Menu

Loot the Body!

24 lutego 2018 - Informacje

Przegląd

Praca poszukiwacza przygód jest całkiem łatwa. Znajdź skarb, zabij potwory i pozostań przy życiu. Z tych trzech najtrudniej jest pozostać przy życiu, dlatego widzisz wiele imprez na przygód. Bezpieczeństwo w liczbach w tym wszystkim. Problem polega na tym, im więcej masz ludzi, tym mniej skarbów osobiście dostajesz. Na szczęście istnieje prosty – jeśli nie nieco podstępny – sposób rozwiązania tego problemu.

Loot the Body !, zaprojektowany przez Jasona Bice’a i opublikowany przez B Team Games, będzie podobno składał się z 5 kart postaci gracza, 5 kart pomocy, 12 żetonów skarbów, 60 żetonów monet, 45 kart akcji, 1 kości ataku, 32 łupów karty, 4 kości dwustronne, 28 kart Lochów i różne rodzaje tropów do Obrażeń, Postaci Zdrowie i Mdleje. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry.

Zbierz swoją partię

Aby skonfigurować grę, najpierw przetasuj karty akcji “Standardowe” i zrób 5 kart każdemu graczowi, aby utworzyć początkowe rozdanie. Zwróć uwagę, że niektóre z kart akcji zostaną usunięte podczas gry z 2 graczami lub 5 graczami.

Po drugie, umieść 1 kartę akcji “Krytyczny cios” i 1 kartę “Krytyczny błąd” w talii kart Akcji dla każdego gracza w grze. Potasuj talię kart akcji i umieść ją na środku pola gry. To jest ciąg do losowania akcji na czas trwania gry.

Po trzecie, każdy z graczy wybiera 1 kartę postaci gracza lub losowo. Daj każdemu graczowi monety o łącznej wartości “2”. Wszystkie postacie graczy zaczynają od maksymalnej podanej wartości Zdrowia. Każda postać gracza reprezentuje określony typ klasy, który ma własną specjalną umiejętność.

Po czwarte, potasuj karty “Boss” Dungeon i rozdaj trzy do stołu, zakryte, w rzędzie. Pozostałe karty Lochu “Szefa” są umieszczane z powrotem w polu gry, bez patrzenia na nie. Weź pozostałe karty Lochu, potasuj i rozdaj 4 zakryte na wierzchu karty “Boss” Dungeon, aby utworzyć trzy stosy kart. Umieść pozostałe karty Lochu z powrotem w polu gry, nie patrząc na nie.

Po piąte, weź trzy stosy kart i potasuj je razem. Umieść te karty w jednym stosie twarzą do stołu. To jest ciąg do losowania Dungeon na czas trwania gry.

To wszystko do ustawienia gry. Ustal, kto poprowadzi imprezę i zacznij.

Dungeons Deep and Dark

Zburz ciało! jest rozgrywany w rundach i turach. Typowa runda gry została tutaj podsumowana.

Krok 1: Wyposażyć!

Wszyscy gracze mogą odrzucić i narysować do 2 kart akcji, ale kosztem 1 monety.

Krok 2: Eksploruj!

Lider Partii losuje i odkrywa najwyższą kartę Lochów dla wszystkich graczy. Możliwe karty Dungeon obejmują następujące elementy.

“Monster” Dungeon Cards

Wiele nieprzyjemnych rzeczy żyje w lochu, w którym odkrywają się postacie graczy. Każda karta Lochu “Potwora” wyświetla klasę Pancerza Stwora, Punkty życia, Łup, który upuszcza, a dodatkowe monety bonusowe, które warto raz zdobyć, zostają pokonane. Niektóre potwory mają specjalne zdolności, które są aktywowane po ich ujawnieniu. Istnieje również specjalna podklasa potwora zwana “Szefem”. Są twardsze i bardziej złośliwe niż inne potwory.

Różne śmiercionośne pułapki są porozrzucane na podłodze lochów tak jak zużyta tkanka. Te pułapki, choć z natury śmiercionośne, powodują więcej psot niż nagłą śmierć. Nie trzeba dodawać, że pechowy gracz, który napotka zbyt wiele pułapek i nie jest w stanie ich uniknąć, spotka ich śmierć równie łatwo, jak bohater, który nazywa smoka.

To, czego szukają postacie graczy w nikczemnym lochu, powodem, dla którego narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, jest skarbiec, który można znaleźć w ciemnych zakamarkach lochów. Karty “Skarbu” przedstawiają dużą skrzynię z cennymi rzeczami, które można zdobyć, ale niekoniecznie są dzielone równo.

Krok 3: naładuj!

Każdy gracz patrzy teraz na swoje karty i wybiera kartę akcji, ale szybko to zrobisz! Ujawniona karta Lochu będzie miała wpływ na karty, których gracz będzie chciał użyć. Zagrane karty akcji są układane przed graczem twarzą w dół. Po zagraniu karty akcji gracz powinien jak najszybciej narysować nową kartę akcji i krzyknąć “DONE!”. Ostatni gracz, który zagra kartę i narysuje nową, może ponieść karę!

Istnieją trzy różne rodzaje kart Akcji, które można grać.

“Standardowe” karty akcji

Twoja standardowa karta akcji wyświetla klasę Pancerza i wartość Uderzenia. Nic specjalnego, ale najczęstsza karta w ręce gracza.

Ta specjalna karta akcji zapewnia graczowi dużą klasę pancerza oraz dodatkową premię do tymczasowej odporności na inne efekty lub karę z ostatniego meczu podczas spotkania.

Ta niezbyt szczególna karta akcji oznacza, że ​​postać gracza nie ukończyła akcji w tej rundzie w najbardziej spektakularny i żenujący sposób. W przeciwieństwie do innych kart akcji, karta akcji “Krytyczny błąd” jest rozgrywana odkrytą zaraz po jej odtworzeniu. Gracz natychmiast losuje nową kartę akcji.

Krok 4: Rozwiąż problem!

Kiedy wszyscy gracze umieścili swoją kartę akcji i wylosowali nową kartę, ukryte karty są jednocześnie odkrywane.

Jeśli strona napotka potwora

Dodaj wartość Uderzenia wszystkich kart Akcji razem, ignorując jakąkolwiek kartę akcji z wartością, która jest mniejsza niż wymieniona klasa Pancerza potwora (pamiętaj, aby wziąć pod uwagę specjalne zdolności, które może posiadać potwór). Wartość sumy to całkowita liczba obrażeń zadawanych przez potwora. Jeśli całkowita obrażenia są równe lub większe od punktów wytrzymałości potwora, gracze zabili potwora.

Jeśli potwór nadal żyje (to znaczy, że obrażenia całkowite są mniejsze niż punkty wytrzymałości potwora), potwór atakuje z powrotem. Kość Ataku jest wyrzucana. Przy rzucie “1” lub “6” potwór uszkadza postacie gracza, zmniejszając ich zdrowie.

Dodatkowo, jeśli gracz zagrał kartę akcji “Trafienie Krytyczne Uderzenie”, 10 punktów obrażeń zadawane jest potworowi, a gracz, który umieścił kartę “Krytycznego Uderzenia”, unika wszystkich obrażeń zadawanych przez potwora, który atakuje.

Kiedy całkowita liczba punktów życia postaci gracza zostanie zmniejszona do zera, gracz bierze Faint token. Za każdy Faint token, który gracz ma, wynik postaci gracza zmniejsza się o -4 na końcu gry. Postać gracza jest niedostępna na czas jednej rundy walki, ale powraca w następnej rundzie z pełnymi Punktami Wytrzymałości.

Jeśli partia potknie się o pułapkę

Każda pułapka ma wartość zasięgu (parzysta, nieparzysta lub zakres wartości liczbowych itp.). Wszyscy gracze ujawniają swoją kartę. Każdy gracz, który zagrał kartę akcji o wartości trafienia, która pasuje do wymienionej wartości karty “Pułapka” Dungeon, ucieka bez szwanku. Każdy gracz, który zagrał kartę akcji, która nie pasuje do wymienionej wartości karty “Pułapka” w Lochu, zmniejsza jego zdrowie z postaci gracza o -1. Każdy gracz, który zagrał kartę akcji “Krytyczny błąd” otrzymuje 2 obrażenia od pułapki! Ostatni gracz, który zagrał kartę akcji, zostaje trafiony przez pułapkę i otrzymuje obrażenia.

Jeśli gracz zagrywa kartę akcji “Krytyczny cios”, skutecznie unika pułapki. Również oni, jeśli zechcą, mogą celowo “wpychać” innego gracza w pułapkę, zadając obrażenia postaciom gracza tego gracza. Niezbyt dobrze, ale jeśli chodzi o naloty w lochach, wszystko idzie!

Jeśli strona znajdzie skarb

Rozwiązywanie kart Lochu “Skarb” odbywa się w taki sam sposób jak rozpatrywanie karty Lochu “Pułapka”, z wyjątkiem tego, że nie zadawane są obrażenia tym graczom, którzy nie mogą zagrać karty akcji, która pasuje do wartości wymienionych na karcie Lochy “skarb”. Każdy gracz, który tego dokona, otrzymuje 1 żeton Treasure. Każdy gracz, który tego nie robi, jest ostatnim graczem, który zagrał kartę Akcji lub zagrał kartę “Krytyczny błąd”. Nie przyznano mu żetonu Skarbu.

Jeśli gracz zagrywa kartę akcji “Krytyczny cios”, to z powodzeniem znajduje skarb, ale zamiast otrzymać żeton Skarbu, może dobrać dwie karty Łupów, wybrać jedną, aby zachować i odrzucić drugą.

Krok 5: Kontynuuj walkę lub łup ciało!

Jeśli postacie graczy natkną się na potwora, a całkowita zadana obraża jest mniejsza niż całkowita liczba punktów życia potwora, walka trwa. Powtórz kroki 3 i 4, pozostawiając karty, aby pomóc śledzić całkowitą ilość obrażeń zadawanych potworowi.

Jeśli potwór zostanie zabity, postacie Graczy mogą teraz ograbić ciało potwora w poszukiwaniu skarbu! Postać gracza, która zadała najwięcej obrażeń, otrzymuje karty Łupów równe wartości łupów wyświetlanej na karcie Lochu “Potwora”. Wszystkie pozostałe postacie graczy otrzymują liczbę monet równą wartości złota wyświetlanej na karcie “Lochu potwora”. Postać gracza, która zadała drugie największe obrażenie otrzymuje również bonusową monetę równą tej, która jest wymieniona na karcie Lochu “Potwora”.

Karty łupów reprezentują specjalny skarb znajdujący się w lochu, który przekracza zwykłą złotą monetę. Nie tylko karty Łupów warte są więcej punktów na koniec gry, ale także zapewniają graczom specjalne bonusy, ale spowoduje to wymuszenie odrzucenia karty łupów po jej użyciu. Niektóre przykłady specjalnych zdolności karty Łupów obejmują uzdrawianie postaci gracza, dodatkowy skarb, bonusy do ataków i przełączanie kart z innymi graczami.

Krok 6: Kontynuuj odkrywanie!

Runda dobiega końca i rozpoczyna się nowa runda. Kolejny gracz, który ma kolejność po kolejności, otrzymuje teraz kość Ataku i jest liderem Partii następnej rundy.

Zakończenie eksploracji Hard Day of Dungeon

Gra kończy się po tym, jak trzeci i ostatni “boss” zostanie zabity lub wszystkie postacie gracza “zemdlały” co najmniej raz. Wszyscy gracze sumują teraz sumę zdobytych przez siebie skarbów, licząc żetony monet, żetony skarbów i karty łupieżców. Gracz, który zgromadził największy skarb, wygrywa!

Warianty gry

Istnieje kilka różnych sposobów gry w Loot the Body! w zależności od całkowitej liczby graczy i jeśli chcesz zagrać w bardziej przerażającą grę.

Wersja dla dwóch graczy

Jeśli tylko dwóch graczy jest dostępnych, aby przejść szybki bieg w lochach, stwórz trzecią “sztuczną rękę”. Ten “manekin” pomoże graczom przetrwać loch i jest kontrolowany przez dowolnego gracza, który aktualnie nie jest liderem partii.

Tryb Mayhem

Ten specjalny wariant gry zmienia ustawienia gry i gra jest o wiele bardziej agresywna. Gracze wciąż polegają na sobie nawzajem, aby pomóc w wygraniu bitew, ale gra jest o wiele mniej wspólna. Jest bardziej “kłujący w stabby” i mniej “pomocniczy”. Wprowadzono nowe karty, które sprawiają, że gra jest nieco bardziej niebezpieczna.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Loot the Body !, odwiedź kampanię Kickstarter.
Ostatnie słowo

The Child Geeks bawili się z grą, zwłaszcza element semi-kooperacyjny, w którym wszyscy zrozumieli, że muszą ze sobą współpracować, ale niekoniecznie grają fajnie. Według jednego z Child Geek: “Lubię gry, w których musisz pracować jako zespół, ale nie chcesz pomagać za dużo. Sprawia, że ​​gra jest o wiele bardziej interesująca, gdy wiesz, że gracz obok ciebie jest przyjacielem i potencjalnym wrogiem. “Kolejny Child Geek powiedział:” Myślę, że najlepszą częścią jest szybkość gry. Czasami może mnie to denerwować, ale przez większość czasu jest dużo zabawy. “Niektórzy z dzieciaków, zwłaszcza młodsi, mieli trudności z szybkim początkiem gry w karty. Bez względu na to, wszyscy Geekowie dzieci głosowali za zatwierdzeniem Loot the Body !, stwierdzając, że jest to szybkie, zabawne i ekscytujące, nawet jeśli grali jedną lub dwie karty nieco wolniej niż reszta.

The Parent Geeks odkrył także, że jest to zabawna gra. Zarówno nieformalny tłum, jak i bardziej doświadczeni Rodzicowie Geeksowie znaleźli Loot the Body! łatwy do nauczenia, szybki do nauki i zabawy. Według jednego z rodziców Geek: “Bardzo podoba mi się element pół-współpracy w grze. Dodaje to innego wymiaru rozgrywce, w którym musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje ruchy, ale także swoich rzekomych przyjaciół. “Inny rodzic Geek powiedział:” To jest to, o czym polega eksploracja lochów. Tak, możesz być przyjacielem w tawernie, kiedy wszystko jest bezpieczne, a piwo płynie, ale kiedy jesteś głęboko w lochu, to każdy krasnolud i elf dla nich samych! “Loot the Body! Okazało się, że jest nie tylko zabawny z innymi dorosłymi, ale także z rodziną, chociaż niektórzy z Rodziców Geeków mieli trudności z zadawaniem ciosów własnym dzieciom w ogniu bitwy. Niemniej jednak wszyscy Rodzice Geekowie głosowali za zatwierdzeniem gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.