Menu

Heroes & Tricks

10 marca 2019 - Informacje

Nie ma “sztuczki” do bycia bohaterem. Wszystko, co musi zrobić, to ofiara, postawienie innych na pierwszym miejscu i działanie w sposób, który jest przykładem bezinteresowności kosztem wszystkiego, co można najdroższe. Proste, prawda? Nie, oczywiście nie. Dlatego uważamy tych, którzy są bohaterami, w tak wielkim względzie. W tej grze musisz starać się sprostać standardom bohatera, mając nadzieję na wygraną. Takie postępowanie polega głównie na zgadywaniu.

Heroes & Tricks (również napisane Heroes and Tricks), zaprojektowane przez Eduardo Baraf, Jonathan Gilmour i opublikowane przez Pencil First Games LLC, składa się z 64 kart do gry, 16 kart Hero i 30 kart Gear. Pole gry, o którym często nie wspomnę, nie tylko utrzymuje grę, gdy nie jest grana, ale jest również używane w grze. W związku z tym pudełko do gry jest bardzo wytrzymałe i trwałe. Gra jest również bardzo przenośna, nie wymaga niczego więcej, jak tylko pudło do grania, chociaż blat zawsze jest miły. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Ilustracje Dustina Fousta i Benjamina Shulmana są jasne i zabawne.

Konfiguracja gry

Aby skonfigurować grę, najpierw oddziel karty na 3 różne stosy. Jeden stos kart do gry, jeden stos kart Hero i jeden stos kart Gear. Każdy typ karty ma inny kolor z tyłu, dzięki czemu jest to szybkie i łatwe ćwiczenie.

Po drugie, potasuj stos kart Hero i umieść talię w polu dzielnika znajdującym się w polu gry. W takim przypadku upewnij się, że karty nie zostały ujawnione żadnemu graczowi.

Po trzecie, potasuj stos sprzętu i rozdaj każdemu graczowi 3 karty sprzętu w dół. Wszelkie nieumiejętne karty z narzędziami należy układać zakryte i z boku obszaru gry.

Po czwarte, potasuj karty do gry i rozdaj każdemu z graczy określoną liczbę. Liczba rozdawana każdemu graczowi opiera się na całkowitej liczbie graczy przy stole.

Po piąte, wszelkie niezwyciężone karty do gry i karty sprzętu są teraz układane i umieszczane w środkowej części pudełka gry (ten obszar jest oznaczony jako “Odrzuć”).

To wszystko do ustawienia gry. Zaczynajmy.

Card Talk

Porozmawiajmy o trzech typach kart, ponieważ to właśnie robię.

Karty bohaterów

Karty bohaterów określają kombinację koloru i kolor sztuczki. Kombinezony to “karta”, “meeple”, “die” i “token”. Kolory są “zielone”, “pomarańczowe”, “niebieskie” i “czerwone”. Dostępne są 2 karty Bohaterów w jednym kolorze.

Karty sprzętu uruchamiają różne efekty w zależności od kolejności, w jakiej zostały zagrane. Karta sprzętu znajdująca się najbliżej karty Bohatera jest najpierw rozpatrywana, a następnie następna i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, karty Gear dodają reguły lub zmieniają zasady w grze, dodając złożoności, strategii i taktyki do każdej ręki … a także chaosu.

Heroes & Tricks są rozgrywane w rękach, rundach (zwanych “lewami”) i turach. Typowa runda gry została tutaj podsumowana.

Krok 1: Podaj te karty

Pierwszą rzeczą, którą gracz robi, jest wybranie dwóch kart z ręki, dwóch kart do gry i 1 karty z narzędziami, które przekazują wybrane karty przeciwnikowi po ich lewej stronie. Dzieje się tak tylko raz na rozdanie, co czyni ten krok zbędnym do reszty reszty aktualnie rozgrywającego rozdania.

Krok 2: Zróbmy Tricky

W sekwencji kolejności kolejności każdy gracz może teraz zagrać jedną kartę z napisem “Graj przed podstępem”. Jest to opcjonalne i może zostać pominięte przez dowolnego gracza, niezależnie od tego, jakie karty mogą mieć w ręce.

Pierwszy gracz w tej grze dobiera teraz z Bohatera najbardziej oryginalną kartę Bohatera i umieszcza ją w polu gry tak, aby tylko oni mogli ją zobaczyć. Karta bohatera ustawia lewę. Główny gracz następnie zagrywa 1 kartę do gry z ręki przed kartą Bohatera, pokrywając kartę Bohatera. Pierwszy gracz może również dodać jedną lub więcej kart Gear, o ile tak zdecydują, ale tylko dla tych kart Gear, które określają “Play in Trick”. Karty sprzętu są odtwarzane PRZED kartami do gry, co oznacza, że ​​są zawsze zakryte.

Pierwszy gracz przekazuje teraz pole gry następnemu graczowi w kolejności kolejnej kolejności. Następny gracz może zobaczyć tylko kartę do gry, która jest zwrócona do nich w polu gry (co oznacza, że ​​nie widzą karty Bohatera ani żadnych wcześniej nabytych kart sprzętu, z wyjątkiem ostatniej). Powtarzają teraz te same kroki co pierwszy gracz, dodając swoje karty do pudełka gry.

Gdy ostatni gracz doda swoje karty do pudełka gry, usuwa wszystkie karty i przekazuje je pierwszemu graczowi. Pierwszy gracz rozdaje karty (kolejność, w której karty były tu ważne) przed wszystkimi graczami i ogłasza zwycięzcę.

Krok 3: Wygraj sztuczkę

Sztuczki wygrywa się w następującej kolejności

Gracz, który zagrał najwyższą kartę pasującą zarówno do koloru, jak i koloru karty Bohatera, wygrywa
Gracz, który zagrał najwyższą kartę koloru Bohatera, wygrywa
Gracz, który zagrał najwyższą kartę pasującego koloru karty Bohatera, wygrywa
Gracz, który zagrał najwyższą kartę, wygrywa

Zwróć szczególną uwagę na karty sprzętu podczas określania zwycięzcy. Karty narzędziowe zmieniają wartości kart i mogą zakłócić naturalny rozkład kart.

Więzy zostają zerwane przez zwycięstwo, które graczowi, który grał jako ostatni.

Krok 4: Kontynuacja gry

Karta bohatera jest przyznawana zwycięzcy, a wszystkie inne karty są odrzucane. Zagraj ponownie teraz, gdy gracz, który ujawnił trik (tj. “Ostatni gracz”) staje się teraz pierwszym graczem.

Krok 5: Wygraj rozdanie

Po zagraniu wszystkich kart z wyjątkiem dwóch, ręka jest skończona. Zwycięzca jest teraz zdeterminowany. Każda zdobyta karta Bohatera jest warta 1 punktu zwycięstwa. Każda zdobyta karta Gear wyświetli własną wartość punktu zwycięstwa. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa wygrywa.

Warianty gry

Szybka gra

Jeśli zgodzi się na to grupa, gracze mogą pominąć etap, w którym przekazują karty swemu sąsiadowi. Chociaż zmniejsza to nieco głębię gry, zmniejsza to wysiłek, który gracze muszą wprowadzić do gry (nieco) i ilość myślenia (nawet mniejszą), co powoduje szybszą grę.

Rozszerzona gra

Zagraj w trzy rozdania zamiast wygrywać, rejestrując całkowitą liczbę zdobytych punktów zwycięstwa na rozdanie.

Wersja dla dwóch graczy

Podobnie jak w przypadku rozszerzonej gry, gry dla dwóch graczy są rozgrywane przy użyciu trzech rąk; jednak cztery lewy są grane, a czwarta jest zarezerwowana jako bonusowa sztuczka.

http://www.faberfaber.pl/
http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/
http://poteganatury.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.