Menu

Król dżungli

25 lutego 2018 - Informacje

Neil deGrasse Tyson, amerykański astrofizyk, autor i informator naukowy, powiedział: “W królestwie zwierząt jednym z kluczy do przeżycia jest przechytrzenie wrogów. A kiedy jesteś otoczony przez mięsożerców, jedną z najlepszych strategii jest zniknięcie w tle i zniknięcie. “W tej grze zawsze polujesz i jesteś ścigany. Twoje przetrwanie zależy od większej wiedzy niż innych. Ale nawet najsłabszy komar może wyjąć najsilniejszego lwa, jeśli czas jest właściwy.

King of the Jungle, wydany przez OMGames, składa się z 21 kart Zwierząt, 26 kart Wydarzeń, 26 kart Zalet i 8 kart Odniesienia. Artysta Kirk Wescom sprawił, że każda karta była kolorowa i przyjemna do oglądania, dodatkowo wzmacniając motyw gry i wprowadzając lekkomyślny element kaprysu. Same karty są tej samej jakości i trwałości, co standardowa karta do gry.

Witaj w dżungli

Aby skonfigurować grę, najpierw znajdź i umieść kartę wydarzenia “Piękny dzień”, w której każdy gracz może ją łatwo zobaczyć. Następnie potasuj pozostałe karty Wydarzeń i połóż talię zakrytą obok odkrytej karty “Piękny dzień”. To jest talię remisowa.

Po drugie, potasuj karty Zwierząt i rozdaj każdemu z graczy zakryte. Gracze powinni spojrzeć na swoją kartę Zwierząt, ale ukryć ją przed przeciwnikami. Połóż pozostałe karty zwierząt zakryte obok talii Wydarzeń. To jest talia do ciągnięcia zwierząt.

Po trzecie, umieść karty Advantage z powrotem w polu gry, ponieważ nie są one używane w podstawowej grze. Więcej szczegółów można znaleźć w sekcji “Warianty gry” tego przeglądu.

To wszystko do ustawienia gry. Czas zobaczyć, kto jest myśliwym, a kto jest ścigany …

Mamy dobrą zabawę i gry

King of the Jungle rozgrywany jest w rundach i turach bez ustalonej liczby rund lub obrotów na mecz. W swojej turze mogą wykonać jedną z trzech różnych akcji. Każde działanie podsumowano tutaj.

Opcjonalne działanie pierwsze: Go Hunting

Gracz może zadać przeciwnikowi pytanie, na które można odpowiedzieć prostą odpowiedzią “Tak” lub “Nie”. Na przykład: “Czy twoje zwierzę je mięso?” Lub “Czy twój zwierzę obawia się lęku?”. Chodzi o to, aby zdobyć wiedzę. Bez względu na pytanie zadawane jest głośno, a odpowiedź jest również wydawane na głos, informując wszystkich graczy w grze.

Istnieją dwie dodatkowe zasady, których należy przestrzegać podczas tego etapu tury gracza. Po pierwsze, gracz nie może zadać przeciwnikowi pytania, na które zadano pytanie podczas ostatniej tury. Po drugie, przeciwnik musi odpowiedzieć na pytanie zgodnie z prawdą, chyba że przeciwnik otrzymał kartę “Człowiek” lub “Wąż”. W takim przypadku mogą leżeć przez zęby.

Po zadaniu pytania, tura gracza dobiegła końca.

Opcjonalne działanie drugie: atakuj!

Gracz może zaatakować dowolnego przeciwnika, wskazując po prostu swojego przeciwnika i ogłaszając: “Zaatakuję cię!”. Zaatakowany przeciwnik przekazuje graczowi swoją kartę Zwierząt w taki sposób, że żaden inny gracz w grze nie może jej zobaczyć. Atakujący gracz następnie ocenia obie karty, aby ustalić, kto wygra atak. Odbywa się to poprzez ocenę i porównanie wartości wytrzymałości karty Zwierzęcia oraz dodawanie lub zmniejszanie każdej wartości siły przy użyciu aktualnej karty Wydarzenia i Przewagi w grze.

Słabsza karta zwierząt zostaje ujawniona wszystkim graczom i jest uważana za “zjedzoną”. Właściciel tej karty jest teraz poza grą. Gracz, który posiada silniejszą kartę Animal, otrzymuje ją i NIE ujawnia jej pozostałym graczom. Ich karta Zwierząt pozostaje tajemnicą, ale dzięki ujawnieniu zjadanej karty Zwierząt wszyscy gracze, którzy aktualnie biorą udział w grze, szybko poznają ogólną możliwą siłę zwycięskiej karty Zwierząt.

Po ataku, niezależnie od tego, czy gracz zakończył się sukcesem, czy nie, ich kolej jest skończona.

Opcjonalne działanie trzecie: zdać

Jeśli gracz nie chce zadawać żadnych pytań lub nie chce atakować, może ogłosić, że przechodzi. To kończy turę gracza.

W dżungli, w której gramy

Po tym, jak każdy z graczy ma swoją turę, runda kończy się, kończąc “dzień”. Zbliża się nowy dzień, wymagający wylosowania nowej karty Wydarzenia, która zastępuje ostatnią kartę Wydarzenia w grze. Z nowym stanem, bardzo silne zwierzęta w ostatniej rundzie mogą znaleźć się bardzo tydzień. Lub odwrotnie. W ten sposób żadne zwierzę w grze nigdy nie jest prawdziwym “Królem dżungli”, a gracze przekonają się, że ich ogólne zalety i wady w grze będą miały wpływ na ogólny poziom zaufania do ich zdolności przetrwania.

Jeśli wszystkie karty wydarzeń zostały rozegrane, przetasuj odrzucone karty wydarzeń, aby utworzyć nową talię remisową.

Chcę usłyszeć, jak krzyczysz

Gra trwa dopóki tylko jeden gracz nie zostanie w grze. Ten gracz i jego karta Zwierząt jest prawdziwym “Królem dżungli” i zwycięzcą gry.

Warianty gry

Gracze mogą opcjonalnie korzystać z kart Advantage podczas gry. Karta One Advantage jest rozdawana każdemu graczowi podczas konfiguracji gry, a pozostałe karty Advantage są układane do dołu z resztą kart. Dodatkowe karty Advantage są przyznawane graczowi po rozpoczęciu ataku, co zapewnia graczom agresywną próbę wygrania gry, ale każdy gracz może mieć tylko jedną kartę Advantage na raz. Karty Advantage są grane, gdy gracz atakuje, ogłaszając tytuł karty i efekty, które są natychmiast rozwiązywane.

Aby dowiedzieć się więcej o Królu Dżungli, odwiedź stronę gry.
Ostatnie słowo

The Child Geeks zarówno cieszyli się grą, jak i byli bardzo sfrustrowani. Według Child Geek: “lubię tę grę, ale nienawidzę jej, gdy dostaję naprawdę słabe zwierzę”. To było wspólne stwierdzenie od naszych Geek-dzieci podczas naszych sesji gry. Sama gra była powszechnie używana, ale zawsze kipiała mocą karty Animal. Ci gracze, którzy mieli silniejsze zwierzęta, zawsze pozostawali w grze dłużej, podczas gdy ci z słabszymi zwierzętami byli na nogach i znudzeni na uboczu. Jak to ujął Child Geek: “Jeśli grasz w tę grę, lepiej przynieś książkę, abyś miał coś do zrobienia, czekając aż gra się skończy.” Kiedy wszystkie polowania się skończyły, Geek dla Dzieci dał Króla Dżungli mieszane zatwierdzenie.

The Parent Geeks byli znacznie bardziej optymistyczni, ponieważ czas przestoju między zjedzeniem a rozpoczęciem nowej gry był stosunkowo krótki. Jak to ujął Parent Geek: “Tak, czasami dostajesz słabe zwierzę, ale myślę, że celem gry powinno być jak długo możesz przetrwać, nie, jeśli wygrasz, czy nie.” Inny rodzic Geek powiedział: “Myślę, że to całkiem dobra gra imprezowa. Nie musisz wiele wiedzieć o grach, wymaga to od graczy nieustannej interakcji, a nawet jeśli wcześnie znokautujesz grę, nowa gra zaczyna się dość szybko. “The Parent Geeks uznał, że czasami gracz otrzymuje właśnie złą kartę, ale powiedzieli również, że gracz jest bardziej skłonny do otrzymania karty, która przetrwa długi czas. Ponadto gracz prawie zawsze jest w stanie rozegrać 3 lub więcej rund gry przed rozpoczęciem polowania. Kiedy wszystkie gry zostały wykonane, Rodzice Geeksowie poparli Króla Dżungli.

The Gamer Geeks nie dbał o grę. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Nic oryginalnego tutaj. Po prostu zgadnij, czy gracz ma wyższą liczbę od ciebie, losowe zdarzenia, aby zmienić wartości liczbowe, aby wysiłek, by nauczyć się czegoś, stratę czasu, oraz zalety łamania gry, aby wszyscy rzucili się w oczy. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Jak jesteś wilkołakiem ?, gra wymaga pewnych zasad domu, aby było lepiej. Myślę, że to dobrze, że gra może być łatwo wykonana na coś wartego twojego czasu, ale uważam, że to śmieszne, że muszę naprawić grę na samym początku. “Żaden z Graczy Gamerów nie znalazł Króla Dżungli grę, w którą chcieliby zagrać, ale przyznali, że gra jest dobra dla młodszych i niedoświadczonych graczy.

Jest, co uważam, niewielką wadę gry. Gracz musi zaatakować zwierzę innego gracza, aby je znokautować lub zdobyć kartę Advantage. Słaba karta Zwierząt nie jest domyślnie zawsze słaba, ponieważ karty Wydarzeń i Przewaga mogą dać graczowi przewagę, której potrzebują do wygrania walki. Ale nie zawsze. Oznacza to, że niektórzy gracze będą mieli pecha od samego początku. Nie za dużo zabawy. Szybkość gry pomaga tutaj. Jedna gra kończy się dość szybko, co oznacza, że ​​gracze, którzy zostali wyeliminowani wcześniej, powracają do gry w ciągu około 10 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.