Menu

Mr. Game!

2 czerwca 2018 - Informacje

Dla każdego podręcznika reguły znajduje się arkusz Często zadawane pytania (FAQ). Dla każdej literówki na karcie znajduje się lista erraty. Błędy są popełniane, a nie każdy zakątek może zostać zakryty. Projektanci gier robią wszystko, aby ich gra zawierała zasady, których można przestrzegać i rozumieć. Cóż, nie każdy projektant gier. Ta gra, na przykład, została celowo pozostawiona z dziurami.

Gra Mr. !, zaprojektowana przez Franka DiCola i wydana przez Margrave Games, składa się z 1 planszy do gry, 2 standardowych kości 4-stronnych, 104 kart Mr Game, 8 elementów Gracza, 8 kart Gracza, 18 płytek, 2 znaczników celu, i 4 puste karty do dostosowania gry. Dołączona jest również broszura z alternatywnymi zasadami. Plansza jest wykonana z grubego kartonu, a karty są tak grube i wytrzymałe, jak standardowa karta do gry. Płytki są również wykonane z tektury, ale nie są prawie tak grube jak plansza. Kostki, kawałki i znaczniki są wykonane z tworzywa sztucznego.

Chcesz gry?

Aby ustawić grę, najpierw umieść planszę na środku obszaru gry.

Po drugie, każdy z graczy powinien wybrać kawałek Gracza i umieścić go na “1” polu znajdującym się na planszy. Umieść dowolne elementy gracza, które nie zostały wybrane z powrotem w polu gry.

Po trzecie, potasuj wszystkie karty Mr Game i umieść je zakryte w stosie obok planszy. To jest talię do remisu na czas trwania gry.

Po czwarte, potasuj wszystkie płytki i umieść je zakryte obok talii.

Po piąte, umieść 1 znacznik celu na polu “4” na planszy.

To wszystko do ustawienia gry. Zanim zaczniesz, wybierz jednego gracza, który będzie występował jako “Mr. Gra “(lub” Gra Ms. “). Kim jest ta postać z gry, o której mówię? Pozwól mi dokonać wprowadzenia …

Gracze, Poznaj Mr Game

“Pan. Gra “to tytuł przyznawany 1 graczowi, który będzie działał jako sędzia ostateczny, gdy dojdzie do sporów dotyczących reguł. Z czego może być wiele w zależności od kreatywności grupy i ogólnego poziomu niechęci do przeciwników. Co ważniejsze, Mr Game będzie kontynuował grę. Zamiast graczy ugrzęznąć w sporach z zasadami, postać Mr Game usłyszy obie strony sporu i wyda wyrok, umożliwiając kontynuację gry.

Choć może to brzmieć jak rola doskonale zaprojektowana dla prawnika reguł lub tyrana (które są właściwie tym samym), nie jest to łatwa praca. Mr Game! pozwala graczom interpretować zasady według własnego uznania, a niektóre z podanych reguł są rażąco pozbawione szczegółów. Oznacza to, że obiektywność jest wyrzucana prosto przez okna i każdy może grać w grę przy użyciu zasad, które są wysoce subiektywne (nie wspominając o pochyleniu). Mr Game musi pamiętać o tych wszystkich zasadach i zachować zdrowy rozsądek. Co gorsza, Mr. Game podlega jego własnym zasadom i nie może złamać żadnego z nich podczas gry. Plusem jest to, że Mr. Game robi bardzo interesujące i twórcze rozwiązywanie problemów.

Wreszcie, gra Mr. nie ma być popularna, ale jest nieco odporna na wszystko w grze, z wyjątkiem własnej głupoty. Bez względu na to, jak gracze myślą o regule zdefiniowanej przez Mr Game, o ile większość uważa, że ​​jest fair, zasada jest podstawowa. Jednak w momencie, gdy większość nie troszczy się o aktualną grę Mr Game, mogą oni głosować na gracza poza biurem. W takim przypadku wybierana jest nowa gra Mr. Teraz stary Mr. Game gra z grupą przeciwników, którzy mogą pomyśleć, jak najlepiej “wyrównać” z powodu niesprawiedliwości w przeszłości.

Oczywisty cel zemsty jest oczywisty …

GRA NA!

Mr Game! jest rozgrywany na przemian bez zadanej liczby zwojów na mecz. Tutaj podsumowuje się turę gracza i zaczyna się bardzo prosto. W trakcie gry gracze dodadzą więcej reguł.

Krok 1: Rzuć kostką

Pierwszą rzeczą, jaką gracz robi, jest pobranie kości i rzucenie nią (chyba że gracz “utknie” na polu). Następnie gracz wybiera rzutowany wynik 1 z 2 kości, a nie obie i przesuwa tę liczbę pól na planszy. Gracz może przejść do sąsiedniej przestrzeni, ale nie może poruszać się po przekątnej lub w przestrzeniach Null.

Jeśli gracz wykona podwójny ruch, tylko 1 zostanie wykorzystany do ruchu. Ponadto, gracz jest karany za oczywiste popisywanie się przez rzucenie dwóch z tego samego numeru. Muszą odrzucić 1 Powerup z ich wyboru, jeśli mają go obecnie.

Krok 2: Rozwiąż przestrzeń

Kiedy gracz zakończy swój ruch, musi rozstrzygnąć obszar, na którym wylądował. Plansza ma domyślną konfigurację, której używają wszystkie gry. W trakcie gry płytki są umieszczane na planszach, zmieniając ich wygląd i efekt.

Normalna przestrzeń

Są puste i nie mają wpływu na odtwarzacz.

Przestrzeń wykrzyknika

Miejsca te są oznaczone wykrzyknikiem i pozwalają graczowi narysować 1 kartę. Istnieją trzy różne rodzaje kart. Bez względu na rodzaj, będą miały wpływ na grę.

Miejsca te są oznaczone numerem (od 1 do 4). Przestrzenie te działają jak “cele”. Jeśli aktualny numer, na który gracz wylądował, jest celem, wygrywa grę. W przeciwnym razie przestrzeń jest tak samo skuteczna jak normalna przestrzeń.

Obszar portalu

Miejsca te są oznaczone wirującym wiatraczkiem. Po wylądowaniu gracz przesuwa swój element Gracza na dowolną inną przestrzeń portalu.

Przestrzeń sieciowa

Przestrzenie te wyglądają jak gigantyczny pająk, który stał się ich domem. Gracz utknął w tym miejscu. Zamiast toczyć, aby ruszyć się, dobierają 1 kartę.

Wygrywając grę

Pierwszy gracz, który zakończy swoją turę na polu zawierającym znacznik celu, wygrywa.

Warianty gry

Mr Game! został specjalnie zaprojektowany, aby być dostosowanym. Dostępnych jest wiele alternatywnych sposobów gry, a gracze są zachęcani do tworzenia nowych metod zabawy. Poniżej zestawiono kilka ciekawszych alternatywnych sposobów gry.

Mr Undead Game!

Ta alternatywna metoda gry dzieli graczy na zespoły, gdzie jedna strona jest nieszczęsnym człowiekiem, a inni mózgiem jedzącym zombie. Rozgrywka jest mniej więcej taka sama, z wyjątkiem tego, że gracze zombie wygrywają grę, gdy wszyscy ludzcy gracze zostali przemienieni w zombie. Ludzie wygrywają, jeśli uda im się osiągnąć cel i uciec.

Kopalnie lądowe

Płytki są losowo umieszczane na planszy. Po wylądowaniu kafelek jest odwracany i rozwiązywany. Jest to dodatek do miejsca, w którym gracz ostatecznie wyląduje.

Nasi partnerzy:

https://staryswiat.com.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.