Menu

Nightmare Forest: Alien Invasion

25 lutego 2018 - Informacje

Las otaczający miasto był tajnym polem bitwy dla życia i dobra mieszkańców miasta. Ty i kilka innych odważnych osób wyznaczyłeś siebie jako obrońców Miasta i przyjąłeś to, aby patrolować las w poszukiwaniu jakichkolwiek niebezpieczeństw. Po pokonaniu nieumarłych zwierząt z zamiłowaniem do ludzkiego ciała, myślałeś, że wszystko będzie spokojne. Źle myślałeś. Dziwne światła widać na niebie, a las znów jest niebezpieczny.

Nightmare Forest: Alien Invasion, zaprojektowana przez Dave’a Killingswortha i opublikowana przez SolarFlare Games, będzie podobno składać się ze 103 kart Lasu, 18 żetonów kości, 6 żetonów biegów, 60 znaczników rund, 6 kart postaci, 1 znacznika zakrętu token, 34 karty sprzętu, 6 graczy postaci, 1 karta turowa, 14 kości, 6 podstawek stojących, 12 kart zdolności i 6 żetonów akcji. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Proponowana grafika jest znakomita, dzięki czemu każdy z najeźdźców z kosmosu ma niepowtarzalny wygląd, co dodatkowo wzmacnia motyw i narrację gry.

Tajemnicze światła w nocy

Aby ustawić grę, najpierw weź karty Lasu i rozdziel je według wartości poziomu (1 – 4). Utwórz stos dla każdego poziomu i potasuj je, kładąc każdy stos stroną Lądową do góry.

Po drugie, utwórz las, rysując siedem na gracza. Dwie karty każda z poziomów 1, 2 i 3 (w sumie sześć) i jedna karta z poziomu 4 (w sumie siedem). Potasuj karty Lasu, a następnie ułóż je w określonej kolejności (zgodnie z instrukcją).

Po trzecie, każdy gracz wybiera 1 kartę postaci, pasującego uczestnika i jeden żeton akcji.

Nie zadzieraj z Amalią …

Po czwarte, potasuj karty zdolności postaci i rozdaj każdemu z nich po dwa. Gracze muszą teraz ocenić obie karty i wybrać jedną do odrzucenia. Gracze powinni razem pracować w tym momencie, aby zdecydować, które umiejętności są zachowane i które są odrzucane. Pomysł polega na wzajemnym uzupełnianiu się umiejętnościami, które współpracują ze sobą. Wszystkie karty wybrane i posiadane przez gracza są odkrywane przed nimi, aby inni gracze mogli je również zobaczyć.

Po piąte, połóż kartę Turn i Turn Counter token na jedną stronę i w odległości oglądania wszystkich graczy. Ustaw liczbę zwojów w zależności od poziomu trudności (na przykład dziewięć opcji Łatwość i siedem pozycji Trudna).

To wszystko do ustawienia gry. Wszyscy gracze powinni mieć swoje żetony akcji ustawione na “Aktywne”.

Do lasu

Nightmare Forest: Alien Invasion rozgrywany jest w rundach i turach. Gracze decydują, który z nich idzie w każdej turze i mogą zmieniać kolejność, kiedy tylko zechcą, ale każdy gracz może skręcić tylko raz na rundę. Typowa tura gry została podsumowana tutaj.

Gracze mają cztery różne akcje, które mogą wykonać w swojej turze.

Walcz z kosmitami

Jest to próba gracza walki z kosmitami i oczyszczenia lasu z niebezpieczeństw. Problem polega na tym, że kosmici się ukrywają, więc nie ma gwarancji, że gracze znajdą istot pozaziemskich, kiedy ich poszukają.

Aby wyszukać obcego, gracz odwraca kartę Lasu, która sąsiaduje ze stojakiem gracza. Cokolwiek zostanie ujawnione, jest tym, co gracz napotyka. Może to być obcy lub może być pułapką, sprzymierzeńcem, a nawet sprzętem.

Jeśli gracz natknie się na kosmitę, natychmiast zacznie się walka. Obcy nie chcą rozmawiać, najwyraźniej. Walki następują po napotkaniu obcego, ale jeśli walka nie zrzuci obcej szumowiny, gracz nie musi walczyć z nią podczas następnej turze, ale nie może też uciec ani podjąć żadnej innej akcji.

Ataki są proste. Gracz bierze liczbę kostek ze wspólnej puli graczy i próbuje rzucić wystarczająco dużo obrażeń, aby zniszczyć kosmitę. Im wyższy poziom poziomu karty Leśnej, tym niebezpieczniejszy jest potencjalny kosmita.

Liczba wszystkich kości dostępnych dla gracza to wszystko, co znajduje się w puli Dice. Jednakże, gdy kostki zostaną użyte, gracz nie może ich użyć ponownie. To sprawia, że ​​kości są ograniczonym zasobem, a gracz musi zdecydować, czy chce użyć kości teraz czy później podczas swojej tury. Broń można dodać do miksu, który zwiększa szanse gracza w bitwie. Ale bądź ostrożny! Niektóre bronie wytwarzają hałas, który może przyciągnąć więcej kosmitów!

Pokonani kosmici są usuwani z lasu i dodawani do puli doświadczenia graczy. Zwycięstwo zwraca również jedną zużytą kostkę do puli Dice.

Jeśli gracz nie pokona obcego, obcy kontratakuje. Postacie graczy biorą rany. Jeśli jakakolwiek postać gracza zginie, wszyscy gracze przegrywają grę. Na szczęście istnieje wiele sposobów uniknięcia rozpadu w obcych rękach / namiotach / taśmach / cokolwiek-dodatkach-one-have.

Jeśli gracz znajdzie pułapkę obcych, natknie się na nią jak obca i rzuca kostką, aby określić obrażenia.

Mogą również znaleźć ocalałych z inwazji obcych w lesie, którzy dołączą do ich szeregów, by pokonać obce szumowiny.

Jeśli gracze znajdą sprzęt, mogą go wyposażyć, aby pomóc walczyć z kosmitami.

Ważne jest również, aby zauważyć, że gracze mogą sobie nawzajem pomagać. W końcu jest to gra kooperacyjna. Jeśli wspólny atak zostanie przeprowadzony, może on obejmować tylko dwóch graczy, którzy łączą swoje wysiłki, aby zniszczyć kosmitów. Oczywiście obaj gracze muszą być w tym samym miejscu w lesie, aby współpracować.

Szukaj

Gracz może poświęcić chwilę na zatrzymanie się i poszukiwanie odrzuconej technologii kosmitów i pomocnych zasobów, kiedy znajdują się na polu, które nie jest obecnie kwestionowane przez innego kosmitę. Kostki są rzucane i oparte na wyniku, gracz znajdzie lub nie znajdzie jakiegoś pomocnego sprzętu. Jeśli znaleziony sprzęt nie jest pomocny, zawsze można go wymienić na innego gracza.

Ruszaj się

Ruch jest na wszystkich zagrywanych kartach reprezentujących las. Gracze mogą przesuwać swojego stojaka w górę, w dół, w lewo, w prawo lub po przekątnej, kosztem 1 kostki na poruszoną przestrzeń. Gracze powinni zachować ostrożność podczas poruszania się, ponieważ mogą wpaść na zasadzkę obcych.

Wydaj doświadczenie (poziom wyżej)

Doświadczenie jest połączone i dzielone przez wszystkich graczy. Doświadczenie można wykorzystać, aby odzyskać zdrowie, przerzucić kości i wyrównać poziomy. Wyrównanie zwiększa liczbę kości w puli kości. W związku z tym gracze mają więcej ruchu, mogą uderzać mocniej i mogą zadawać więcej obrażeń.

Zjedz ołowiu, obce Szumowinie!

Zwycięstwo idzie graczom, jeśli oczyszczą las wszystkich obcych szumowin, którzy chodzą, ale tylko wtedy, gdy robią to bez utraty jednego z nich. Jeśli jakikolwiek gracz zostanie wyparowany przez zapomnianą przez obcych technologię, gracze przegrywają grę. To są przerwy. Gracze mogą również przegrać, jeśli zabraknie im czasu, w takim przypadku inwazja obcych zaczyna się w pełni.

Aby dowiedzieć się więcej o Nightmare Forest: Alien Invasion, odwiedź kampanię “Kickstarter”.
Ostatnie słowo

The Child Geeks świetnie się bawili podczas gry, zwiedzania lasu i kopania jakiegoś obcego tyłka. Najbardziej ekscytującym aspektem było obserwowanie, jak dyskutują otwarcie, jak najlepiej korzystać z puli Dice. To właśnie tam zderzają się gra i gracze. Dzięki tak ograniczonemu zasobowi każda tura staje się dla graczy istotnym doświadczeniem, w którym muszą zdecydować jako grupa, jak nie tylko najlepiej postępować, ale także przetrwać. Według jednego z Child Geek: “Kocham tę grę. Nie mam ochoty walczyć z obcymi tak bardzo, jak kopie kosmitów !. Inny Child Geek powiedział: “Najlepszą częścią gry jest praca z innymi graczami. Podobnie jak w tym samym czasie, w którym wymieniłem broń z innym graczem w samą porę, aby zlikwidować wielkiego złego, obcego złego faceta! “Należy zauważyć, że Child Geeks zawsze grali w najłatwiejszy sposób w grze, ale mimo to ciężko pracowali za ich zwycięstwo. Kiedy gry się skończyły, ochoczo obdarzyli Nightmare Forest: Alien Invasion ich pełnym poparciem.

The Parent Geeks również dobrze się bawili, zarówno ze swoimi rodzinami, jak iz rówieśnikami. Według jednego z rodziców Geek: “Gra ma wiele możliwości odtwarzania i daje mnóstwo frajdy. Każdy obrót karty jest ekscytujący, a zwiedzanie lasu wydaje się niebezpieczne. “Inna Parent Geek powiedziała:” Świetna gra kooperacyjna. Mogę grać z moimi dziećmi tak samo dobrze, jak mogę grać z moimi przyjaciółmi. “To, co najbardziej lubili rodzice Rodziców, zarówno gracze, jak i gracze, to łatwe do naśladowania reguły, które nie były ani restrykcyjne, ani uciążliwe. Jak to określił Parent Geek, “Gra jest naprawdę usprawniona i łatwa do nauczenia. Nie wspominając o łatwym nauczaniu nowych graczy. “Kiedy wszystkie gry się skończyły, Rodzice Geekowie nie mieli żadnego problemu z promowaniem Nightmare Forest: Alien Invasion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.