Menu

Poszukiwacz złota

26 lutego 2018 - Informacje

Kopanie za złoto nadal jest profesją pełnoetatową dla tych, którzy budzą się każdego dnia wierząc, że będą bogacić się. Na pewno jest “złoto na wzgórzach”, ale gdzie kopać? Zespół łowców złota odrzuci dużo brudu, zanim znajdzie coś wartościowego, nie mówiąc już o złocie. Mimo to praca i ryzyko są tego warte, ponieważ gdy znajdą to, czego szukają, wszystkie problemy z pieniędzmi znikają na zawsze.

Gold Digger, zaprojektowany przez Jamesa Ernesta, Marka Rosewatera i opublikowany przez Cheapass Games, składa się z 40 kart. Karty są tak grube i tak trwałe, jak standardowa karta do gry, jeśli je kupisz lub możesz pobrać grę i utworzyć własną kopię.

W tej grze jest mnóstwo piersi, dekoltu i bocznego cycka. Również bryłki złota. Większość kart, zilustrowanych przez Phila Foglio i Cheyenne Wright, przedstawia bardzo dobrze wyposażone młode kobiety, pokazujące dużo brzucha i kopiące złoto w ciasnych strojach. To wszystko w zabawie i grze słów (jak w “Gold Digger”, która poślubia starszą osobę za pieniądze), ale gady, wyprostowane sutki wielkości orzechów włoskich! Nie uważam się za zwyczajnego, ale żaden z Rodziców Geeków ani ja nie czuł się komfortowo, stawiając tę ​​grę przed naszymi Dziecinnymi Geekami. W związku z tym nie będzie perspektywy gry dla dzieci, nawet jeśli, jak na ironię, gra może być łatwo grana przez 7-latka.

Let’s Go Digging

Aby ustawić grę, potasuj karty i umieść je w środku pola gry, twarzą w dół.

Gracze teraz na zmianę. Podczas swojej kolejki będą losować 1 kartę naraz, odsłaniając ją, kładąc kartę odkrytą. Gracz może kontynuować losowanie kart lub zrezygnować z pobierania kolejnych kart w swojej turze.

Karty, które gracze chcą narysować, to górnicy. Te busty mają wartości punktowe od 1 do 3. Jeśli gracz wybierze więcej kart w swojej turze, zatrzyma wszystkich Minerów, których narysował, odkładając je na stos.
punkty golddigger

Poważnie! Spójrz na rozmiar tych bryłek!

Karta, której gracze nie chcą losować, to Wielki Boom. Ta karta kończy turę gracza i zmusza gracza do odrzucenia wszystkich kart Minera, które zgromadzili podczas swojej obecnej tury. W najlepszym interesie gracza jest zakończenie swojej tury poprzez rezygnację z losowania, ponieważ pozwala ona graczowi zatrzymać zebrane karty Miner. Ale kiedy rezygnują, to zależy od nich i stanowi część wyzwania gry.

Goddigger-boom

Gra kończy się, gdy wszystkie karty w talii zostaną wylosowane. Zwycięzcą gry jest gracz, który zebrał najwięcej punktów (nie karty Miner).

Aby dowiedzieć się więcej o Gold Digger, odwiedź stronę gry, gdzie można pobrać i utworzyć własną bezpłatną kopię gry.
Ostatnie słowo

The Child Geeks nie grał w tę grę z powodu nieodpowiedniej grafiki karty. Ponieważ przedmiotowe dzieło znajduje się na wszystkich kartach (oprócz Big Boomu), gra była nie do zagrania.

finalword-parentgeeks The Parent Geeks śmiali się z grafiki i bawili się dobrze podczas grania. Gold Digger ma niewiele innych myśli niż okazjonalnie krytyczny rodzaj. Przesyłanie szczęścia przy niewielkiej ilości informacji (zwłaszcza jeśli nie zwracasz uwagi na karty, które ciągną inni gracze), staje się czymś więcej niż zgadywanką. Zawsze było oczywiste, że Rodzicowie Geeksy zwracają uwagę między kolejnymi turami, a którzy grzebią. Ci, którzy oglądali innych graczy prawie zawsze podejmowali lepsze decyzje. Z drugiej strony ci, którzy grzebili się, robili to samo dobrze, ale ich szczęście było oparte na szczęściu. Według jednego z rodziców: “Nawet jeśli zwracasz uwagę na karty, wciąż istnieje element ryzyka. Lubię to. “Inny rodzic Geek powiedział:” To jest rodzaj gry, w której można pić wino, na wschodzie trochę krakersów i grać bez zastanowienia. To dobra gra dla moich przyjaciół i mnie, kiedy chcemy się spotkać. “Kiedy gry się skończyły, Parent Geeks zaaprobował Gold Digger, uznając, że jest to prosta gra, która była dobra dla grup i spotkań dla dorosłych. Ale nie dla dzieci.

The Gamer Geeks uważał, że Gold Digger był sposobem na proste i zepsute. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Jeśli bierzesz grę w kości, która robi to samo, zawsze masz takie same szanse i poziom ryzyka od samego początku. Nie w tej grze. Poziom ryzyka i zmiany kursów po każdej zmianie. Myślę, że to nie jest złe, ale uniemożliwia to grę na spryt, chyba że policzycie karty. I bądźmy szczerzy, gra nie jest warta takiego wysiłku. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Wszystko, co możesz zrobić, to wyciągnąć kartę, a następnie podjąć decyzję, która naprawdę nie jest tak ważna. Nie nienawidziłem tej gry, ale nie widzę żadnego powodu, żeby ją ponownie zagrać. Wszyscy Gamer Geeks czuli się w ten sam sposób, znajdując Gold Digger jako grę, której po prostu nie mogli znieść, woląc pozostawić ją z Parent Geeks.

finalword-fathergeekGold Digger ma niewielką liczbę kart, dzięki czemu łatwo policzyć karty, jeśli naprawdę chcesz. Ale to, moi przyjaciele, wkładałoby zbyt dużo dodatkowego wysiłku w grę, która zawsze miała być lekceważona. Gold Digger pod wieloma względami przypomina gry Zombie Dice, Trophy Buck i Martian Dice. Tylko że to gra karciana, a nie gra w kości. Przedstawia gracza z tym samym scenariuszem pchnięcia twojego szczęścia, ale zamiast mieć nieskończone możliwe wyniki, im dłużej gra się na stole, tym bardziej oczywiste będą przyszłe wyniki. Sugerowałoby to, że gracz nigdy nie staje w obliczu nieznanego ryzyka. Kiedy gra się rozpoczyna, ryzyko jest bardzo niskie, ponieważ wszystkie karty są dostępne do gry. Mniej więcej w połowie gry gracz będzie wiedział, ilu górników i Big Boomów pozostało do podjęcia rozsądnych decyzji. Do czasu zakończenia gry, jedynym powodem, dla którego gracz podejmie poważne ryzyko, jest fakt, że podczas większości gry mieli pecha i musieli nadrobić zaległości.

Nie brzmi to bardzo trudno, a tak nie jest. Jest to gra, w którą możesz prawie zagrać podczas snu, gdyby nie to, że w grę wchodzi krytyczne myślenie. Ale to jest to. Ta gra to niewiele więcej niż karta. To samo można powiedzieć o grach w kości Gold Digger też jest porównywalny. Te gry mają na celu zmusić gracza do myślenia i równoważenia obecnego rozumienia ryzyka w stosunku do nagrody. Zabawne rzeczy, jeśli szukasz lekkiej gry, ale samej definicji nudy, jeśli szukasz gry z poważnymi kotletami.

Gold Digger idealnie nadaje się do szybkich sesji gier, wypełniaczy do gier, a także do spotkań z przyjaciółmi czekających na drinka lub zamówienie na jedzenie. Spróbuj, jeśli lubisz szybkie gry z wybuchowymi wynikami i zuchwałym wynikiem. Po prostu nie zagłębiaj się zbytnio w to, bo nie znajdziesz zbyt wiele. Nadal jest za darmo. Jedyne, co możesz stracić, to czas, który może lub nie jest dla ciebie cenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.