każda karta części sterowca reprezentuje 1 z 7 możliwych części składających się na cały sterowiec. Gracze używają arkusza Przewodnika, aby pomóc im śledzić, jakie części zbudowali i jakie części muszą jeszcze zdobyć. Sterowca nie musi być budowany przy użyciu jednego koloru lub przy użyciu określonych elementów sterowca w określonej kolejności

Gracze zagrywają swoje karty części sterowca na swoim Przewodniku. Jeśli miejsce jest puste, karta pozostaje. Jeśli w kosmosie jest już część sterowca, to poprzednio zagrany zostaje odrzucony, a nowy zajmuje jego miejsce.

Gdy tylko gracz zagra kartę Część sterowca, wszyscy przeciwnicy gracza muszą zagrać odpowiednią kartę Partii lotniczej do swojego arkusza Przewodnika, ale nie musi to być ten sam kolor. Przeciwnicy mogą zdecydować, który kombinezon karty sterowej będą chcieli zagrać, jeśli mają więcej niż 1, ale muszą zagrać przynajmniej jedną, jeśli ją posiadają. Może to spowodować usunięcie wcześniej granych kart z elementami sterowca. Jeśli przeciwnik nie ma pasującej karty części sterowca, nie robi nic.

Odrzuć 1 kartę

Gracz może wybrać jedną kartę w ręce i odłożyć ją na stos kart odrzuconych. To nie jest to samo, co w przypadku specjalnej karty do działania. Gracz nie losuje nowej karty, aby zastąpić tę, którą odrzucili.

Zamień 1 kartę z Emporium

Gracz bierze jedną kartę w Emporium i dodaje ją do swojej ręki. Następnie gracz bierze dowolną inną kartę w ręce i umieszcza ją w Emporium.

Wymień Emporium

Gracz bierze wszystkie karty w Emporium i odrzuca je. Następnie gracz losuje po jednej karcie na gracza, aby utworzyć nowe Emporium.

Przechodzić

Gracz zawsze może przejść, co skończy się jego kolej, niezależnie od tego, ile akcji zostało zrobionych.

http://www.3pionki.pl/
http://www.ajkshop.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.