Menu

Gut Pile

26 lutego 2018 - Informacje

Amerykański pisarz, Thomas Harris, powiedział: “Rozwiązywanie problemów to polowanie. To jest dzika przyjemność i narodziliśmy się z tego. “Niezależnie od twoich osobistych przekonań na temat moralności polowania w czasach nowożytnych, nie można twierdzić, że człowiek prymitywny polował, aby przetrwać i był ścigany po kolei. Dzisiaj polowanie jest przeszłością, z której wielu korzysta. Teraz ty też możesz polować na swoim stole do gry.

Gut Pile, zaprojektowany i samodzielnie opublikowany przez Jima Clarka i Tima Hansona, składa się z 192 kart, 1 kości strzałów (standardowa sześciościenna matryca) i 1 kości umiejscawiania (niestandardowa matryca czterostronna). Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry i błyszczące. Wyglądają naprawdę ładnie. Nie ma żadnej grafiki, o której można by mówić. Zamiast tego, każda karta przedstawia zdjęcie Alaski, czy to scenerii, przyrody, ludzi, miejsc lub sprzętu znalezionego w chropowatej dziczy. Nie dołączony do gry, ale konieczny do gry, jest długopisem lub ołówkiem i kartką papieru do zapisywania wyników zawodników.

Przygotowanie do wielkiego polowania

Aby skonfigurować grę, najpierw usuń wszystkie karty referencyjne z talii i odłóż je na bok. Następnie potasuj pozostałą talię kart.

Po drugie, rozdaj każdemu graczowi 4 karty zakryte. Gracze powinni trzymać swoje karty w ukryciu przed przeciwnikami, dopóki nie zostaną zagrane.

Po trzecie, umieść pozostałą talię kart zakrytą w środku pola gry i w zasięgu wszystkich graczy. To jest talię do remisu na czas trwania gry. Zostaw miejsce na stos kart odrzuconych.

To wszystko do ustawienia gry. Czas na worek złotówki lub dwóch.

Tereny łowieckie

Gut Pile jest odtwarzany na przemian. Tutaj podsumowano turę gracza.

Krok 1: Wyciągaj karty

Pierwszą rzeczą, jaką gracz wykonuje w swojej turze, jest pobranie 2 kart z talii, 2 karty ze stosu kart odrzuconych lub 1 karta z każdej z nich, dodając je do ręki. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest to, czy karta akcji została zagrana na stosie kart odrzuconych. W takim przypadku gracz musi zabrać karty z talii.

Krok 2: Idź na polowanie

Gracz odkłada teraz 1 kartę z ręki, odkrytą, przed sobą. Istnieje siedem różnych rodzajów kart, które można grać.

Karta Broni

Karta broni przedstawia używaną broń myśliwską. Może być raczej prymitywny (np. Włócznia) lub nowoczesny (karabin o dużej mocy). Większa przewaga, jaką broń daje myśliwemu nad zdobyczą, tym mniej punktów gracz może zarobić. Jednak bardziej prymitywna broń jest trudniejsza w użyciu i nie będzie tak skuteczna w polowaniu.

broń-gut

Karta zębata

Karty sprzętu zapewniają graczowi bonusy, a nawet zmniejszają negatywne efekty kart.

Karta transportowa

Karty transportowe reprezentują używane pojazdy (lub ich brak), aby dostać się na tereny łowieckie. Im lepszy transport, tym głębiej na pustynię może iść łowca.

transport gutpile

Karta Terenu

Karty terenowe reprezentują obszar, na którym znajdują się tereny łowieckie. Określają także różne ograniczenia i korzyści, których należy przestrzegać podczas polowania.

teren gutpile

Karta zwierząt

Karty zwierząt przedstawiają różne rodzaje dzikich zwierząt, które gracz może spotkać na polowaniu. Karty zwierząt występują w dwóch różnych typach. Są one oznaczone i niezaznaczone. Bez tagów są znacznie bardziej dzika i trudna do polowania, ale zapewniają znacznie większy bonus. Ale bądź ostrożny. Polowanie na nieoznakowane zwierzęta jest nielegalne i może wylądować gracza w uszkodzonej torbie, jeśli zostanie złapany przez Strażnika Państwa lub Park Rangera.

gutpile-zwierzę

Powinienem również zauważyć, że Gut Pile nie akceptuje ani nie sugeruje, że gracze powinni polować nielegalnie w prawdziwym życiu.

Karta akcji

Karty akcji służą do powstrzymania postępu i zrujnowania polowania na przeciwników. Zwykle mogą być rozgrywane tylko dla przeciwnika po lewej lub prawej stronie gracza, ale kilka kart Akcji pozwala na ich zagrywanie do kogo chce gracz.

gutpile-action

Karta bonusowa

Karty premiowe są po prostu tym: dodatkowe karty, które można grać na polowanie.

gutpile-bonus

Krok 3: Zrób ujęcie

Jeśli gracz ma w grze broń, uzbrojenie, transport, teren i zwierzę, może spróbować wykonać rzut na zwierzę i zabrać go na trofeum. Aby spróbować wykonać rzut na kartę Zwierzaka, gracz rzuca kostką Rzut i Strzały. Karta broni będzie zawierała zakres liczbowy, w którym wartość rzutu musi spaść, aby rzut mógł zakończyć się sukcesem. Umieszczanie strzał określa, gdzie gracz uderzył zwierzęcia (tył, płuca, serce itp.).

Jeśli gracz uderzy w zwierzę, teraz dodaje punkty bonusowe z kości do umieszczania strzałów oraz wszystkie karty Terenu, wyposażenia, premii i wyposażenia. W dowolnym momencie podczas polowania przeciwnicy mogą zagrywać karty Akcji utrudniające grę. Jeśli polowanie nadal się udaje, gracz zbiera punkty i zapisuje je.

Jeśli polowanie nie powiedzie się, karta Zwierząt jest odrzucana i nie zdobywa punktów.

Krok 4: Odrzuć

Ostatnią rzeczą, jaką gracz wykonuje w swojej turze, jest odrzucenie 1 karty z ręki na stos odkrytych kart odkrytych.

Zakończenie polowania

Gra trwa tak, jak opisano powyżej, dopóki gracz nie zdobędzie 3 Gut Piles (3 udane polowania). Wszyscy gracze porównują teraz swoje punkty. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa grę. Oznacza to, że gracz, który polował tylko raz, ale zdobył naprawdę imponujące trofeum, może wygrać grę w oparciu o same punkty.

Aby dowiedzieć się więcej o Gut Pile, odwiedź stronę internetową gry.
Ostatnie słowo

finalword_childgeek The Child Geeks spodobał się pomysł na grę i różne zwierzęta. Szybko dostrzegli korzyści płynące z planowania dużej wyprawy i zebranie jak największej ilości sprzętu i transportu. Również zbyt wcześnie zakończyli grę. W Gut Pile gracze mają możliwość kontrolowania kiedy gra się kończy. Wystarczy 3 skuteczne polowanie. Ale udane polowania nie wygrywają w grze, punkty mają. Według jednego z Child Geek: “To może być naprawdę frustrujące, kiedy inny gracz najwyraźniej próbuje ukończyć grę tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie zawsze wygrywają, ale gra jest o wiele bardziej stresująca. “Inny Child Geek powiedział:” Najbardziej podoba mi się to, że potrafię polować na zwierzęta, które uważam za najlepsze i zostawić resztę. Nie chcę polować na wiewiórki. Chcę polować na niedźwiedzie! “Kiedy polowania się skończyły, a punkty na porożach się policzyły, Dziecięce Geki głosowały za zatwierdzeniem Gut Pile. Wszyscy zgodzili się również, że nazwa gry była najcięższą rzeczą, jaką kiedykolwiek słyszeli.

finalword_parentgeek The Parent Geeks, szczególnie ci, którzy byli zapalonymi myśliwymi, bardzo lubili tę grę, uznając ją za zabawną i uczciwą reprezentację wszystkich planów, które trzeba zrobić, aby wyruszyć na wyprawę myśliwską. Według jednego z rodziców Geek: “Myślę, że moją ulubioną częścią jest prawdziwy strzał. Nawet jeśli wszystko planujesz dalej, nadal możesz tęsknić. Nie ma nic bardziej bolesnego niż oglądanie 40-punktowego kozła, który zostaje przywiązany do gąszczu, ponieważ jesteś kiepskim strzałem. “Nie wierzę, że istnieje 40-punktowy buck, ale przykład Parent Geek jest ważny. Inny rodzic Geek powiedział: “Zabawna gra. Podoba mi się liczba kombinacji, które możesz zdobyć, a liczba punktów, które możesz zdobyć, może być ogromna, jeśli poświęcisz trochę czasu. “Nie wszyscy Gracze Rodzica uznali grę za dobrą zabawę, głównie dlatego, że nie byli łowcami, ale żaden z okazało się, że gra jest szczególnie zła. Końcowym rezultatem był pełny poziom zatwierdzenia przez Parent Geeks.

finalword_gamergeekGamer Geeks stwierdził, że Gut Pile jest nudny. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Za każdym razem to samo. Gram w karty, aby zwiększyć moje punkty, a następnie losowo określić, czy moja ciężka praca była warta wysiłku. “Rzut kośćmi nie był dobrze odbierany, ponieważ Gamer Geeks uznał za zagmatwane i frustrujące, aby włożyć tak wiele kontroli w ręce gracza, a następnie oderwać go w ostatniej możliwej chwili, kiedy to najbardziej znaczą szanse gracza na zwycięstwo. Jak to ujął Gamer Geek: “Ta gra to wielka złośliwość. To pozwala ci skonfigurować to niesamowite połączenie, a potem wszystko sprowadza się do głupiego losowego rzutu kostką, aby ustalić, czy możesz nawet zdobyć punkty, nad którymi pracowałeś. To jak budowanie własnego domu, a następnie mówienie, że nie możesz się wprowadzać. “Nie trzeba dodawać, że Gut Pile nie zyskał wielu przyjaciół Gamer Geek, nawet ci, którzy byli łowcami, nie przejmowali się grą. Końcowym rezultatem było odrzucenie przez elitarnych graczy.

Gut Pile to gra dla osoby, która jest myśliwym i zwykłym graczem. Nie jest to gra elitarna i ma zbyt dużą złożoność i kombinacje, aby być grą, w którą nie grałby w pełni. Z całą pewnością mieści się w niszy, która utrudni znalezienie graczy, ale każdy, kto ją odtwarza, powinien cieszyć się różnymi stopniami. Należy również zauważyć, że gracz nie musi być myśliwym, aby docenić grę, ale jeśli nie zależy mu na polowaniu, to Gut Pile nie zostanie dobrze przyjęty.

Uważam, że gra jest w porządku. Podobało mi się wiele różnych kombinacji i możliwość kontrolowania długości gry. Cieszyłem się również, że gracz mógł ryzykować, że poświęci więcej czasu na ustawienie idealnego polowania, aby zdobyć duże punkty, ale czyniąc to, stał się wielkim celem dla innych. W końcu od samego początku możesz zobaczyć, z jakimi przeciwnikami się zmierzysz. To, na czym mi nie zależało, to zasady i uproszczona gra. Może stać się powtarzalny i jedyna duża wygrana pojawia się na końcu, gdy rzucasz kością. Nawet wtedy Twoja ciężka praca mogłaby spaść na bok, ponieważ nie toczyłeś się we właściwym zakresie. Bardzo frustrujące i prawdziwe, jeśli gracz był w prawdziwym polowaniu. Czasami wszystkie przygotowania na świecie nie zapewniają pieniędzy na trofeum.

Jeśli jesteś łowcą i graczem, Gut Pile z pewnością będzie hitem. Pozwala na polowanie w domu i marzenie o wielkich wyprawach na pustynię, które zwykle zabierają zbyt dużo pieniędzy i czasu, by nawet spróbować. Dla wszystkich innych aspektów Gut Pile można się cieszyć, ale wątpię, aby gra jako całość polubiła twoją wyobraźnię. Tak czy inaczej, idź upoluj tę grę i spróbuj sam. Kto wie, możesz dostać gorączkę od samca lub zostać skunkowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.