Menu

One Play Post: Number Seven

15 lipca 2019 - Informacje

Gra w wydobycie rudy, wykorzystanie obiektów orbitalnych, budowanie kolonii i wykorzystywanie obcych technologii. Gra umieszczania pracowników w kosmosie, z kostkami od projektanta Tory Niemanna. Każdy gracz zaczyna od trzech kości, są to statki, których używasz jako robotników w całej grze. Dostajesz również kilka kolonii, w zależności od liczby graczy i jednej karty Techniki Alien, która daje przewagę lub zdolność w trakcie gry.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez kolonizację planety, zdobycie większości w różnych regionach oraz odkrycie i kontrolowanie obcego miasta lub obcego pomnika.

ALienFrontiers

Rozpoczynasz swoją turę, rzucając kośćmi, a następnie możesz umieścić je na określonych miejscach na planszy, Orbital Facilities. Gdzie możesz je umieścić, a to, co możesz uzyskać, zależy głównie od ilości pipsów na kości. Możesz umieścić na Kopalni Księżyca, aby zebrać jedną rudę, ale musi ona być równa lub wyższa niż kości, które już tam są. Możesz zbierać energię słoneczną, umieszczając kości w konwerterze słonecznym, im wyższa wartość, tym więcej energii otrzymasz Energia i ruda to dwa podstawowe zasoby, których będziesz używał podczas gry, aby zapłacić za swoją ekspansję. Możesz umieścić dwie kości lub równą wartość w Stoczni, aby zyskać dodatkowe. Na planszy możesz umieścić kości o łącznej wartości ośmiu, aby uzyskać kartę Alien Tech. Możesz umieścić trzy kolejno ponumerowane kości na stali od przeciwnika i możesz umieścić dwie kości o równej wartości, aby wymienić energię na rudę. Zbierasz wszystkie te zasoby z jednego powodu, aby zbudować kolonie. Możesz to zrobić na trzy sposoby. Pierwszym sposobem jest przydzielenie kości do Piasty Kolonistów, a każdy, który tam umieścisz, posuwa cię o jedno miejsce na torze postępu lub o siedem miejsc. Po osiągnięciu końca możesz umieścić jedną kolonię w jednym regionie dla jednej rudy i jednej energii. Możesz także użyć Konstruktora Kolonii, tam możesz umieścić trzy równe kości, zapłacić trzy rudy, a następnie możesz także umieścić kolonię na planszy. Na koniec możesz skorzystać ze Stacji Terraformingu, musisz zrezygnować z Stacji o wartości sześciu, wróci do ogólnej puli, a następnie możesz umieścić kolonię w regionie dla jednej rudy i jednej energii.

Kiedy umieszczasz kolonię, natychmiast dostajesz jeden punkt, ale jeśli masz większość w regionie, dostajesz jeden dodatkowy punkt.

Chcesz uzyskać większość, aby zdobyć punkty, ale chcesz również uzyskać korzyści związane z każdym regionem , głównie bezpośrednio wpływające na jeden obiekt orbitalny.

Gdy jeden gracz skonstruuje wszystkie swoje kolonie, gra się kończy, a gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Grałem w tę grę raz z rozszerzeniem Factions i grałem ją dużo na moim iPadzie. Nie sądzę, aby aplikacja była tak świetna, ale gra jest. Mechanizmy są bardzo łatwe do zrozumienia i naprawdę myślę, że Alien Frontiers można wykorzystać jako grę bramkową. Cóż, powiedzmy, jeden krok w górę od gry w bramce. Po prostu rzucasz kośćmi, a następnie używasz ich jak najefektywniej. Zdobądź zasoby i wykorzystaj je do budowania kolonii, aby uzyskać większość w kilku regionach. W ten sposób otrzymasz pewne korzyści, które sprawią, że niektóre działania będą tańsze lub lepsze. To podstawowa gra, przekształcanie zasobów w kolonie. Jest to koncepcja, którą prawdopodobnie łatwo wytłumaczysz wielu ludziom. Rzeczą, która może nie działać tak dobrze jak brama, jest ilość rzeczy, które możesz zrobić na swojej kolejce. Wybory, które musisz podjąć, mogą być odstraszające dla niektórych „nowych” graczy. Musisz nie tylko myśleć o tym, czego potrzebujesz i czego potrzebujesz, ale także o tym, czego chce inny gracz. W Alien Frontiers możesz łatwo zablokować innych graczy, ponieważ twoje kości pozostaną na planszy, dopóki nie stanie się twoja kolej. Blokuj i blokuj. Oprócz zajmowania pewnych miejsc, znajduje się Placówka Najeźdźców, miejsce, w którym możesz ukraść ciężko zarobione zasoby przeciwnikowi i naprawdę zepsuć jego plany. W tej grze jest dużo interakcji.

Jest to gra umieszczania kości, więc musisz mieć trochę szczęścia ze swoimi kośćmi, ale jest jeszcze jedna fajna część gry; po pierwsze, możesz zdobyć więcej kości, a po drugie, możesz dostać karty technologiczne, które dają ci możliwość lekkiego zgięcia reguł. Większość kart daje ci możliwość: użyj tej umiejętności wiele razy podczas gry lub odrzuć kartę i wykonaj teraz, w większości bardziej interaktywną akcję. Podobnie jak usunięcie kości z przeciwnika z planszy, zmiana lokalizacji lub dwóch kolonii lub umieszczenie generatorów pól, które mają bardziej trwały wpływ na region.

Podsumowując, jeśli chcesz zagrać w grę umieszczania pracowników z dużą ilością interakcji, jest to świetna gra. Zasady są łatwe, ale możesz wypróbować różne strategie w zależności od tego, jak inni gracze grają w tę grę. Idź do Hub Colonist? Konstruktor kolonii? Czy stacja Terraforming? Istnieje wiele sposobów, które prowadzą do dobrze zorganizowanej kolonii na niedawno odkrytej planecie. Czy chcę więcej? Tak, ładuję więcej.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.