Menu

Dzień śmieci

25 lutego 2018 - Informacje

Moje dzieci lubią grać w domu Trash Jenga. To tam kłaść śmieci na śmietniku, aż w końcu spadnie. Dzieciak, który je upada, jest odpowiedzialny za jego wyczyszczenie. Podczas gdy ja jestem na grywalizację, tego rodzaju gra nigdy się nie kończy. W tej grze będziesz grać własną wersję tego, co moje dzieci robią w domu. Jeden zły ruch, a ty odpadłeś.

Dzień śmieci, zaprojektowany przez Shane’a Willisa i opublikowany przez Mayday Games, składa się z 72 kart Śmieci, 13 kart Łapówek i 5 kart Pokoju. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Kontener gry wygląda jak pojemnik na śmieci, który jest używany podczas gry.

Robiąc bałagan

Aby skonfigurować grę, usuń wszystkie karty z pojemnika na śmieci i umieść pokrywę do góry do góry nogami. Umieść pojemnik na śmieci w środku obszaru gry.

Po drugie, daj każdemu graczowi kartę Pokoju. Gracze biorą swoją kartę Pokoju i umieszczają ją przed sobą, stroną “Zaklinowaną” zakryte. Umieść nieużywane karty Pokoju po jednej stronie obszaru gry.

Po trzecie, szukaj kart śmieci “Clutter”. Mają na nich jedną gwiazdkę. Każdemu graczowi przydzielić jedną kartę “śmieci”. Gracze umieszczają odkrytą kartę “śmieci” w obszarze bezpośrednio po lewej stronie karty Pokoju.

Po czwarte, przetasuj nieużywane “Clutter” i pozostałe karty ze śmieciami, aby utworzyć talię Śmieci.

Po piąte, rozdaj każdemu z graczy dwie karty Śmieci. To jest początek ręki gracza. Karty powinny być utrzymywane w tajemnicy do momentu zagrania. Połóż talię śmieci w dół i w zasięgu wszystkich graczy.

To wszystko do ustawienia gry. Ostatni gracz, który wyrzucił śmieci, idzie pierwszy.

Przeciągnięty do krawężnika

Dzień Śmiecia jest odtwarzany na przemian. Kolejka gracza składa się z 3 kroków, które są tutaj podsumowane.

Krok 1: Wyciągaj karty

Pierwszą rzeczą, jaką gracz robi, jest wyciągnięcie jednej karty z talii Śmieci, dodając ją do kart. Powtarza się to, dopóki gracz nie trzyma mniej i nie więcej niż trzy karty. Ten krok jest pomijany, jeśli gracz ma na ręce trzy lub więcej kart na początku swojej tury.

Jeśli nie ma już kart, które należy narysować, a w grze pozostaje jeszcze dwóch lub więcej graczy, pierwszy krok jest pomijany.

Krok 2: Zagraj w jedną kartę

Gracz zagrywa teraz jedną kartę z ręki. Karty mogą być rozgrywane na trzech możliwych polach, które określa ikona na karcie.

Zagraj w Garbage Can

Gracz umieszcza kartę Śmieci na pojemniku na śmieci tak ostrożnie, jak to możliwe, uważając, aby żadne inne karty na puszce nie wypadły lub się nie poruszyły. Karty śmieci muszą być odtwarzane odkryte, a gracz może użyć tylko jednej ręki podczas umieszczania. Każda karta ze śmieciami ma dwie dziury, których nie można zablokować przez pojemnik na śmieci (zmuszając gracza do umieszczenia swojej karty Śmieci z dala od środka puszki). Ponadto żadna inna karta nie może zablokować dziur. Prawidłowe umieszczenie karty pozwala graczowi spojrzeć w dół na kartę i zobaczyć tabelę pod spodem przez otwory.

Zagraj w swoim pokoju

Gracz umieszcza kartę Śmieci w swojej karcie Śmieci “zagracenia”, tworząc pojedynczą kolumnę kart pozwalającą łatwo zauważyć wartości punktów śmieci.

Zagraj w pokoju współlokatora

Gracz umieszcza kartę Śmieci na karcie Śmieci “śmieci” przeciwnika, tworząc jedną kolumnę kart, pozwalającą łatwo zauważyć wartości punktów Śmieci.

Krok 3: Sprawdź pokój

Gracz sprawdza teraz, ile sumy punktów śmieci zgromadziło w swoim pokoju. Jeśli suma wynosi dziesięć lub więcej punktów, gracz musi “wyczyścić pokój”. Jedna karta na raz, gracz musi umieścić swoje karty w koszu na śmieci, dopóki wszystkie ich karty Śmieci nie zostaną usunięte z pokoju.

Jeśli całkowity bałagan gracza jest mniejszy niż dziesięć, nie jest konieczne dodatkowe działanie.

Dirty Tricks

“Mischief” Karty śmieci są rozgrywane w pokoju przeciwnika i powodują tylko kłopoty. Czasami będą karać przeciwnika i zmusić go do podjęcia dodatkowych działań, a czasami losowo losuje odbiorcę kary. Niezależnie od tego, kto otrzymuje kartę “Śmiechu”, pozostaje w “śmieciach” gracza, dopóki nie zostanie usunięty. Na szczęście “śmieciowe” karty z odpadami są warte zero punktów na śmieci, co sprawia, że ​​są bardziej uciążliwe niż cokolwiek innego.

Avalanche of Trash

Jest możliwe, że jedna lub więcej kart spadnie, gdy gracz umieszcza je w koszu na śmieci. Wszystkie spadające karty są zbierane i trafiają na stos przepełnienia gracza, który znajduje się tuż obok karty pokoju gracza. Jeśli całkowita liczba kart na stosie przepełnienia gracza jest równa lub większa od wartości liczbowej w zależności od liczby graczy, zostają one “odrzucone” i muszą zamienić kartę Pokoju na stronę “odpadłą”. Gracz “odpadł” na czas gry.

Jeśli karty spadną z powodu uderzenia przeciwnika o stół, gracz, który jest odpowiedzialny za przewrócenie kart, zbiera je. Jeśli karty upadną i żaden gracz nie ponosi winy, są one odłożone na bok i będą zbierane przez następnego gracza, który powoduje upadek karty lub kart.

Ten Przyjemny zapach zapachowy w sosnowym sosie

Gra kończy się, gdy pozostaje tylko jeden gracz, który nie został “zgładzony”. Jeśli wszystkie karty są na pojemniku na śmieci, wygrywa gracz z najmniejszą ilością kart w stosie przepełnienia.

The Child Geeks zakochali się w grze od razu, stwierdzając, że fajnie jest nie tylko układać w stos śmieci, ale także obserwować, jak wszystko się rozkłada. Według jednego z Child Geek: “Nie mogę zdecydować, co lubię lepiej. Tworzenie naprawdę dużego stosu śmieci lub oglądanie go spada na stół. “Co nie znaczy, że Geek Dzieci wiedział doskonale, że celem gry NIE jest zbieranie śmieci. Po prostu nie traktowali tej gry poważnie i bardziej skupili się na zabawie niż na wygrywaniu. Jak to ujął Child Geek: “Jeśli celem gry było tylko wygrać, byłbym bardzo sfrustrowany, ponieważ karty wciąż spadają. Ale jeśli grasz po prostu dobrze się bawić, gra jest całkiem niezła. “Po tym, jak śmieci zostały obalone i zabrane na krawężnik, wszystkie Dzieci-Geki zgodziły się, że Śmieciowy Dzień był grą, którą naprawdę lubili.

The Parent Geeks nie byli tak zakochani, jak ich młodsi gracze, ale uznali też, że gra jest dobra. Według jednego z rodziców Geek: “Bardzo proste w wykonaniu i stylu gry. Zabawa dla rodzinnej gry lub po prostu zabawa z innymi dorosłymi i dziećmi. “Inny rodzic, który nie grał, Parent Geek powiedział:” Przypomina mi wiele gier Pick Up Sticks, które grałem jako dziecko lub kiedy próbowałem kilka razy, aby zbudować domek z kart. Podoba mi się. “W większości, wszyscy Rodzicowie Geeks zgodzili się, że Dzień Śmieci był zabawną grą, by grać z rodziną, ale nie wszyscy myśleli, że byłoby to równie przyjemne dla dorosłych. Niektórzy sugerowali, że kilka kieliszków wina i kilka piw sprawiłoby, że gra byłaby o wiele trudniejsza i prawdopodobnie zabawna tylko dla dorosłego tłumu. Niezależnie od tego wszyscy głosowali za zatwierdzeniem gry, stwierdzając, że jest wystarczająco zabawna, aby dać jej poparcie.

The Gamer Geeks nie byli tak pod wrażeniem, uważając Garbage Day za dość jednostronny, jeśli chodzi o rozgrywkę i brakowało mu ogólnej głębi gry. Wszyscy uznali, że jest to gra, która może być odpowiednia do picia, a niektórzy sugerowali nawet, że może ona zostać wykorzystana do określenia zwycięzcy innych gier w przypadku remisu. Jednak im więcej grało, tym bardziej się podobało. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Gra rośnie na was. Mam na myśli, że jest to głupio proste, ale to także trochę zabawne. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Mogę zagrać to jako wypełniacz, ale gra nie jest aż tak interesująca aż do samego końca. Nawet wtedy mógłbyś zostać znokautowany wcześnie i po prostu musisz siedzieć z kciukiem w nosie. “Kiedy głosy były już w środku, Gracze Gamer zostali podzieleni, z niektórymi którzy wierzyli, że Dzień Śmiecia był wystarczająco dobry dla światła i sporadycznych gier i inni, którzy wierzyli, że gra to tylko śmieć.

Osobiście uważam Garbage Day za lekki, zabawny i całkiem głupiutki. Grałem w bardzo podobną grę podczas moich imprezowych dni w college’u i muszę powiedzieć, że gra niewiele się zmieniła. Nadal musisz balansować kartami, wstrzymywać oddech i przewracać oczami, gdy wszystkie karty spadają. Jedyny aspekt gry, który mi się nie podoba, to to, że gracz może zostać znokautowany dość wcześnie i nie musi robić nic innego, jak tylko obserwować, jak przyjaciele dobrze się bawią. Nie jestem fanem tego rodzaju gier, ponieważ szybko zrażają nie-graczy i mniej doświadczonych graczy. Dzień śmieci nie jest wyjątkiem i może pozostawić gracza na zimno przez dobre 10 do 15 minut.

Ale jeśli spojrzymy poza ten jeden błąd, sama gra jest całkiem przyzwoita. Jest to uproszczona rozgrywka, która kryje w sobie wymagającą grę równowagi i podstępu. Jeśli dobrze wyobrażasz sobie, jak karty są połączone, nie powinieneś mieć problemu z wyważeniem kart na pojemniku na śmieci. Dla tych, którzy mają drżącą rękę, gra szybko się skończy. Prawdziwą sztuczką jest połączenie równowagi i popychania szczęścia. Dobra mieszanka, która w większości przypadków zapowiada się rozrywkowo, ale tylko wtedy, gdy grasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.