Menu

Morels #2

25 lutego 2018 - Informacje

Gotowanie grzybów blokuje patelnię i nie można dodawać do niej żadnych dodatkowych grzybów przez cały czas trwania gry.

Działanie Opcja 4: Sprzedaj Grzyby

Ta akcja pozwala graczowi sprzedać 2 lub więcej grzybów tego samego typu. Sprzedane grzyby są umieszczane na stosie kart odrzuconych gracza. Liczba zebranych żetonów dla każdego odrzuconego grzyba w zestawie jest podana na karcie obok ikony Foraging Stick. Na przykład, 3 grzyby odrzucone o wartości 3 żetonów, każdy z nich dałoby 9 żerdzi. Gracz bierze żetony żerdzi na pałki ze stosu zapasowego. W grze jest nieskończona liczba żetonów do żerowania. Jeśli, z jakiegoś szalonego powodu, nie ma już żadnych żetonów przywoływania, użyj tymczasowo jakiegoś innego znacznika, aby wskazać, że gracz ma żetony do konsumpcji.

Działanie Opcja 5: Odtwórz pustą panoramę

Ta akcja pozwala graczowi zagrać kartę Pan do swojego obszaru gry. Może być stosowany w kolejnych rundach do pieczenia grzybów.

Wracając do domu

Na koniec tury gracza las ustawia się dla następnego gracza, wykonując następujące czynności:

1. Usuń najbliższą kartę w rzędzie Lasu do stosu Próchnicy do stosu Zniszczenia (zgnilizny grzybów w tej grze). Stos Decay może nigdy nie mieć więcej niż 4 karty. Jeśli dodanie nowej karty zwiększy całkowitą liczbę kart do 5, gracz musi najpierw odrzucić 4 karty ze stosu Zepsucie. Zapewnia to, że każdy gracz zawsze będzie miał od 1 do 4 kart ze stosu Zniszczenia w swojej turze.

2. Przesuń wszystkie karty w lesie o jedno pole w kierunku stosu zaniku, wypełniając luki. Narysuj odpowiednią liczbę kart Dnia, aby uzupełnić Lasek do 8 kart. Ten krok zostanie pominięty pod koniec gry, ponieważ talię Dnia zostanie wyczerpane.

Teraz kolej na kolejnego gracza.

Zakończenie gry

Gra kończy się, gdy w lesie nie ma już żadnych kart. Rząd Lasu powoli się kurczy, gdy talię z losowaniem dnia dobiegnie końca, co spowoduje, że nowe karty nie zostaną dodane do lasu.

Wszyscy gracze liczą teraz swoich MVP zdobytych z pieczonych grzybów. Karty Night podwajają wartość MVP, a karty Butter and Cider dodają dodatkowych bonusowych MVP. Wszystkie karty pozostawione w ręce gracza nie liczą się za punkty, ale też nie penalizują gracza.

Gracz z najwyższym MVP wygrywa grę i może sam siebie uznać za prawdziwego miłośnika grzybów.

Wariant gry

Jeśli niszczący anioł niszczy twoją zabawę, możesz użyć alternatywnej reguły. Zamiast wpływać na limit wielkości kart na 1 turę za każdy zużyty Pan Token lub kartę Pan w grze, limit wielkości dłoni wynosi tylko 1 dodatkowy obrót. Oznacza to, że gracz natychmiast odrzuciłby odpowiednią liczbę kart, a następnie musi przestrzegać nowego limitu rozmiaru ręki tylko w następnym ruchu.

Aby dowiedzieć się więcej o Morels, odwiedź stronę internetową gry.

Ostatnie słowo

The Child Geeks nie miał problemów z nauką i grą. Szybko wykazali się umiejętnościami niezbędnymi do wygrania dnia i często pokropili swoją grę różnymi komentarzami na temat tego, jak bardzo nienawidzili grzybów w prawdziwym życiu. Według jednego z Child Geek: “Naprawdę podoba mi się ta gra, ale ja też nienawidzę grzybów.” Inny Child Geek powiedział: “Podoba mi się, że zawsze masz wybór w grze i to sprawia, że ​​zawsze czuję się jakbym mógł wygrać gra. “Wybory, tak, ale które? To prawdziwa sztuczka dla Morelsa i Child Geeksa z pewnością miała plany w ramach planów. Niezależnie od tego, czy bawili się z rówieśnikami, czy z rodzicami, trzymali własne i gotowali wiele grzybów, aby zaspokoić głód zwycięstwa. Kiedy gry się skończyły, Geek Dzieci zagłosował za zatwierdzeniem Morels.

The Parent Geeks również lubili grę, uznając ją za bardzo wciągającą i zabawną. Według jednego z rodziców Geek: “Gra jest naprawdę łatwa do nauczenia, ale nie jest łatwa do wygrania. Jeśli grasz przeciwko innemu przeciwnikowi, który jest tak utalentowany lub bardziej utalentowany, gra może stać się naprawdę intensywna. “To Parent Geek ma dobry punkt. Podczas gdy gracz może natknąć się na zwycięstwo za pomocą kart inteligentnych, wykwalifikowany gracz, który dołącza do gry ze strategią i taktyką, wykona szybką pracę każdego przeciwnika, który tego nie zrobi. Okazało się, że tak było w przypadku rodziców grających z dziećmi i ich rówieśnikami. Dobrą wiadomością jest, według jednego z rodziców: “Jeśli nie rozumiesz gry, na pewno zagrasz po kilku rozdaniach.” Po zebraniu wszystkich grzybów, Rodzice Geekowie zagłosowali za zatwierdzeniem Morelsa.

Gamerowi Geeksowi spodobała się gra, która miała odpowiednią głębokość, jaką sugerowała gra. Spodobało im się również to, że wybory, choć obfite, były ograniczone. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Bardzo podoba mi się te gry, w których pozwalają one graczowi podejmować wiele różnych działań w celu wygrania gry, ale liczba działań, jakie mogą wykonać, jest ograniczona na turę. Sprawia, że ​​naprawdę myślisz i określasz, jak wygrać, ale także dajesz graczowi dużo przestrzeni do manewrowania i reagowania na przeciwnika. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” To jest ciasna gra. Prosta w wykonaniu i bardzo zabawna, a także zaskakująco trudna, jeśli grasz przeciwko podobnie myślącemu przeciwnikowi. “Kiedy gry się skończyły, Gamer Geeks dał Morelsowi pełne poparcie.

Morels jest po prostu zabawny. Gra jest łatwa do nauczenia, łatwa w konfiguracji i łatwa do opanowania. Złożoność gry leży tuż pod powierzchnią i jest szybko widoczna dla nowego i doświadczonego gracza. Dzięki ciągłym zmianom grzybów, pośpiechowi w zbieraniu zestawów oraz konieczności zarządzania zasobami gra sprawia, że ​​gracze zawsze rozważają najlepsze możliwe działania w danym momencie. Gracz może (i powinien) wymyślić plan, ale niezbędna taktyka i strategia do gry są bardziej skoncentrowane na “co jest najlepsze”, raczej “co jest najlepsze w ciągu kilku tur”. Dzieje się tak dlatego, że czas nie jest świetny wydanie w Morels. Fokus jest.

Naprawdę podobał mi się Morels i uważam, że jest to jedna z moich “gier” dla 2 graczy. Grałem z dziećmi i dorosłymi i odkryłem, że we wszystkich przypadkach gra była zrównoważona. Nawet naprawdę utalentowany gracz może wykonać tylko jedną akcję naraz, co zmniejsza ich zdolność do zdobywania zwycięskiego zwycięstwa. Pozostawia to miejsce, w którym obaj gracze mogą nieco zbadać, wykorzystać szanse bez poważnych reperkusji i opracować nowe sposoby na zdobycie nagrody. Zwycięzcą Morels jest gracz, który wykorzystuje swoją sytuację i nigdy nie odwraca swojej uwagi od głównego celu gry polegającej na gotowaniu grzybów, tak jak wychodziły z mody. Gra ma wystarczająco dużo “gotchas”, aby zachować ciekawość, ale nigdy nie jest niebezpieczna. Czasami gracz musi przyjąć trafienie, ale doskonale wie, jakie korzyści będą mu przysługiwały. Zagraj w Morels, gdy czas na to pozwoli. To świetny przykład na to, jak łatwo można pograć w prostą grę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.