Menu

Go Cuckoo!

25 lutego 2018 - Informacje

Ptak z kukułką jest cudem ewolucji. Z całą pewnością jest głupszy niż skrzynia z kamieniami, niezdarny i podatny na wypadki ekstremalne. Ten gatunek ptaka dawno już zniknął z powierzchni Ziemi, ale nadal rozwija się z powodów, których żaden naukowiec nie potrafi wyjaśnić. W tej grze pomożesz temu niezręcznemu ptakowi zbudować jedno bardzo niebezpieczne gniazdo.

Go Cuckoo !, zaprojektowany przez Josepa M. Allué, Víktora Bautista i Roca i opublikowany przez gry HABA, składa się z 1 figury Kukułki Kiki, 70 patyków i 20 kukułczanych jajek. Gra zawarta jest w puszce, która podczas gry pełni rolę “gniazda” kukułki, co czyni ją integralną częścią rozgrywki. Podobnie jak wszystkie gry HABA, które widziałem, komponenty są bardzo wysokiej jakości.

Nest Spotting

Aby ustawić grę, najpierw umieść dolną połowę gry na środku obszaru gry. To jest “miejsce gniazdowania” ptaka z kukułką.

Po drugie, weź wszystkie kije w jedną rękę i umieść je w miejscu gniazdowania, uwalniając je, aby pozostały w puszce, ale rozprowadź się.

Po trzecie, rozdaj jaja kukułkowe, aby każdy z graczy miał taką samą liczbę jaj. Wszelkie resztki jaj są usuwane na czas trwania gry.

Po czwarte, umieść figurkę Kukułki Kiki obok (nie w) puszce gniazdowej.

To wszystko do konfiguracji gry. Określ, kto pierwszy i zacznie.

Going Cuckoo

Idź kukułko! jest rozgrywany na przemian bez zadanej liczby zwojów na mecz. Kolejka gracza składa się z kolejnych kroków, które są tutaj zestawione.

Krok 1: Pociągnij jeden drążek

Gracz wyciąga jeden patyk z gniazda i nie zagląda do samej puszki

Jeśli kolory na patyku są różne na obu końcach, przejdź do kroku 2.
Jeśli kolory na patyku są takie same na obu końcach, przejdź do kroku 4

Krok 2: Pociągnij jeden drążek, ponownie

Gracz musi teraz wyciągnąć kolejny patyk z puszki, ale górny kolor patyka MUSI pasować do dolnego koloru poprzedniego wyciągniętego patyka. Na przykład, jeśli pierwszy wyciągnięty kij ma górny kolor CZERWONEGO i dolny kolor ŻÓŁTEGO, gracz musi wyciągnąć ŻÓŁTY górny kolorowy kij.

Jeśli kolory na patyku są różne na obu końcach, przejdź do kroku 3.
Jeśli kolory na patyku są takie same na obu końcach, przejdź do kroku 4

Krok 3: Pociągnij jeszcze jeden kij

Gracz musi ponownie wyciągnąć inny patyk z puszki gniazdowania. Górny kolor sztyftu MUSI pasować do dolnego koloru poprzedniego wyciągniętego drążka. Poniższy obrazek przedstawia wizualny przykład trzech sztyftów ciągniętych przez gracza podczas swojej tury.

Krok 4: Ustaw kije (lub kije)

Gracz ustawia teraz wyciągnięte patyki (w liczbie od jednego do trzech) poziomo w poprzek gniazda. Tworzy to wzór przypominający strzechą i zapewnia podstawę dla kukułkowych jaj.

Krok 5: Umieść jajko

Jeśli gracz był w stanie wyciągnąć patyk z dwoma pasującymi kolorowymi końcami przed trzecią i ostatnią próbą, może umieścić jajo kukułcze na szczycie miejsca gniazdowania, używając poziomo ułożonych patyczków jako podparcia. Celem jest umieszczenie jaj, aby nie wpadły do ​​puszki lub do puszki.

Łamanie jaj i poprawianie gniazd

Nieuchronnie jedno lub więcej jaj kukułkowych wyleci z gniazda do puszki lub na stół. Jeśli jedno lub więcej jaj wypadnie z gniazda, aktywny aktywny gracz bierze te jaja i dodaje je do własnego zapasu. Jeśli jedno lub więcej jaj wpadnie do puszki, aktywny gracz musi wziąć 1 kukułkę od przeciwnika, który ma najwięcej jaj, dodając go do własnego zapasu.

Jest również bardzo możliwe, że patyki umieszczone w celu utworzenia poziomej części gniazda spadną na stół. Jeśli tak się stanie, aktywny gracz musi podnieść patyki, dodać je z powrotem do gniazda, a ich kolej natychmiast się kończy.

Skrzydła Zwycięstwa

Pierwszy gracz, który umieści figurkę kukułki Kiki w gnieździe BEZ USUWANIA patyków lub jaj wygrywa. Gracz może umieścić figurkę kukułki Kiki tylko wtedy, gdy wolno umieścić jajo, ale nie ma już więcej jaj w swoim zapasie. Wynik końcowy powinien wyglądać podobnie do następującego obrazu. Gorzej. Gniazdo. Zawsze.

Zdjęcie dzięki uprzejmości gier HABA

Aby dowiedzieć się więcej o Go Cuckoo !, odwiedź stronę internetową gry.
Ostatnie słowo

The Child Geeks uwielbiają tę grę. Bardzo mi się podobało. To. Zwłaszcza młodsi Child Geeks i nie-gracze. Według jednego z takich Child Geek: “Gra jest tak zabawna i bardzo trudna! Nie mogę przestać rzucać jajek! “Gamer Child Geek powiedział:” Dobra gra, ponieważ zmusza cię do myślenia naprzód i posiadania pewnej ręki. “Wszyscy Geek-Dzieci zrozumieli, jak grać w tę grę i mogli grać na własną rękę bez nadzoru osoby dorosłej. Największą skargą jest to, że 6 lub więcej graczy nie mogło grać w tym samym czasie. Poza tym, The Child Geeks świetnie się bawili i wspólnie głosowali, aby w pełni zatwierdzić grę, uznając ją za idealną mieszankę zręczności i zabawy.

The Parent Geeks również cieszyły się grą, ale nie były tak wokalne ani nadaktywne. Według jednego z rodziców Geek: “Świetna gra dla rodziny i przyjaciół. Podoba mi się, jak musisz zbudować gniazdo, a następnie zrównoważyć jaja w gnieździe. Daje ci prawdziwą motywację, aby budować wszystko, co możliwe, ale nie budujesz zbyt dobrze lub pomożesz konkurencji. “Kolejny rodzic Geek powiedział:” Ta gra jest zbyt zabawna i naprawdę frustrująca. Nie mogę powstrzymać się od jękania głośno, gdy moje jajo spada lub kibicuje, gdy pozostaje na miejscu! “Podobnie jak Geek Dzieci, Rodzic Geek szybko nauczył się grać i nie miał problemów z grą bez ciągłego odwoływania się do zasad. Gdy gry się skończyły i wszystkie jaja były bezpieczne (lub zepsute), Rodzice Geekowie głosowali za zatwierdzeniem Go Cuckoo!

The Gamer Geeks naprawdę walczył z tym. Na początku pomyśleli tylko o Go Cuckoo! była odmianą Pick Up Sticks, gry zręcznościowej, którą wszyscy graliśmy w tym samym lub innym czasie jako dzieci. To ich nie zainteresowało w najmniejszym stopniu. Gdy zaczęli grać, szybko zorientowali się, że to Pick up Sticks, ale więcej. Wiele więcej. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Nie kopałem tej gry, dopóki nie zacząłem grać. Ta gra to coś więcej niż tylko zręczność. Musisz przemyśleć swoje ruchy i ustawić się na sukces, i ustawić przeciwników na porażkę. Naprawdę fajna, ale wyjątkowo lekka gra. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Właściwie to bym grał z moimi przyjaciółmi-elitarystami. Wiem, prawda? Jestem zaskoczony jak ty. Sądzę, że byłby to bardzo dobry dodatek do wypełniaczy. “Naprawdę, co naprawdę spodobało się Gamerowi Geeksowi, była ukryta złożoność gry, która leży tuż pod pozornie lekką zręcznością na jej powierzchni. Gra zaskoczyła Gamer Geeks swoją głębią, taktyką i strategią. Kiedy Kukułka została bezpiecznie zagnieżdżona, Gracze Gamer głosowali za zatwierdzeniem gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.