Menu

Get Lucky #2

25 lutego 2018 - Informacje

Kontynuacja i wygrywanie gry

Po tym jak gracz wykonuje swoją turę, pionek Doktora Szczęścia przesuwa się na kolejną najwyższą wartość karty postaci. Na przykład, jeśli pionek Doktora Szczęścia znajdował się na karcie Postaci o wartości “4”, to następnie przesunąłby się do “5”, “6” lub “7”, i tak dalej, zależnie od tego, jaka była następna najwyższa wartość . Jeśli nie ma wyższej wartości, przechodzi do najniższej wartości i ponownie rozpoczyna obroty.

Jeśli pionek Doktora Szczęścia trafi na kartę postaci posiadaną przez gracza, to teraz kolej na gracza. Jeśli pionek Doktora Szczęścia trafi do pokoju do gry, żaden z graczy nie skręci. Zamiast tego wszyscy gracze dobierają jedną kartę z talii, ale tylko wtedy, gdy całkowita liczba kart w ich ręce nie równa się lub nie przekracza obecnej wartości karty postaci, którą jest pionek Doktora Szczęścia. Na przykład, jeśli pionek Doktora Szczęścia znajdował się na karcie Postaci w Sali Rysunkowej z wartością 5, każdy gracz z 4 lub mniej kartami mógł dobrać jedną kartę.

Gra trwa tak, jak opisano powyżej, dopóki jeden z graczy nie może skutecznie zamordować doktora Lucky’ego, nie będąc pokrzyżowanym przez przeciwników.

Aby dowiedzieć się więcej o Get Lucky, odwiedź stronę internetową gry.

Ostatnie słowo

Z przyczyn opisanych w paragrafie Parent Geek poniżej, nie wszyscy Geek-Dzieci byli w stanie zagrać w tę grę. Ci, którzy dobrze się bawili, próbowali zjednoczyć przeciwników i kochać każdą chwilę, gdy byli w stanie powstrzymać przeciwnika przed wygraną. Według jednego z Child Geek: “To rodzaj wyścigu, ale także rodzaj wyczekiwania”. Co oznacza, że ​​Child Geeks szybko nauczyli się, że wyposażanie ich w karty postaci z ulepszeniami może wydawać się dobre pomysł, ale pośpiech sprawia, że ​​słaby morderca. Inny Child Geek powiedział: “Czasami może to być frustrujące, ale lubię to przez większość czasu.” Próba zdobycia lekarza i niemożność – konsekutywnego – sprawia, że ​​czuje się, jakby tracili czas. Ale każda strata jest tylko lekkim niepowodzeniem, a Dziecięce Geki wydawały się związane i zdeterminowane, aby zdobyć lekarza, bez względu na to, ile razy zawiedli. Prawdę mówiąc, uważam, że każda nieudana próba podsyciła ich zainteresowanie i sprawiła, że ​​polowanie na zwycięstwo stało się jeszcze bardziej intensywne. Kiedy gry się skończyły, Child Geeks zagłosowało za zatwierdzeniem gry.

Gra o morderstwie, nawet głupią grę w karty, nie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez Rodziców Geeków. Według jednego z rodziców Geek: “Nie ma nic zabawnego ani przyjemnego w morderstwie, nawet jeśli jest to gra karciana.” To uczucie było udziałem wielu, ale nie wszystkich Rodziców Geeków. Niektórzy nawet pozwalają swoim dzieciom grać w tę grę, łatwo zmieniając cel gry (morderstwo) w coś znacznie bardziej przyjaznego rodzinie. W tym przypadku był to kieszonkowy kieszonkowiec dla dobrego lekarza. Znakomity! The Parent Geeks, którzy usiedli, by dać tej szansie szansę, uznali ją za lekką i zabawną, szybką, a także dziwnie powolną w innych. Według jednego z rodziców: “Nic nie może się zdarzyć przez kilka tur, kiedy gracze próbują wzmocnić swoją postać”. Ale to nie powstrzymało graczy od czerpania przyjemności z gry jako całości. W rzeczywistości, Rodzice Geekowie w pełni zatwierdzili Get Lucky (tylko ci, którzy grali, ale głosowali), ale chcieli, żebym zwrócił uwagę, że gra jest przyjazna dla rodzin, jednak temat gry z pewnością nie jest.

The Gamer Geeks nie mają żadnych skrupułów przed tematem lub fabułą gry, o ile grają. Nie mając żadnych prawdziwych problemów z Get Lucky, szybko dostali go na stół. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Proste i na temat. Grałem w tę grę późno w nocy lub jako wypełniacz, ponieważ jest wystarczająco dużo strategii i głębi, aby było ciekawiej. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Gra jest dziwnie limitująca, ale działa w kontekście rozgrywki . Z pewnością nie jest to gra na poważnie i myślę, że zagrałbym tylko raz w bardzo długim czasie. “Gamingowi Geeksowi nie udało się znaleźć nic szczególnie złego w tej grze, ale nie podobało się to elitarystom. W przeważającej części wszyscy Gamer Geeks zgodzili się, że gra była łatwa do zagrania, wymagała odpowiedniej strategii, aby każda tura była znacząca, a temat był na tyle głupi, aby uczynić go wystarczająco zabawnym dla zabicia czasu. Zgodzili się też, że gra była nieco zbyt lekka, powtarzalna i ograniczająca, jeśli chodzi o możliwą taktykę i głębszą rozgrywkę. Jako taki, Gamer Geeks nie zaakceptował ani nie odrzucił gry, czując się komfortowo z mieszanym poziomem akceptacji.

Są podobieństwa do tej gry karcianej i wersji gry planszowej (Kill Doctor Lucky), ale nie na tyle, aby czuć się tak, jakby grała w tę samą grę. Tematycznie są niemal identyczne. Cel jest taki sam. Zabij biednego lekarza. Rozgrywka jest jednak bardzo różna, dzięki czemu każda gra jest wyjątkowa. Osoba posiadająca obie gry może spać spokojnie wiedząc, że ma dwa różne doświadczenia związane z grą, które po prostu mordują tę samą osobę. Coś ciemnego, kiedy o tym myślisz.

Najbardziej interesującym aspektem gry była dla mnie zamiana kart postaci. W końcu dojdziesz do punktu, w którym karty postaci, które posiadasz, nie są już nic warte ze względu na zbyt dużą złośliwość lub nie mają wystarczającej liczby punktów morderstwa, aby opłacić się w Doctor Lucky. Zamiana postaci daje graczowi nową szansę na zagrywanie doskonałych kart do popełnienia idealnego morderstwa.

Jeśli chodzi o mnie, to podobała mi się gra karciana i podobało mi się to bardziej niż gra planszowa. Gra karciana jest szybsza i mniej restrykcyjna, dzięki czemu ogólna rozgrywka jest lżejsza i bardziej satysfakcjonująca. To prawda, że ​​ta gra nie sprawi, że będziesz mądrzejszy lub lepszy w grze, ale wymaga od gracza przemyślenia całej sprawy. Po prostu nie wiele … lub często. W żadnym wypadku nie jest to gra, w którą możesz grać mózgowo-martwym, ale też nie musisz brać swoich mądrych pigułek przed siadaniem do gry. Jest w tym doskonałym, słodkim miejscu, które sprawia, że ​​tak wiele gier z wypełniaczami sprawia tyle radości. Lekka i łatwa, o głębokości wystarczającej do zanurzenia w wodzie, ale nie do utonięcia, nie wysuszenia i znudzenia. Spróbuj tej mrocznej kapryśnej gry karcianej. Myślę, że okaże się to świetnym sposobem na zabicie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.