Menu

Pani i tygrys

25 lutego 2018 - Informacje

The Lady and the Tiger to stara historia poruszająca tematy życia, śmierci, miłości, zazdrości, losu i fortuny. To wspaniała opowieść do dyskusji i debaty, ponieważ nigdy nie opowiedziano jej o wynikach tej historii. Od czytelnika zależy interpretacja i ustalenie własnego zakończenia. W tej grze gracze będą musieli zrobić to samo. Wybierz drzwi i staw czoła swojemu losowi.

The Lady and the Tiger, zaprojektowana przez Petera C. Haywarda i opublikowana przez Blue Beard Entertainment, będzie podobno składać się z 4 kart drzwi (czerwona dama, czerwony tygrys, niebieska dama, niebieski tygrys), 14 kart clue (3x czerwona dama , 3x Red Tiger, 3x Blue Lady, 3x Blue Tiger, Blue or Red, Lady lub Tiger), 1 dwustronny arkusz odniesienia i niewielka liczba żetonów punktów. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry.

Konfiguracja gry

Aby skonfigurować grę, najpierw przetasuj karty Drzwi i losowo rozdaj po jednym graczom, twarzą w dół. Gracze powinni patrzeć na te karty, ale trzymać je w ukryciu przed przeciwnikami. Ta karta jest “tożsamością” gracza. Wszystkie karty, które nie zostały rozdane, powinny być ułożone z jednej strony obszaru gry do dołu. Te karty odłogowania są tymczasowo niedostępne.

Po drugie, przetasuj karty Clue, tworząc jedną talię. Narysuj pierwsze trzy karty Clue i umieść je odkryte na środku pola gry. Ten obszar jest określany jako “wyświetlacz”.

Po czwarte ustaw żetony punktów na jedną stronę obszaru gry i w zasięgu ręki.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto będzie pierwszym graczem (określanym jako “Collector”) i zacznij.

Piękna i bestia jedząca ludzi

The Lady and the Tiger gra się w rundach i turach. Gracze wykonują naprzemiennie zakręty zaczynając od Kolektora, a następnie Guesser (termin przyznawany innemu graczowi w grze) i tak dalej. Podsumowano tutaj jedną rundę gry.

Zwrot kolektora

Pierwszą rzeczą, którą kolekcjoner wykonuje w swojej turze, jest wybranie dowolnej karty odkrytej karty na ekranie i umieszczenie jej twarzą przed nimi. Nowa karta Clue jest następnie rysowana i dodawana do wyświetlacza w celu zastąpienia pobranej karty. Celem dla kolekcjonera jest zebranie zestawów 4 kart, które mają co najmniej jedną cechę jako swoją tożsamość.

Na przykład, jeśli gracz ma tożsamość “Czerwonego Tygrysa”, zbiór jest jednym z poniższych, o ile pasuje do cech “czerwony” lub “tygrys”:

2 karty wskazówek “czerwona dama”, karta wskazówki “czerwony tygrys” i karta “niebieska lub czerwona”
1 karta “Niebieskiego Tygrysa”, 2 karty “Czerwonego Tygrysa” i karty “Dama lub tygrys”
3 karty “Czerwony Tygrys” i 1 karta “Czerwona dama”
3 karty “Niebieskiego tygrysa” i 1 karta “Lady lub tygrys”

BARDZO ważne jest, aby pamiętać, że kolekcjoner nie musi wybierać karty, która pasuje do ich cech za każdym razem. W rzeczywistości bardzo dobrym pomysłem jest mieszanie i dopasowywanie, co pozwala zgadywać Guesser.

Zwój Gejszarza

Pierwszą rzeczą, jaką Guesser wykonuje w swojej turze, jest wybranie dowolnej odkrytej karty na ekranie i umieszczenie jej odkryte obok talii. Wtedy Guesser może odgadnąć cechy Kolekcjonera, jeśli wydaje im się, że je zna. Zgadywanie jest zawsze opcjonalne.

Zgadnij musi zawierać którykolwiek z poniższych:

Kolor lub rola (przykład: “Jesteś niebieski” lub “Jesteś kobietą”)
Kolor i rola (przykład: “Jesteś niebieską damą”)

Odgadywanie koloru lub roli poprawnie przynosi żeton Guesser 1. Zgadywanie, zarówno kolor, jak i rola, poprawnie zarabia na tokenach Guesser 5. Jednak zgadywanie jakiejkolwiek cechy niepoprawnie zarabia na tokenach Collector 4.

To kończy rundę gry. Rozpocznie się kolejna runda.

Los, Fortune i Open Doors Best Left Closed

Runda kończy się, gdy zostanie wylosowana ostatnia karta w talii (otrzymując żetony punktów Guesser 2), Collector ma kompletny zestaw lub Guesser poprawnie identyfikuje Kolektora. Punkty są następnie ustalane dla rundy, licząc całkowitą liczbę żetonów punktów zebranych przez każdego gracza.

Teraz może być nowa runda, chyba że gracz uzyskał łącznie 10 lub więcej punktów. Jeśli tak, to ten gracz jest zwycięzcą gry.

Aby dowiedzieć się więcej o The Lady and the Tiger, odwiedź stronę gry.
Ostatnie słowo

The Child Geeks świetnie się bawiło w tę grę. Nie mieli problemów ze zrozumieniem koncepcji gry, a ich domysły były inteligentne i wykształcone. Podobnie, rola Kolekcjonera była dobrze wykonana, a gracz mieszał i dopasowywał wybrane karty, aby zrzucić Guesser. Według jednego z Child Geek: “Lubię grę. To sprawia, że ​​myślisz i to jest zabawne. “Inny Child Geek powiedział:” Myślę, że najlepszą rolą jest Collector. Możesz spróbować oszukać drugiego gracza, ale musisz zrobić to szybko, ponieważ nie ma zbyt wielu kart. “To dziecko Geek ma dobry punkt. Kolekcjoner musi utrzymywać swoje cechy w ukryciu tak długo, jak to możliwe, ale nie tak długo, aby nie zebrać zestawu. Oczywiście, zbierając zestaw, informują Guesser. Kiedy wszystkie drzwi się otworzyły, tygrysy stanęły twarzą w twarz, a panie zaatakowały, Dziecięce Geki głosowały za zatwierdzeniem gry

The Parent Geeks byli także oczarowani The Lady and the Tiger. Według jednego z rodziców Geek: “Sprytna mała gra. Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki informacja rozwija się przed tobą, zmuszając cię do podjęcia ryzyka. “W trakcie gry coraz więcej informacji jest podawanych, ale Guesserowie nigdy naprawdę nie wiedzą, czy wyświetlane informacje są prawdziwe. lub fałszywie, celowo wprowadzający w błąd lub subtelnie informujący. To zagadka. Jak to ujął Parent Geek: “Wyzwaniem jest zarówno czytanie kart, jak i czytanie przeciwnika. Blefowanie jest niezbędne dla obu stron. “Poprawnie! Jako Guesser, gracz musi określić cechy poprzez odczytanie wskazówek. W tym samym czasie kolekcjoner musi ukryć się na widoku, palić przesiewowe prawdy w mgle niejednoznacznych kart, ale każda z kart wyciąga trochę więcej światła na faktach. Kiedy gry się skończyły, Rodzic Geekowie zatwierdziły “Panią i Tygrysem”.

Gracze z Gamer nie byli tak zachwyceni, jak Dzieci-Geekowie, ani też nie byli tak rozkochani, jak Mistrzowie Rodziców. Byli jednak zadowoleni. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Jest to świetny przykład szybkiej gry polegającej na odliczaniu i blefowaniu, którą można grać w dowolnym miejscu i czasie oraz z kimkolwiek. Uważam, że jest to idealny kandydat do szybkich wypełniaczy lub gier w pubach. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Konceptualnie uważam, że jest to prawie zbyt proste w jego wykonaniu. To znaczy, bądźmy szczerzy, po prostu zbieramy karty i zgadujemy. Ale to tylko powierzchnia. Prawdziwa gra to połączenie sprytu z przeciwnikiem, a to świetna zabawa. “Gamer Geeks potrzebował tylko kilku gier, by zgodzić się, że uznali” Lady and the Tiger “za zabawną rozrywkę, z którą chętnie by się bawili. ich stoły elitarne lub ulubione stoły restauracyjne.

The Lady and the Tiger doskonale radzi sobie z łatwym podejściem i to był prawie jej upadek. Gra wygląda niezwykle prosto na pierwszy rzut oka, niewiele więcej niż gra pamięciowa i losowy wybór. Nie ma tu wiele zabawy. Ale usiądź i zagraj w grę (która w większości przypadków zajmuje mniej niż 10 minut) i szybko zrozumiesz, że prawdziwym wyzwaniem jest blefowanie i odliczanie, które musi nastąpić szybko i dokładnie. Nie ma czasu na drugie zgadywanie, a każde losowanie karty ma charakter informacyjny. Jest to gra, która rzuca wyzwanie Kolekcjonerowi, aby był jak najbardziej subtelny, a Guesser skoncentrowany na laserze. Może to być dość dziwne, nieco stresujące.

Moim ulubionym aspektem gry jest łatwość grania. Mogę postawić talię kart, zagrać w około 10 gier, a potem moje jedzenie dociera do restauracji. Co więcej, czekam, aż pojawi się więcej przyjaciół, aby grać w gry i chcę mieć łatwy sposób na rozrywkę dla siebie i innych graczy czekających. W obu przypadkach The Lady and the Tiger osiąga sukces. Jest to gra, która zarówno wyzwania, jak i bawi w równej mierze, ale nigdy w stopniu, w którym wszyscy gracze są konsumowani przez grę, ale też nie są wyłączeni lub niezainteresowani. To idealne połączenie swobodnej gry i głębokiej refleksji. Wypróbuj Dama i tygrys, kiedy pozwoli na to czas. To jest jedna z możliwości, które chcesz otworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.