Menu

Gdzie jest moja piła łańcuchowa?

25 lutego 2018 - Informacje

Świat poszedł do piekła w koszyku i jesteś jednym z “szczęśliwych” ocalałych. Teraz możesz spędzać czas walcząc z kanibalami, nieumarłymi i gorzej. Tak. Gorzej. Jednak nie wszystko jest złe. OK. To kłamstwo. Wszystko jest złe. Najlepsze, na co możesz liczyć, to przetrwanie trochę dłużej niż reszta, ale nawet to nie wydaje się być świetną okazją. Czy Apokalipsa nie jest świetna?

Where’s My Chainsaw, zaprojektowana przez Caseya Balsitisa, Michaela Huenscha i opublikowana przez Devious Mind Games, będzie podobno składać się z 85 kart specjalnych, 36 kart wroga, 65 kart przedmiotów, 28 kart broni, 12 kart bohaterów, 8 kart zdrowia, 8 kart postaci i 8 kart referencyjnych. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Ilustracje artysty Paula Doziera to mieszanka horroru i humoru, łącząca makabrę z uśmieszkiem, który dobrze pasuje do tematu gry i narracji.

Przygotowanie do przeżycia (lub posiłek zombie)

Aby skonfigurować grę, najpierw oddziel karty Specjalne, Karty przedmiotów, Karty broni i karty Wroga na osobne stosy.

Po drugie, oddziel karty Wroga na inne wartości stosu (I, II i III). Potasuj każdy stos osobno, a następnie układaj je jeden na drugim stosem wrogów III na dole, stos wrogów II na środku i stos wrogów I na górze. Połóż tę talię kart zakrytą w środku obszaru gry. To jest ciąg do losowania Wroga na czas trwania gry.

Po trzecie, powtórz te same kroki dla kart broni, tak jak w przypadku kart Wroga, rozdzielając je na wartości stosu i odpowiednio budując talię. Połóż tę talię kart zakrytą obok talii wrogów. To jest ciąg do losowania broni na czas trwania gry.

Po czwarte, potasuj i rozdaj każdemu graczowi 1 kartę postaci, 1 kartę zdrowia i 1 kartę bohatera. Gracze umieszczają swoją kartę zdrowia pod swoją kartą postaci, zapewniając, że wyświetlana jest najwyższa wartość. To samo dotyczy karty Hero Point, ale użyj najniższej wartości.

Potasuj karty Specjalne w jedną talię, a karty Przedmiotów w jedną talię, tworząc dwie talie. Rozdaj 2 specjalne karty każdemu graczowi, zakryte. Te karty są umieszczane w ręce gracza i powinny pozostać ukryte do momentu zagrania. Połóż talię Specjalnych kart do losowania w dół i na bok obszaru gry. Połóż talię przedmiotów na stole obok niej.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto będzie pierwszym graczem i zacznij. Każdy gracz, któremu rozdano specjalną kartę z napisem “Graj natychmiast”, powinien zagrać ją teraz, zanim gra oficjalnie się rozpocznie.

Karty, karty i więcej kart

Gdzie jest moja piła łańcuchowa? gra się całkowicie kartami (i rękami, technicznie rzecz biorąc). Każdy z głównych typów kart jest tutaj podsumowany.

Karty postaci

Karta postaci gracza ma dwie rzeczy. Po pierwsze, daje graczowi postać w grze, którą mogą opcjonalnie działać tak, jakby byli tak skłonni. Po drugie, co ważniejsze, zapewnia graczowi określony zestaw specjalnych zdolności i warunek zwycięstwa, który, jeśli zostanie uzyskany, wygrywa.

Karty wroga

Świat jest opanowany przez nieumarłych, co w znacznym stopniu oznacza, że ​​postacie gracza przeżyją piekło czasu. Karty Wroga obejmują wszystko, od martwych do szalonych nutmobów, wędrujących z nożami. Karty wroga wyświetlają wartość walki wroga, liczbę przedmiotów, które mają na sobie, które mogą zostać splądrowane, jeśli zostaną zabite, oraz nieprzyjemne rzeczy, które mają miejsce, gdy walka nie idzie tak dobrze.

Karty przedmiotów

Wielką zaletą życia w świecie jako jednego z ostatnich pozostałych przy życiu ludzi jest to, że masz dostęp do wielu rzeczy. Karty przedmiotów reprezentują wszystkie zabawne, interesujące i niezbędne “rzeczy”, które gracz chciałby lub chciałby zapewnić, aby przetrwały kolejny dzień. Każda karta Przedmiotów ma własne zasady. Niektóre są odtwarzane i przechowywane, podczas gdy inne są odtwarzane i odrzucane.

Karty broni

Byłoby nieuczciwe wrzucanie postaci gracza do świata, który najczęściej chce je zjeść bez broni lub dwóch, aby się obronić. W tej grze broń jest obfita, a gracze będą ich potrzebować! Karty broni przedstawiają wiele różnych prawdziwych i improwizowanych narzędzi bólu, które gracz może zdobyć, zwiększając ich szanse na wygrywanie bitew i przetrwanie kolejnego dnia.

Karty specjalne

Wszystko, o czym gracz może pomyśleć, najprawdopodobniej znajduje się w specjalnej talii kart. Te karty są zbierane i odtwarzane, gdy gracz myśli najlepiej lub jest zmuszony do gry i natychmiast rozwiązany po losowaniu. Spodziewaj się dziwności, podwójnych krzyży i stałej zmiany.

Karty zdrowia

Karty zdrowia służą do kontrolowania zdrowia postaci gracza. Jest on umieszczony pod kartą postaci i pokazana jest tylko aktualna wartość zdrowia postaci.

Hero Point Cards

Punkty bohaterów są rodzajem waluty w grze i mogą być wykorzystane do uzyskania przewagi poprzez zdobycie dodatkowych kart. Podobnie jak karta zdrowia, karta punktów zdrowia jest umieszczana pod kartą postaci i pokazuje tylko grę

Gdzie jest moja piła łańcuchowa? jest rozgrywany w rundach i turach. Tutaj podsumowano turę gracza.

Krok 1: Handel

Pierwszą rzeczą, jaką gracz może zrobić, jest zainicjowanie wymiany z dowolnym przeciwnikiem. Są tylko dwa ograniczenia. Gracze nie mogą wymieniać kart specjalnych ani zdrowia. Każda inna karta lub typ idzie!

Krok 2: Narysuj lub walcz

Aktywny gracz musi teraz dokonać wyboru. Mogą albo losować 2 karty specjalne (dodając je do swojej ręki i grając te, które muszą być zagrane od razu), albo dobrać kartę Wroga i zaangażować się w walkę.

Walkę szybko rozwiązuje się, porównując wynik walki postaci gracza z wszystkimi bonusami zapewnianymi przez inne karty, których gracz chce użyć. Jeśli całkowity wynik walki postaci gracza jest NAJWYŻSZY niż wynik walki karty Wroga, gracz wygrywa. Niektóre karty są następnie losowane przez zwycięzcę (wymienione na karcie Wroga), a pokonana karta Wroga jest traktowana jako trofeum. Gracz otrzymuje także jeden punkt Hero za każdego pokonanego wróg. Jeśli dokonano transakcji z przeciwnikiem, musi on zostać rozwiązany przed podjęciem następnego kroku.

Jeśli wynik walki postaci gracza jest równy lub mniejszy niż wynik walki karty Wroga, sprawy stają się trudne. Dodatkowe karty mogą zostać odrzucone przez gracza, aby szybko poprawić swój wynik walki. Obejmuje to odrzucanie wcześniej pokonanych kart Wroga. Ale bądź ostrożny. Przeciwnicy mogą grać w karty, aby wzmocnić kartę Wroga, dzięki czemu pozornie łatwa walka stanie się doświadczeniem NDE. Jeśli gracz nie może pokonać wroga, cierpi z powodu efektu “Uh-Oh”, najprawdopodobniej tracąc zdrowie, odrzucając kartę Wroga i dowolne karty w razie potrzeby.

Opcjonalnie gracz może, jeśli czuje się przytłoczony, krzyczeć o pomoc. Przeciwnik gracza po lewej stronie może zostać poproszony o pomoc w walce, zapewniając premie. Przeciwnik, który asystuje automatycznie, otrzymuje 1 punkt Hero na asystę i może zażądać podania dodatkowych kart jako zapłaty. Po zawarciu transakcji walka jest wznawiana, a wyniki określane.

Krok 3: Wydaj Punkty lub Przejdź Scavenge

Gracz może opcjonalnie wydać 1 punkt Hero (dostosowując odpowiednio wartość swojej karty Hero Point), jak gotówkę i kupić nowy ekwipunek lub wyekspediować sprzęt. Wydając punkty Hero, gracz może losować karty przedmiotów (od razu je uruchamia), szukać ocalałych, szukać antidotum, a nawet szukać więcej wrogów do walki.

Gracz może rzucić się na poszukiwanie, odrzucając dowolną liczbę kart broni i przedmiotów, dodając wartości odrzuconych kart. Za każde 40 punktów uzyskanych z odrzuconych kart gracz może dobrać jedną kartę z talii przedmiotów. Jeśli gracz ma dodatkowe punkty po losowaniu kart, są tracone. Gracz może, jeśli zechce, natychmiast odrzucić karty, które zwrócił, by znów się pozbyć.

Krok 4: Odrzuć

Jeśli gracz kończy swoją turę z zbyt dużą liczbą kart w ręce (wielkość rozdania zależy od liczby graczy w grze), muszą odrzucić, dopóki ich całkowita wielkość nie przekroczy granic gry.

Krok 5: Sprawdź, czy nie ma śmierci

Teraz wszyscy gracze sprawdzają, czy ich postać wciąż żyje. Każdy gracz, który ma postać zero zdrowia, musi teraz walczyć, aby szybko się zagoić. Jeśli gracz nie może, ich obecna postać umiera i musi narysować nową postać, aby kontynuować grę. Gracz nie może już wygrać gry, ale może się świetnie bawić, upewniając się, że sprawy potoczyły się źle dla ich przetrwałych przeciwników. Niedawno martwe, ale teraz cudowne postacie mają ogromny wpływ na grę i mogą złamać lub pokonać próbę zwycięstwa gracza.

Teraz kolej na kolejnego gracza, zaczynając od kroku 1 opisanego powyżej.

Zwycięstwo!

Grę można wygrać na dwa różne sposoby. Pierwszym sposobem na wygraną jest bycie pierwszym graczem, który ukończy warunek zwycięstwa karty Postaci. Gdy tylko warunek zostanie spełniony, gra się kończy, a zwycięzca zostaje ogłoszony. Drugim sposobem na wygraną jest po prostu przetrwanie każdego przeciwnika i posiadanie jedynej żywej postaci w grze, która nie umarła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.