Menu

Ninjitsu!

25 lutego 2018 - Informacje

Życie ninja jest wypełnione szkoleniem i poświęceniem. Celem jest bycie niewidzialnym, szybkim, aw wielu przypadkach śmiertelnym. W tej grze gracze będą musieli ukrywać swoje prawdziwe siły i ujawniać je tak mało, jak to tylko możliwe, starając się zdobyć bogactwo w tajemnicy. Ale kiedy wszyscy twoi przeciwnicy chowają się za zasłonami dymnymi, czasami najlepszą bronią jest rażąca pułapka. Po prostu nie dajcie się zwieść własnymi taktykami.

Ninjitsu !, zaprojektowany przez Petera C. Haywarda i opublikowany przez Jellybean Games, będzie podobno składał się z 54 kart. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Artysta Kellie Jo uchwycił “Drogę Ninja” za pomocą kolorowych i lekkich ilustracji, dzięki czemu karty są jasne i przyjemne do oglądania.

Wprowadź Dojo

Aby skonfigurować grę, najpierw przetasuj wszystkie karty i pozwól graczom usiąść w kręgu.

Po drugie, rozdaj każdemu graczowi 4 karty zakryte. To jest początkowa ręka gracza. Gracze nie powinni pokazywać swoich kart swoim przeciwnikom, dopóki nie zostaną zagrane lub zrobione, aby to zrobić.

Po trzecie, umieść pozostałe karty zakryte w środku obszaru gry. To jest talię drawów. Zostaw miejsce na stos kart odrzuconych.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto pierwszy i zacznie.

Niewidzialność i sabotaż

Ninjitsu! jest odtwarzany na przemian. Gracz może wykonać jedną z trzech możliwych akcji w swojej turze, które są tutaj podsumowane.

Zagraj w kartę

Istnieją trzy różne karty, które mogą być odtwarzane w grze. Pierwszy typ karty może być zagrany tylko dla ich zaznaczonej zdolności. Te karty nie mają symbolu maski ani wartości Skarbu. Gdy gra się na stosie kart odrzuconych, ich zdolność jest natychmiast rozwiązywana.

Drugi rodzaj karty ma wartość Treasure, ale nie ma symbolu maski. Te karty mogą być odtwarzane przed graczem za ich wartość Treasure (przyczyniając się do zwycięstwa gracza) lub odrzucone za ich zdolność.

Trzeci rodzaj karty ma wartość Treasure i symbol maski. Te karty muszą być wyświetlane przed graczem jako zakryte jako “ukryty skarb”. Wartość Skarbów liczy się do zwycięstwa gracza, ale pozostają one ukryte przed przeciwnikami, dopóki nie zostaną ujawnione.

Przesuń skarb

Ta akcja pozwala graczowi ukraść jedną ukrytą kartę Skarbów przed przeciwnikiem. Karta skarbów zostaje odkryta i dodana do zebranego skarbu gracza, odkryta. Możliwe, że niektóre ukryte karty Skarbów są w przebraniu pułapkami. Jeśli tak, pułapka zostaje natychmiast rozstrzygnięta, a tura gracza się kończy. Tylko ukryte karty Skarbów mogą zostać skradzione.

Ta akcja pozwala graczowi dobrać 2 karty z talii, dodając je do swojej ręki. Jeśli talia jest wyczerpana, potasuj stos kart odrzuconych, aby utworzyć nową talię drawów.

Zostać Wielkim Mistrzem

Rozgrywka trwa, a każdy z graczy wykonuje jedną akcję na turę, aż jeden z graczy uzna, że ​​zebrał 21 lub więcej punktów Skarbów (pokazanych i wciąż ukrytych). Gracz natychmiast ogłasza swoją sumę i odkrywa wszystkie swoje karty Skarbów. Jeśli gracz liczył niepoprawnie, musi opuścić kolejną turę, ale zatrzymuje cały swój Skarb (który jest teraz ujawniany wszystkim swoim przeciwnikom). Jeśli policzyli poprawnie, wygrywają!

Warianty gry

W przypadku dłuższej gry, zwiększ całkowitą ilość Treasure niezbędną do wygrania do 30 punktów, zamiast 21 punktów. To sprawia, że ​​gra jest dłuższa. Nie jest to bardziej skomplikowana gra.

Ninjitsu! można dodać do jego dużego pirackiego brata, Scuttle !. Obie gry rozgrywane są w normalny sposób, z tym że ukryte skarby nie mogą być chronione, skradzione ani zniszczone. Zawsze przyczyniają się do całkowitego wyniku Treasure gracza. Tak, mieszacie razem piratów i ninja. Idealnie legalne w świecie gier.

Aby dowiedzieć się więcej o grze Ninjitsu !, odwiedź witrynę wydawcy.
Ostatnie słowo

The Child Geeks lubili, jak szybko gra była grana i często denerwowali się tym, jak szybko i łatwo został skradziony ich “ciężko zarobiony Skarb”. Według jednego z dzieci, Geek: “Czasami gra wydaje się niemożliwa do wygrania, ponieważ wszyscy kradną cudze skarby.” Kolejne dziecko Geek powiedział: “Część zabawy stara się ukryć to, co potrafisz i ukraść odpowiedni skarb we właściwym czasie . To sprawia, że ​​jesteś podstępny. “Z pewnością tak jest, a Dziecięce Geki szybko nauczyły się tej lekcji. Ninjitsu! nie jest grą, w której obnosisz się ze swoim bogactwem. Musisz ukrywać, co możesz, blefować, przekierowywać i kraść jak ninja. Nie, że ninja byli złodziejami … no … nie wszyscy. Nie miało to jednak znaczenia dla Child Geeks i wszyscy zgodzili się na zatwierdzenie gry. Nawet jeśli gry były frustrujące, Child Geeks zawsze uważali, że są krótkie i zabawne.

The Parent Geeks znaleźli Ninjitsu! być świetną grą dla swojej rodziny. Odtwarzane zarówno przez młodszych graczy, jak i starszych graczy, gra jest tak prosta, że ​​krzywa uczenia się jest wystarczająco niska, aby każdy mógł przeskoczyć. Według jednego z rodziców “lubię takie gry karciane, które utrzymują wszystkich graczy zajętych, turnieje są szybkie, a gra pobudza wszystkie brwi”. Inny rodzic Geek powiedział: “Gra może być frustrująca, szczególnie dla moich młodszych dzieci. którzy czują się, jakby ich starsze rodzeństwo kradło cały swój skarb, ale przypominam im, że gra polega na zdobywaniu jak największej ilości informacji tak szybko, jak to tylko możliwe. Wszyscy przy stole szybko się uczą, że ukrywanie twojego skarbu jest koniecznością. “Rodzicowi Geeksi dali Ninjitsu! ich pełna aprobata.

The Gamer Geeks go nie mieli. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Stwierdziłem, że gra jest wyjątkowo nużąca i frustrująca. Jak tylko zdobędziesz skarb, zostanie on skradziony. Co gorsza, było ich kilka, w których gracze wciąż kradli skarb. Straszne. “Inny Gamer Geek powiedział:” Zdecydowanie nie jest to gra dla mnie ani dla mojej załogi, ale ja bym to grał z moimi dziećmi. Lepsze niż Slap Jack, to na pewno. “Podczas gdy wszyscy Gamer Geeks powszechnie zgadzali się, że Ninjitsu! była grą, której nigdy więcej nie zobaczą, wszyscy przyznali, że gra karciana najprawdopodobniej zostanie dobrze przyjęta przez rodzinę. Jak to ujął Gamer Geek: “Będę grał w tę grę z moimi dziećmi i nikim innym”.

Ninjitsu! jest prosty, do punktu, szybki i przyjemny. Świetna gra karciana dla rodziny, która nie pasuje do gry, którą lubiłaby elita. Gra nie jest nudna i ma naprawdę wiele momentów, które generują czystą frustrację, która została głośno wyrażona przez Child Geeks. Czasami gra może być nieco zepsuta, ponieważ gracze mogą ciągle krążyć po stole, kradnąc skarb. Zauważ, że to nie jest norma, ale z pewnością może się zdarzyć. Ostatecznie cały skarb zostanie ujawniony, a gracze będą musieli ponownie zagrać w karty. To niewiele pomaga złagodzić ból związany z odjęciem punktów od ciebie bez możliwości odzyskania ich.

Osobiście uważam, że gra nie jest ani dobra, ani zła. Jest szybki do gry i łatwy do opanowania, z bardzo małą głębokością. Idealne, gdy masz wolną chwilę z dziećmi lub chcesz cieszyć się grą z rodziną. Podczas gdy Ninjitsu! nie może ukraść twojego serca, spodziewaj się, że ta gra zaskoczy Cię swoją ukradkową rozrywką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.