Menu

Policjanci i złodzieje

26 lutego 2018 - Informacje

Czy to gliniarze, złodzieje, psy i koty, czy nawet Decepticon i Autoboty, przeciwieństwa nie tylko przyciągają, ale także odpychają. W tej grze jeden z graczy przejmie rolę policji osłaniającej małe miasteczko. Drugi gracz weźmie na siebie element kryminalny, który będzie szukał łupów. To gra w kotka i myszkę (o, jest jeszcze jedna) z dużą ilością gotówki i czasu więzienia do zgarnięcia.

Cops and Robbers, zaprojektowany przez Stevena Bonda i opublikowany przez Cheeky Bear Games LLC przez Game Crafter, składa się z 50 kart Cop, 50 kart rabunku, 24 kart wydarzeń, 32 kart lokalizacji (dwustronnych), 1 karty kryjówki, 1 Karta policji, 35 monet łupów, 12 masek aresztowanych, 12 standardowych sześciostronnych kostek (6 czerwonych, 6 niebieskich) i 2 kart referencyjnych dla graczy. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Monety łupów to małe plastikowe monety, które wyglądają jak amerykańskie ćwiartki.

Przygotowanie do wyjścia z patrolu

Aby skonfigurować grę, najpierw posortuj karty na osobne talie. Po zakończeniu powinna istnieć talia Cop, Robber, Event i Location. Wszystkie talie należy osobno potasować i ułożyć zakryte.

Po drugie, 1 gracz bierze talię Cop, a drugi bierze talię Złodzieja. Gracz, który wziął talię Cop, bierze kartę Policji, a gracz, który wziął talię Złodzieja, bierze kartę Kryjówki.

Po trzecie, umieść monety Łupów na jednej stronie obszaru gry.

Po czwarte, przerzuć 4 karty lokalizacji, umieszczając je w jednym rzędzie. Niech gracz wcielający się w Copa siedzi z jednej strony, a Rabuś z drugiej.

To wszystko do ustawienia gry. Czas na małe prawo i nieporządek.

O twoich kartach

Cops and Robbers jest całkowicie kartą, z wyjątkiem kilku ról kości. Każdy z rodzajów kart jest tutaj podsumowany.

Karty jednostek

Karty jednostek reprezentują osoby zaangażowane w którąkolwiek z frakcji. Na przykład, zespół SWAT jest kartą Jednostki dla Policji, a Złodziej Samochodu jest kartą Jednostki dla Złodzieja. Karty jednostek mają wartość liczbową, która służy albo do uniknięcia prawa, albo do jego egzekwowania. Dodatkowo, karty Jednostek będą miały specjalne zdolności i zasady, które są podsumowane pod nazwą karty Jednostki. W razie potrzeby pojawią się ikony pasujące do określonych kart lokalizacji. Umieszczenie kart w miejscach z dopasowanymi ikonami da graczowi premię za pomocą karty Jednostki.

jednostki Copsrobbers

Karty przedmiotów

Karty Przedmiotów dają kartom Jednostek premię. Na przykład Flood Light nadaje policji premię, a T.N.T. daje Rabuśowi bonus. Czasami karty przedmiotów są niezbędne, aby zabezpieczyć kartę lokalizacji. Niezależnie od tego, zawsze można ich użyć, aby polepszyć szanse gracza, ponieważ są one zawsze korzystne.

Copsrobbers-item

Karty akcji

Karty akcji zmieniają zasady gry, dając przeciwnikowi tymczasową karę lub graczowi czasowe zwiększenie. Można je odtwarzać w dowolnym momencie w trakcie gry, ale ich używanie ma sens tylko w określonych momentach gry. Na przykład oddziały pomocnicze dla policji byłyby użyteczne, gdy potrzebowałyby silnej siły, aby dokonać aresztowania, a złodziej mógłby skorzystać z gry Ol ‘Switcheroo, gdyby źle wypadł, ale przeciwnik tego nie zrobił.

coprobbers-actions

Karty wydarzeń

Karty Wydarzeń są specjalnymi nagrodami przyznawanymi graczom, którzy zabezpieczyli kartę Miejsca, rabując ją na ślepo lub blokując ją. Karty wydarzeń albo nadają graczowi stałą premię, albo tymczasową. Bez względu na to, karty wydarzeń są potężne i nie liczą się jako karty w ręce gracza. Jednak gracz może zawsze posiadać 3 w danym momencie.

Copsrobbers-events

Karty lokalizacji

Karty Lokalizacja reprezentują różne budynki i biznes w mieście. Karty jednostek i czasem karty Przedmiotów są umieszczane na kartach Lokacji w nadziei, że pomogą graczowi w zdobyciu łupów lub ich ochronie, w zależności od tego, po której stronie prawa gracz jest włączony. Każda frakcja ma specjalną przestrzeń dla swoich kart, łup, który ma zostać obrabowany (lub zabezpieczony), jest również umieszczany na karcie Miejsca.

Copsrobbers-location

Karty kryjówek i posterunków policji

Podstawa operacji dla każdego gracza zawiera ich wygrane. Niektóre karty Wydarzeń pozwalają graczom “najechać” na bazę przeciwnika, biorąc to, co zarobili i zdobywając ją dla siebie. Gracze mogą bronić się przed takim przywiązaniem, przypisując karty Jednostek, aby pozostali w bazie. Takie postępowanie z pewnością ochroni ich aktywa, ale także sprawi, że będą słabsze w innych lokalizacjach.

Po prostu kolejna noc w wielkim mieście

Cops and Robbers gra się na zmianę bez zadanej liczby zwojów na mecz. Rabuś zawsze idzie pierwszy, ale każdy gracz ma te same kroki. Tutaj podsumowano turę gracza.

Krok 1: Wyciągaj karty

Pierwszą rzeczą, jaką gracz robi, jest losowanie maksymalnie 7 kart, pochodzących z odpowiednich talii.

Krok 2: Zmniejsza liczbę kości

Jeśli jakakolwiek karta Miejsca ma na niej kostkę, którą gracz umieścił podczas poprzednich zwojów, zmniejsz liczbę kości o -1, oznaczając upływ czasu i ilość czasu potrzebnego na zajęcie miejsca.

Krok 3: Odrzuć lokalizacje

Jeśli którakolwiek z wartości kości osiągnie zero, wyjmij kość i kartę Miejsca. Następnie losuj 1 kartę Wydarzenia, dodając ją do ręki gracza. Jeśli grasz jako zbójca, weź monety łupów i umieść je na karcie kryjówki. Nowa karta lokalizacji jest następnie rysowana i umieszczana.

Krok 4: Podejmij działania

Można teraz wykonać dowolną liczbę akcji w dowolnej kolejności, ale dostępne akcje są oparte na kartach znajdujących się w ręce gracza.

Wzmocnij bazę

Dodaj 1 kartę jednostki (maks. 4) do odpowiedniej bazy operacyjnej gracza. Ta karta jest kładziona zakryta i pomaga chronić kwaterę główną lub kryjówkę gracza.

Zamień kartę podstawową

Jeśli gracz chce, może zamienić kartę Jednostki znajdującą się na swojej bazie z dowolną inną kartą Jednostki w ręce gracza.

Occupy Lokalizacja

Każda karta Miejsca ma zdefiniowaną maksymalną i minimalną liczbę kart Jednostek, które każdy gracz musi umieścić, jeśli chce go zająć. Wartości liczbowe nie są używane podczas liczenia. Gracz musi umieścić liczbę kart równą liczbie. Te karty są umieszczane zakryte.

Graj w akcje i wydarzenia

Jeśli gracz ma kartę Wydarzenia lub Działanie podczas swojej tury, może zagrać ją w dowolnym momencie i kiedy ma to jakiś sens.

Konflikt lokalizacji

Jak tylko karta Lokalizacja ma karty Cop i Rabuś, lokalizacja jest rozpatrywana jako konflikt. Policja próbuje zaaresztować Jednostki Zabójcy, a Złodziej próbuje uciec. Konflikt jest rozwiązywany przez obu graczy, którzy biorą karty i ujawniają je, sumując wartości liczbowe i biorąc pod uwagę premie za karty Jednostek i Lokacji. Następnie gracze mogą zagrywać karty wydarzeń lub akcji, a następnie rzucać 1 kostką. Ta wartość liczbowa jest dodawana do wartości kart Jednostki i bonusów.

Jeśli zwycięzcą jest Rabuś, zbierają Łup w tej lokalizacji i losują nową kartę Miejsca, a także 1 kartę Wydarzenia.
Jeśli zwycięzcą jest policjant, karty jednostek należące do zbójcy są traktowane jako aresztowania, w razie potrzeby są dodawane dodatkowe mity aresztowania, karta miejsca zostaje odrzucona, a nowa zostaje wylosowana, a także karta 1 zdarzenia.

Sprawiedliwość ma jedno dobre oko

Gra trwa aż do wygrania 1 gracza.

Policjant wygrywa, jeśli dokona 24 aresztowań lub zbierze 24 monety łupów
Rabuś wygrywa, jeśli zbierze 24 łupów

Aby dowiedzieć się więcej o Cops and Robbers, odwiedź stronę gry w Game Crafter.
Ostatnie słowo

finalword-childgeeksThe Child Geeks bawił się z grą. Częściej niż nie, preferowaną rolą był zbójca, chociaż jestem prawie pewien, że policjant jest łatwiejszą do odgrywania rolę. Nie trzeba dodawać, że Dzieciom-Geekom podobał się pomysł okradania banków i sklepów jubilerskich, a także lubienia kryminałów. Według jednego z Child Geek: “Nie wiem, co lubię bardziej. Zwalczanie przestępczości lub popełnianie przestępstw. “Inny Child Geek powiedział:” Nie mam ochoty być funkcjonariuszem policji ani przestępcą, ale lubię tę grę. Jest szybka i przyjemna. “Terminy” szybkie i zabawne “były często używane przez dzieci-geeków podczas opisywania gry. Kiedy wszystko się skończyło, wszyscy Geekowie Dzieci głosowali za zatwierdzeniem.

The Parent Geeks uznał, że gra jest OK, ale nie przejmowali się tym, jak niektóre z nich zostały przedstawione. Według jednego z rodziców Geek: “Po prostu czuję, że niektórzy z tej gry są rasistami. Dlaczego większość zbrodniarzy to osoby kolorowe? Dlaczego większość policji jest biała? W dzisiejszych czasach spodziewałbym się, że projektant gry będzie nieco bardziej wrażliwy. “Kolejny rodzic Geek powiedział:” Myślę, że gra jest w porządku, ale nie jest super. Znowu bym to zagrał, ale nie sądzę, że bym chciał go zagrać. “Wielu Rodziców Geek uznało grę za dobry czas dla swoich dzieci, które lubiły to bardziej niż oni, ale równe sobie liczba Rodziców Geeków uznała, że ​​gra to “Mnie” i nie obchodziło ich, czy zagrają ponownie. Ostatecznym rezultatem był mieszany poziom zatwierdzenia przez Parent Geeks.

finalword-gamergeeksGamer Geeks lubił wiele rzeczy, które się działo, ale uznał, że ogólna realizacja gry jest nieporęczna i nieporęczna. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Oto przykład tego, co mam na myśli przez niezręczność. Po zagraniu kart w miejscu, odwróć je i policz wartości. Nie ma problemu. Następnie zagrywasz karty wydarzeń i akcji i ponownie je liczysz. W porządku, teraz policzyliśmy dwa razy. Teraz rzucamy kostką. I tutaj liczymy po raz trzeci. To dużo do zliczania. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Myślę, że to zabawne, jak tak wielu uważa rasistowskie stereotypy w tej grze. Też je widzę, ale nie sądzę, że gra jest z nich wielka. Ale to nie jest gra, w którą zagram, ponieważ nie uważam tego za interesującą. “Kiedy wszystkie głosy zostały policzone, Gamerowi Geeks postanowili dać policjantom i złodziejom tęsknotę.

finalword-fathergeek Czy to celowe, czy też nie, gra dziwnie się rasiści. Większość zbójców to mniejszości, którzy pokazują włamywanie do samochodów i zbieranie portfeli. Co najgorsze, “premiowe aresztowania” to czarni meepli. Nie sądzę przez chwilę, że intencją projektanta było umieszczenie mniejszości w lekceważącym świetle, ale było to widoczne (i budzące wątpliwości) na tyle, aby mogło być zauważone przez wszystkich naszych Rodziców Geeków i Gajmanów Geeków. Niefortunna sytuacja, ponieważ jestem pewien, że wpłynęło to na ostateczne poparcie grup.

Rozumiem, że policjanci i złodzieje są prawie w porządku. Nie czułem wyzwania i największe decyzje, jakie musiałem podjąć, to karty Jednostek do wydania na Lokalizację. Odpowiedź była jednak zawsze prosta, a także duży wpływ na to, jakie karty miałem w ręku. Nie chodzi o to, że nigdy nie czułem się tak, jakbym potrzebował podejmować decyzje. To, że nigdy nie czułem się tak, jakbym robił ważne. Wszystkie moje wybory wydawały się jasne.

Gra polega głównie na zarządzaniu handlem, blefowaniu i zabezpieczaniu twoich zakładów. Podobały mi się te aspekty gry i uważałem, że projektant gry dobrze wykonał zadanie, aby wyjaśnić, dlaczego gracz chciałby się rozprzestrzenić. Nie było oczywiste, kiedy trzeba było ciężko walczyć o jedną lokację z drugą. Jeśli przegrasz, po prostu straciłeś lokalizację. Nie zaszkodziło to aż do ostatniej części gry, gdy sprawy zaczęły się mocno zaciskać.

Jeśli lubisz gry, w których to, co robisz, jest wyraźnie widoczne dla twojego przeciwnika, ale nie twoje prawdziwe intencje, to spróbuj policjantów i złodziei. Jedyną rzeczą na pewno jest cel. Jak się tam dostaniesz to inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.