Menu

Halloweeja

26 lutego 2018 - Informacje

Tablice Ouija, znane również jako “tablice Duchów”, są przez niektórych uważane za narzędzie komunikacji ze zmarłymi. Niektórzy uważają też, że Ouija jest w stanie otworzyć drzwi, do których nie należy się zbliżać. Bez względu na twoje osobiste przekonanie, jedno jest pewne. Tablice Ouija nadal są popularne w naszej kulturze, zarówno w filmach, historiach, jak i nocach. W tej grze będziesz korzystać z planszy Ouija, aby poznać tajemnice i, jeśli grasz z odpowiednimi ludźmi, dobrze się bawić.

Halloweeja, zaprojektowana przez Sheldona Boyarskiego i wydana przez Scavenger Eye Studios przez Game Crafter, składa się z 1 deski Halloweeja (dwustronna), 53 kart Creature, 1 notatnika do papieru, 4 ołówków, 26 sztuk listów, 75 sztuk haseł, 10 kawałków dyni , 1 Halloweeja Book of Hijinks i niewielki zbiór dodatkowych części. Płyta jest w rzeczywistości dużym kawałkiem grubego kartonu z dużym zagięciem w środku (niestety). Karty są tak grube i tak wytrzymałe, jak standardowe karty do gry. Elementy są również wykonane z grubego kartonu.

Konfiguracja gry

Aby skonfigurować grę, najpierw zdecyduj, po której stronie planszy Halloweeja się znajduje i umieść ją na środku obszaru gry. Jedna strona zawiera wiersze pomocników, aby pomóc nowym graczom zrozumieć, w jaki sposób kawałki podróżują po planszy. Druga strona nie. To czysta kwestia preferencji, ponieważ strona użytej planszy nie ma wpływu na grę.

halloweeja-board

Po drugie, umieść kawałek Oka na słowie “Halloweeja” (określanym jako przestrzeń Halloweeja) i potasuj talię kart Istoty. Umieść talię kart Stworów twarzą w dół i obok planszy Halloweeja. Kawałki listu są również umieszczone obok planszy Halloweeja.

halloweeja-litery

Po trzecie, rozdaj każdemu graczowi kilka kart Istoty zakrytych (8 w grze 4-6 graczy, 5 w grze 7-10 graczy), 1 kartkę papieru i ołówek. Również każdy gracz losowo wybrać 1 kawałek dyni i 1 kawałek hasła. Karty Istot i Hasło muszą pozostać ukryte przed przeciwnikami gracza.

halloweeja-pieces

To wszystko do ustawienia gry. Czas sprawdzić, czy możemy mieć niesamowicie dobry czas.

Zabawa na cmentarzu

Halloweeja rozgrywana jest na zmianę bez zadanej liczby zwojów na mecz. Podczas gry gracze będą pełnić rolę Pytającego i Czytelnika. Karty Istot mogą być również użyte w każdej chwili podczas tury gracza, niezależnie od tego, czy jest tam, czy też ktoś inny. O ile nie określono wyraźnie, kiedy można zagrać kartę, można ją odtworzyć w dowolnym momencie.

halloweeja-creaturecard

Przykładowa tura gry została podsumowana tutaj.

Krok 1: Zadaj pytanie

Ankieta turowa konsultuje się z “Hylinks” Halloweeja, by zadać pytania związane z potworami i zadać resztę grupy. Poniżej kilka przykładowych pytań.

Jaki potwór jest najlepszym tancerzem?
Jaki jest twój ulubiony potwór z filmu?
Podczas apokalipsy zombie, jaki byłby najlepszy pojazd do przetrwania?

Krok 2: Odpowiedz na pytanie

Wszyscy gracze (z wyjątkiem Pacjenta) zapisują teraz swoją odpowiedź i podpisują ją, aby czytelnik wiedział, kto ją napisał. Dyskretnie, jak to możliwe (i nikt inny nie widzi), gracze przekazują swoje odpowiedzi czytelnikowi, który jest graczem bezpośrednio po lewej stronie pytającego.

Krok 3: Przeczytaj odpowiedzi i odgadnij gracza

Czytelnik teraz raz głośno odczytuje wszystkie odpowiedzi, a następnie czyta je po kolei pytając Pytającego, który napisał odpowiedź. Pytający wskazuje gracza, który ich zdaniem jest właścicielem, a oskarżony gracz odpowiada “Tak” lub “Nie”. Jeśli “Tak”, gracz umieszcza swoją dyńkę w miejscu “Tak” na planszy Halloweeja. Jeśli “Nie”, gracz umieszcza swoją Dyńkę na polu “Nie”. Tak czy inaczej, Czytelnik daje graczowi odpowiedź.

Będzie to trwało, dopóki Czytelnik nie przeczyta wszystkich odpowiedzi, a Poufnik podjął wszystkie próby. Ze względu na proces eliminacji, Pytający zawsze uzyska co najmniej jedną odpowiedź poprawną.

Krok 4: Przesuń oko

Pacjent przesuwa teraz Oko na tablicy Halloweeja liczbę pól równą liczbie poprawnych odpowiedzi (“Tak”). Mogą przesuwać maksymalną liczbę lub mniej, przemierzając litery na planszy Halloweeja za pomocą ustawionej ścieżki ruchu. Kiedy zdecydują się zatrzymać na literze, kawałek litery jest brany i umieszczany w obszarze, który wskazuje, że kawałek litery jest teraz wybrany. Jeśli wcześniej wybrano elementy literowe, nowy kawałek do nich dołącza.

Karty Istot mogą zmieniać liczbę elementów List, które można zabrać, oraz normalne reguły ruchu.

To kończy turę gry i teraz Reader staje się Pośrednikiem.

Koniec gry

Gra dobiega końca, gdy tylko gracz uzna, że ​​jest wystarczająco dużo wybranych liter, aby przeliterować swoje Hasło. Ujawniają hasło i zmieniają fragmenty listu, aby udowodnić, że mają rację. Jeśli gracz ma rację, wygrywa! Jeśli się pomyli, wszyscy przeciwnicy gracza znają teraz swoje hasło! Nieszczęście!

Aby dowiedzieć się więcej o Halloweeja, odwiedź stronę gry na Game Crafter.
Ostatnie słowo

finalword_childgeek The Child Geeks czerpał radość z motywu gry i zgadywanego aspektu próby ustalenia, kto dostarczył głupie odpowiedzi. Odgadywanie hasła innych osób i próba tworzenia własnych z fragmentami listów stanowiło dodatkowy problem. To znaczy, Geek dla Dzieci naprawdę miał imprezę z grą, ciesząc się nią do punktu, w którym sama gra stała się drobnym problemem. Według jednego z Child Geek: “Najlepszą częścią gry jest próba odgadnięcia, kto powiedział co.” Inny Child Geek natychmiast przerwał i przekonywał: “Nie, nie jest. Najlepszą częścią gry jest napisanie najzabawniejszej odpowiedzi, jaką możesz zrobić! “Obaj z dziecięcych geeków nadal kłócili się, ale ostatecznie zgodzili się, że obaj mają ważne punkty. Inny Child Geek powiedział: “Podoba mi się, jak musicie zrozumieć, jakie są hasła innych ludzi, ale nie jest to aż tak ważne. Po prostu musisz być sprytny, gdy próbujesz napisać własną. “Bardzo prawdziwe! Kiedy gry się skończyły, Geek Dzieci zgodzili się, że bawili się świetnie.

finalword_parentgeek The Parent Geeks odkryli także, że Halloweeja jest niesamowita. Według jednego z rodziców Geek, “Przyjemna gra rodzinna i imprezowa. Myślę, że to ciekawe, że wszyscy zawsze otrzymują listy pod koniec każdej tury, więc musisz uważać na to, co tam prezentujesz. “Kolejny rodzic Geek powiedział:” Zabawna gra towarzyska do grania w Halloween! Myślę, że najlepszą częścią tego jest zgadywanie, kto napisał co. “Do czego dziecinny głos krzyknął z drugiego pokoju,” Nie! Nie jest! “The Parent Geeks uznał Halloweeja za zabawę zarówno z dorosłymi, dziećmi, jak iz mieszanką tych dwóch. Gry zawsze były takie same pod względem tempa i rywalizacji, ale w przypadku dzieci gra nabrała jeszcze bardziej zaskakującego charakteru, co sprawiło, że nawet najstraszniejszy z rodziców uśmiechał się kilka razy. Kiedy gry się skończyły, Rodzice Geekowie głosowali za zatwierdzeniem Halloweeja.

finalword_gamergeek The Gamer Geeks nie byli pod wrażeniem gry. Według jednego z graczy Ginger Geek: “Tutaj jest rzecz. W trakcie gry, listy wciąż wychodzą. Niekoniecznie litery, które chcesz lub potrzebujesz, ale z całą pewnością te, które przyniosą korzyść co najmniej 1 graczowi. Nie możesz tego zatrzymać i to sprawia, że ​​jest to gra, której nie obchodzi. Nie mogę nic zrobić, tylko zagrywać karty Istoty, by spowolnić ludzi i mieć nadzieję, że inni nie otrzymają hasła przede mną. Nie uważam, że jest to gra, nad którą naprawdę mam kontrolę. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Zabawna gra dla przypadkowych graczy i tych, którzy nie znają wielu gier. Grałem to z moją rodziną i kilkoma przyjaciółmi, ale nigdy z moją stałą grupą graczy. Kiedy nadszedł głos, Gracze Geeków zdecydowali, że Halloweeja nie jest grą, którą uważali za szczególnie “terrorystyczną”.

finalword-fathergeek W tej recenzji popełniłem wiele okropnych kalamburów i przykro mi z tego powodu.

Halloweeja to dobra mieszanka motywów i gier, które łączą się, tworząc swobodę gry. Gra nie jest szczególnie trudna i skupia się bardziej na interakcji z graczem niż strategia lub taktyka. To brak głębi w grze sprawił, że Gamer Geeks odpadł, ale sprawił, że było to bardzo przystępne i przyjemne z tłumami Dzieci i Rodziców. To prawda, co mówią: nie możesz zadowolić wszystkich przez cały czas. W tym przypadku gra podobała się większości, ale nie całej kolekcji maniaków.

Moim ulubionym aspektem gry była zabawa z kartami Stworów i interakcja dozwolona z graczami. W grze dzieje się wiele rozmów zarówno z boku, jak iz grupą. Gracze nie zniechęcają się do dzielenia się tym, co wiedzą, a cała gra sama zachęca do komunikacji i społeczności. Także potwory. To sprawia, że ​​gra jest fajna, ale tylko wtedy, gdy grasz z ludźmi, z którymi lubisz spędzać czas. Gra może trwać trochę długo.

Jeśli szukasz gry o tematyce Halloweenowej lub o tematyce potworów, która jest przyjazna dla rodziny i idealna dla zwykłych graczy, nie szukaj dalej niż Halloweeja. Nie przestraszy cię to na śmierć, ale na pewno sprawi, że twój kręgosłup będzie rozkoszny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.