Menu

NHL Ice Breaker

25 lutego 2018 - Informacje

Hokej to gra szybkości, siły i finezji. Gracze przybliżają lód, uderzają się nawzajem jak buldożery i mogą się obracać z rozmachem. Oglądanie ze stoisk jest równie ekscytujące. Każdy ruch może być oderwaniem lub całkowitym załamaniem się sportowego charakteru, ponieważ gracze handlują ciosami pięściami. Hokej czuje się jak arena gladiatorów i rozpala zimne powietrze. W tej grze będziesz miał szansę przeżyć niektóre z tych fantastycznych i ekscytujących chwil, ale proszę nie uderzaj przeciwnika.

Lodowy Breaker NHL, zaprojektowany przez Fabio Del Rio, Paolo Del Rio i opublikowany przez CSE Games, składa się z 54 kart do gry, 39 kart drużyn, 1 karty Puchar Stanly, 1 planszy do gry, 1 krążka do gry i 3 znaczników punktacji / okresu. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Krążek i znaczniki są wykonane z drewna i plastiku. Plansza wykonana jest z grubej tektury i bardzo trwała.

Kontrola sprzętu

Sercem gry są karty do gry. Są one używane do określenia wyniku rozgrywek dla obu graczy, niezależnie od tego, czy są w ofensywie, czy defensywie. Każda karta jest ułożona w taki sam sposób i dostarcza wiele informacji, ale tylko niektóre jej części mogą zostać użyte w tym samym czasie. Dzięki temu to, co wydaje się przytłaczającym źródłem informacji, staje się łatwym do strawienia komponentem gry.

Twoja standardowa karta gry będzie wyglądać jak w poniższym przykładzie i zawiera następujące informacje.

Karnawał i ranga: Karty do gry składają się z 54 kart, w tym 2 kart Jokera
Pomiń: Liczba wskazuje, ile spacji porusza się na planszy gry (liczonych w kwadraty)
Kierunek: Strzałka wskazuje, w jakim kierunku (z punktu widzenia gracza) podróżuje krążek
Logo zespołu (ofensywne)
Strzał: opisuje strzał wykonany na bramkę
Logo zespołu (defensywne)
Bramka: opisuje zapis
Ice Breaker: opisuje działanie lodołamacza

Przechodzący

Przejście krążka jest jedynym sposobem na przeniesienie go z jednego końca lodu na drugi. Kiedy gracz wygrywa rozdanie i nie znajduje się w zasięgu, aby strzelić do bramki, krążek jest wysyłany na drugi koniec. Liczba miejsc, w których porusza się krążek, jest wskazywana przez wartość Pass (2), a kierunek, w którym się porusza, określa strzałka kierunku (3).

Strzelanie

Jeśli gracz znajduje się w zasięgu celu przeciwnika (krążek znajduje się w “strefie strzelania”), wygrana w ręce pozwala mu wykonać rzut (5) zamiast go przelecieć.

Bramka

Podobnie jak w strzelaniu, jeśli krążek znajduje się w strefie strzelania gracza (tzn. Krążek ma trafić do bramki), wygrana oznacza, że ​​strzał na bramkę został zapisany przez bramkarza (7).

Łamanie lodu

Na planszy znajduje się kilka specjalnych sekcji, które wpływają na grę i krążek po zakończeniu ruchu. Jedną z takich przestrzeni jest lodołamacz. Gdy krążek zakończy ruch, nowe karty zostaną narysowane, a opis przerywacza lodu (8) zostanie odczytany na głos i rozwiązany. Łamacze lodu obejmują, ale nie wyłącznie, kary, kontrole ciała, obroty, puck wychodzący z gry, zabójcze gry i rzuty karne.

Logo zespołu

Każdy gracz będzie miał kartę drużyny. Jeśli Dziennik Drużyny (4 i 6) pasuje do aktualnej drużyny gracza, otrzymają specjalną premię.

Konfiguracja gry

Uwaga: Konfiguracja gry i podsumowanie tutaj gry są dla 2 graczy. Dodatkowe zasady dotyczące gry w pasjansa i gry zespołowej są podsumowane w sekcji Warianty gry.

Aby ustawić grę, najpierw umieść planszę w środku obszaru gry. Niech każdy z graczy siedzi naprzeciw siebie i za swoim celem.

Po drugie, potasuj talię kart i rozdaj każdemu z graczy 5 kart zakrytą. Umieść pozostałą talię kart zakrytą i na jednej stronie planszy. To jest talię do remisu na czas trwania gry. Zostaw miejsce na stos kart odrzuconych dla każdego gracza.

Po trzecie, użyj znaczników, aby wskazać, że wynik dla obu graczy wynosi zero, a gra jest w pierwszym okresie.

Po czwarte, umieść krążek na środku planszy.

Po szóste, każdy z graczy powinien wybrać swoją ulubioną kartę z logo zespołu lub losowo zlać 1 do każdego gracza. Wszelkie nieużywane karty z logo zespołu są ponownie umieszczane w polu gry.

To wszystko do ustawienia gry. Czas uderzyć w ten krążek!

Ogień na lodzie

NHL Ice Breaker rozgrywany jest w okresach i rękach. Pojedyncza gra ma trzy okresy. Pojedynczy okres jest równy czasowi potrzebnemu do ubożenia talii. Jedna ręka pozwala obu graczom próbować prześcignąć przeciwnika i przejąć kontrolę nad krążkiem. Podsumowano tutaj jedną rękę.

Krok 1: Odkryj po jednej karcie

Przy liczbie trzech, obaj gracze zagrywają i odkrywają 1 kartę z ręki, odkrytą.

Krok 2: Kontynuacja

Gracze mają teraz możliwość sprawdzenia na swojej oryginalnej karcie, tworząc silniejszą rękę. Gracz ma kilka możliwości.

Para: para kart, bez względu na ich wartość, zawsze pokona wartość jednej karty
Dwie pary: dwie pary kart, bez względu na ich wartość, zawsze pokonają jedną parę i jedną kartę
Trójka: trzy karty o tej samej wartości (bez koloru), bez względu na ich wartość, zawsze pokonają dwie pary, jedną parę i jedną kartę

Istnieją również “Power Hands”, które gracz może spróbować, automatycznie pozwalając im wygrać rozdanie. Są to następujące pozycje, od najniższej rangi do najwyższej rangi:

Proste
Spłukać
Pełen dom
Poker
Poker królewski

Krok 3: Rozwiąż problem

Gracz, który wygrywa rozdanie, rozpatruje jedną z kart, z których skorzystali, albo przechodząc przez krążek, strzelając na bramkę, albo próbując zablokować strzał. W zależności od miejsca zatrzymania krążka może być również konieczne rozłączenie lodołamacza.

Krok 4: Kontynuuj lub zresetuj

Po przesunięciu krążka, gracze rozgrywają kolejne rozdanie bez pobierania kolejnych kart. To powoduje, że gracz musi bardzo uważnie zastanowić się, jak wydawać swoje karty, jak zasób. Jeśli wynik jest punktowany, punkt jest rejestrowany, a gracze zwracają do 5 kart.

Gracze mogą również wywołać timeout w trakcie gry, aby odrzucić i wymienić karty, tematycznie imitując wymianę graczy na lodzie.

Kończenie okresu i wygrywanie gry

Za każdym razem, gdy talia jest wyczerpana, kończy się okres. Talia jest przetasowana, krążek jest ponownie umieszczony w środku lodu, a znacznik okresu jest przesunięty. Rozpoczyna się nowy okres. Po trzecim i ostatnim okresie sprawdza się tablicę wyników. Gracz z najwyższym wynikiem wygrywa grę!

Warianty gry

Niewielka liczba dodatkowych sposobów na grę jest przewidziana w regułach. Są one tutaj streszczone.

Solo na lodzie: Można zagrać przeciwko planszy, rysując karty niewidoczne dla niewidzialnego przeciwnika. Zasady są mniej więcej takie same i mogą tworzyć bardzo intensywne gry.
Gra zespołowa: Podstawowa gra pozwala tylko 2 graczom na bezpośrednią rywalizację. Gra drużynowa pozwala na dołączenie do 4 graczy. Drużyny składają się z 2 graczy, a każda drużyna na przemian wybiera gracza, który wykonuje swoją turę.
All Stars: Tak samo jak w podstawowej grze, z wyjątkiem tego, że gracze uzupełniają swoje karty na końcu każdej ręki.

Aby dowiedzieć się więcej o grze NHL Ice Breaker, odwiedź stronę internetową gry.
Ostatnie słowo

The Child Geeks, który właściwie niewiele wiedział o hokeju, naprawdę lubił grę planszową. Okazało się, że jest to szybkie i przyjemne, a wizualne działanie krążka zostaje przeniesione, aby stać się prawdziwym punktem rozgrywającym się w grze. Według jednego z Child Geek: “Gra wydaje się bardzo intensywna, szczególnie gdy krążek zbliża się do celu.” Inny Child Geek powiedział: “Nie wiem zbyt wiele o hokeju, ale wiem, że lubię tę grę.” Uwaga: brak było Power Hands granych przez Child Geeks lub czegoś większego niż para. Kiedy zapytałem dlaczego, większość Child Geeks nie wiedziała wystarczająco dużo o Pokerze (który jest tak samo częścią tej gry, jak lód dla hokeja), aby czuć się komfortowo lub pewnie, aby spróbować takich rąk. Nie chodziło o to, że nie byli zdolni, ale o tym, że nie wiedzieli wystarczająco. Szybko rozwiązaliśmy ten problem, robiąc małe kartki oszukiwać. Jeśli skończysz grać z młodszymi graczami lub niedoświadczonymi graczami, zastanów się nad zrobieniem zeszytu dla różnych rąk. Mówiąc o dłoniach, wszyscy Geeki dzieci poklepali swoje z radości, zatwierdzając grę NHL Ice Breaker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.