Menu

Get Lucky #1

25 lutego 2018 - Informacje

Podstawy:

Dla osób powyżej 8 lat (wydawca sugeruje ponad 12 lat)
Dla 2 do 6 graczy
Około 20 minut do ukończenia

Umiejętności geek:

Liczenie i matematyka
Logiczne i krytyczne podejmowanie decyzji
Czytanie
Strategia i taktyka
Ryzyko a nagroda
Zarządzanie handlem / zasobami

Krzywa uczenia się:

Dziecko – łatwe
Dorosły – Łatwy

Motyw i narracja:

Zabij dobrego lekarza, zanim zrobi to ktoś inny

Adnotacje:

Gamer Geek zmieszany!
Parent Geek zatwierdzony!
Child Geek zatwierdzony!

Doktor Lucky jest, z zasady, dobrym człowiekiem. Służył swojemu krajowi w czasie wojny i wracał do wspólnoty, kiedykolwiek i jakkolwiek było to możliwe. Dlaczego więc jest celem morderstwa? Po prostu, człowiek jest nie do zniesienia. Jest w nim coś, czego nie lubisz. Tak rozgrzana jest Twoja obrzydza, że ​​rozważałeś morderstwo, a teraz możesz przejść przez to, jeśli nadarzy się okazja.

Pobierz Lucky, zaprojektowany przez Jamesa Ernesta, Rick Fish i opublikowane przez Cheapass Games, składa się z 72 kart i 1 pionka Doktora Szczęścia. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Pionek wykonany jest z drewna. Karty są bardzo ruchliwe. Artyści Israel Evans dostarczył odpowiednią ilość grafiki do każdej karty, ale ilość słów na każdej karcie sprawia, że ​​czują się dość ciasno. Posunąłbym się do stwierdzenia, że ​​90% tego, co znajduje się na każdej karcie, nie ma nic wspólnego z grą i ma charakter tematyczny, przesuwając narrację. Które to robi.

Zaplanuj morderstwo!

Aby skonfigurować grę, najpierw oddziel karty postaci od reszty talii. Potasuj karty postaci i rozdaj każdemu z graczy 2, odkryte. Następnie rozdaj 3 karty postaci na środek stołu. Obszar ten jest nazywany “Salą do rysowania”. Wszystkie pozostawione karty postaci są układane odkrytymi kartami i wyrzucane na bok obszaru gry. Ten stos reprezentuje nieobecnych gości.

Po drugie, potasuj karty do gry i rozdaj każdemu z graczy po 6 kart zakrytych. To jest początkowa ręka gracza. Karty należy przechowywać w tajemnicy do momentu zagrania. Pozostałe karty do gry umieszczane są w talii do dołu w pokoju do rysowania. Zostaw miejsce na stos kart odrzuconych.

Po trzecie, umieść pionek Doktora Szczęścia na najniższej numerowanej karcie postaci posiadanej przez gracza (to znaczy nie w pokoju rysunkowym ani na stosie nieobecnym).

To kończy konfigurację gry. Gracz, który ma przed sobą pionek Doktora Szczęścia, idzie pierwszy.

Karty

Postacie

Karty postaci reprezentują różnych ludzi w grze, którzy mają morderczą żal do doktora Lucky’ego. Podczas gdy każdy jest wyposażony w fabułę, ważne jest imię postaci i wartość karty postaci, która określa kolejność tury.

Aktualizacje

Istnieją trzy różne rodzaje kart do gry “Ulepszenia”. To są broń, motywy i możliwości. Każda postać może korzystać z kart “Upgrade”, ale niektóre lepiej pasują do określonej postaci, zwiększając premię, jeśli jest dołączona do konkretnej karty postaci. Są one określane jako “doskonałe aktualizacje”.

W większości przypadków karta “Uaktualnienie” zapewni bonus +1 punktu morderstwa. Jeśli “Upgrade” zostanie sparowany z odpowiednią kartą postaci, dostarczy +2 punkty morderstwa.

Próby i udręki morderstwa

Get Lucky jest rozgrywany na przemian, bez ustalonej liczby zwojów na mecz. Kolejka gracza składa się z jednej akcji, którą można wykonać tylko wtedy, gdy pionek Doktora Szczęścia znajduje się na jednej z dwóch kart postaci. Te działania zostały tutaj podsumowane.

rysować

Gracz może dobrać jedną kartę z talii i dodać ją do swojej karty. Jeśli talia jest wyczerpana, nie przetasuj stosu kart odrzuconych. Żaden gracz nie może wykonać tej akcji, jeśli talia jest wyczerpana.

Grać

Gracz może zagrać jedną kartę “Upgrade” z ręki, dołączając ją do jednej z dwóch postaci przed sobą. Każda postać może mieć nie więcej niż jedną broń, jeden motyw i jedną kartę “Upgrade” do możliwości dołączenia do nich. Wszystkie “ulepszenia” są trwale połączone z kartą postaci, ale doskonała “ulepszenie” może zastąpić niedoskonałą “ulepszenie” tego samego typu (niedoskonałą broń można na przykład zastąpić idealną bronią).

Zamiana

Gracz może zabrać 1 kartę postaci (wraz z dołączonymi kartami “ulepszenia”) i zastąpić ją dowolną kartą postaci w pokoju rysunkowym. Jeśli pionek Doktora Szczęścia znajduje się obecnie na zamienionej karcie postaci, porusza się i pozostaje na karcie postaci.

Kill Doctor Lucky

Jeśli pionek Doktora Szczęścia znajduje się na aktywnej karcie postaci, gracz może próbować zamordować dobrego lekarza. Odbywa się to po tym, gdy gracz najpierw ogłasza do stołu, w którym próbuje umieścić Doktora Szczęścia w grobie. Gracz może teraz usiąść i sprawdzić, czy się powiedzie, czy nie.

Każda próba zabicia Doktora Lucky’ego ma wartość Punkt morderstwa, który określa karta postaci gracza i karty “Ulepszenia”. Karty postaci są warte +1 punkt morderstwa, a każda niedoskonała karta “Upgrade” jest warta +1 punkt morderstwa. Przypomnijmy, że doskonałe “Karty ulepszeń są warte +2 punkty morderstwa. Oznacza to, że gracz może mieć tylko 1 punkt morderstwa lub aż 7 punktów morderstwa, ponieważ gracz nie musi mieć motywu, broni ani okazji, aby spróbować uderzyć lekarza.

Zaczynając od lewej strony gracza, każdy przeciwnik może odrzucić 1 lub więcej kart, aby dodać Szczęścia, które anuluje wszystkie punkty morderstwa gracza. Przeciwnicy również mogą przejść, co oznacza, że ​​nie grają nic. Przeciwnicy mogą także odrzucić doskonałe karty “Upgrade”, które należą do karty postaci, która próbuje zabić lekarza. Jeśli tak się stanie, morderstwo automatycznie się nie powiodło. Jeśli liczba punktów szczęścia (reprezentowanych przez Shamrocks) jest równa lub większa niż liczba punktów morderstwa, próba przejęcia doktora Lucky’ego również się nie udała.

Przez złość

Karty “Upgrade” są używane podczas próby udaremnienia morderstwa. Zamiast odrzucać je później, podobnie jak inne karty do gry, karty gry “Upgrade” są na stałe dołączone do karty postaci, która nie mogła zamordować doktora Lucky’ego. Każda dołączona karta gry “Ulepszenia” na stałe zmniejsza ich możliwe punkty morderstwa o -1 punkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.