Menu

Pompeje: Wrath of Vesuvius

7 października 2018 - Informacje

Pompeje to rzymska sytuacja na morzu. Było to tętniące życiem miejsce, pełne życia, rozrywki i handlu. Nad nim stał Wezuwiusz, śpiący olbrzym, którego nikt w mieście nie uważał za zagrożenie. Były od czasu do czasu trzęsienia, ale były niewielkie i stały się tylko częścią miejskiego życia. Niewiele osób wiedziało, że trzęsienia były ostrzeżeniem i wkrótce Wezuwiusz ożyje, sprowadzając popiół, ogień i śmierć do Pompejów.

Pompeje: Wrath of Vesuvius, zaprojektowany przez Jason Little, Dylan Shepherd, Lucas Zerby i opublikowany przez Punch-It Entertainment LLC, będzie podobno składał się z 1 planszy do gry, 5 kart Gracza, 5 kostek wyników, 18 żetonów Lawy i 84 Płytki magazynowe. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Grafika jest minimalna, ale utrzymuje grę w motywie, w którym została zaprojektowana.

Konfigurowanie gry

Aby ustawić grę, najpierw umieść planszę na środku obszaru gry i w zasięgu wszystkich graczy.

Po drugie, pozwól graczom wybrać preferowaną kartę gracza lub losowo wylosuj ich. Te karty znajdują się przed graczem, a faza Pompejów jest odkryta. Daj każdemu graczowi odpowiednią kostkę punktową (kolory będą pasować do kart Gracza), a następnie umieść wszystkie kostki wyników na “zero” miejsca na torze zwycięstwa znalezionym na planszy.

Po trzecie, każdemu z graczy nadaj określoną liczbę żetonów Magazynu i tokenów Lawy. Podana liczba jest oparta na liczbie graczy w grze.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto pierwszy i zacznie.

O bitach

Nie ma zbyt wiele do tej gry, ale każdy bit gry ma bardzo szczególną rolę. Są one tutaj streszczone.

Plansza do gry

Plansza przedstawia miasta dystryktów magazynowych Pompei. Tutaj towary są sprzedawane i kupowane, pieniądze wymieniają się rękami i mają wpływ na zasady. Gracze będą walczyć o kontrolę nad różnymi dzielnicami, zdobywając punkty za wywieranie największego wpływu.

Plansza pokazuje również możliwe szlaki przepływu lawy przez miasto i miejsca, w których znajdują się żetony Lawy. Od graczy zależy faktyczne prowadzenie lawy, ale jest zupełnie jasne, patrząc na planszę gry, w której dzielnice magazynów mogą być bardziej zagrożone niż pozostałe.

Karty graczy

Karty Graczy reprezentują różne rodziny w Pompejach, które zdobyły władzę. Każda karta Gracza jest taka sama, jak jej kolor. Po jednej stronie karty Gracza znajduje się podsumowanie fazy gry Pompejów, a po drugiej faza Wezuwiusza.

The Child Geeks nie mieli problemu z grą i byli naprawdę zaskoczeni tym, jak krótko to było. Według jednego Child Geek: “Czy to jest to? To znaczy, myślę, że to fajnie, ale czy to naprawdę wszystko w grze? “Oczywiście, Geek dla Dzieci jest przyzwyczajony do znacznie dłuższych gier, ale długość gry została zakwestionowana jedynie w celu zapewnienia przejrzystości. Po kilkukrotnym graniu w grę, żaden z Dzieciątków nie wierzył, że gra jest zbyt krótka lub zbyt długa. W rzeczywistości, Child Geeks uznali grę za słuszną. Jak to ujął Child Geek, “podoba mi się szybkość gry, ale także – jak to jest skoncentrowane w tym słowie”. I wreszcie inny Child Geek powiedział: “Chodzi o to, aby złapać odpowiedni magazyn, używając właściwego prawa token i palenie konkurencji! “Kiedy wszystkie gry się skończyły, Child Geeks zagłosowali za zatwierdzeniem Pompei: Wrath of Vesuvius, uznając, że jest to gra, która trafiła we właściwe miejsca.

 

www.faberfaber.pl
www.pandasc.pl
www.planszowadabrowa.pl
www.grajcarnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.