Menu

Rune Crafter

15 kwietnia 2018 - Informacje

Wpis powstałe we współpracy z: https://dobretabletki.pl/gm-forte/

Sztuka tworzenia Magicznych Kamieni Runicznych przekazywana jest w tajemnicy od pokoleń. Każdy nowy uczeń staje się później nauczycielem, pokazując następnemu pokoleniu, jak tworzyć mistyczne runy. Ale naturalny porządek rzeczy został zakłócony. Stworzono nowe potężne kamienie runiczne i przesunęła się równowaga sił. Teraz Rune Crafters walczą ze sobą, aby kontrolować tę nową moc. Niektórzy robią to dla prestiżu, podczas gdy inni po prostu próbują przetrwać.

Rune Crafter, zaprojektowana przez Davida Northa (I) i opublikowana przez Hit Hit Game Entertainment przez The Game Crafter, składa się z 6 kart referencyjnych, 9 kart Wydarzeń, 4 specjalnych kart Odniesienia Runestone’a, 1 sześciościennej matrycy Healing Runestone, 1 niebieski Szkielet Zasobów Runestone na zamówienie, 1 czarny Niszczyciel Niestandardowy sześciościenny kościotrup, 1 purpurowy Kontroler Sześcienna sześciokątna matryca, 5 zielonych Regularne sześciokątne kości Runestone, 1 standardowa czterostronna kostka i 12 małych plastikowe pierścienie. Karty są tak wytrzymałe, jak standardowa karta do gry, a kości są nieco większe niż standardowa sześciokątna kostka. Ilustracje, także autorstwa Davida Northa (I), dość dobrze oddają osobowości Runicznych Crafterów, dodając do tematu i narracji gry.

Konfiguracja gry

Aby skonfigurować grę, najpierw każdy z graczy powinien wybrać 1 kartę referencyjną i wziąć 2 plastikowe pierścienie. Jedyną różnicą pomiędzy kartami postaci są portrety postaci. Dla postaci nie są podane żadne imiona, a wszystkie statystyki są takie same. Opcjonalnie, losuj 1 kartę referencyjną do każdego gracza losowo.

Po drugie, każdy z graczy powinien umieścić 1 plastikowy pierścień na wartości “10” na torze punktu zdrowia (HP) i umieścić drugi plastikowy pierścień na wartości “0” na torze Rune Point (RP).

Po trzecie, potasuj talię Wydarzeń i połóż ją zakrytą na jednej stronie obszaru gry, upewniając się, że zostawiasz miejsce na stos kart odrzuconych. Jest to talia losowania wydarzenia na czas trwania gry.

Po czwarte, umieść specjalne karty Odniesienia, odkryte, obok talii Wyników wydarzeń. Umieść pasujący kolorowy kamień runiczny na obrysie pudła znajdującego się na każdej karcie specjalnej Runestone Reference.

To wszystko do ustawienia gry. Ustal, kto powinien trafić w pięść i przekazać pierwszemu graczowi 5 kości Runicznego Kamienia.

Rzucanie kamieniami runicznymi

Rune Crafter rozgrywana jest w rundach i turach bez ustalonej liczby rund na mecz. Kolejka gracza jest podzielona na kilka kroków, które są tutaj streszczone.

Krok 0: Draw One Event Card (Conditional)

Jeśli jest to pierwsza runda gry, pomiń ten krok. Podczas drugiej i wszystkich kolejnych rund, nowa karta Wydarzenia jest losowana, odczytywana i pozostaje aktywna przez cały czas trwania rundy. W kontekście gry karta Wydarzenia zmienia to, co gracze mogą i nie mogą robić podczas rundy. Można wyciągnąć negatywne i pozytywne efekty, które przechylają równowagę sił na korzyść gracza. Tematycznie wydarzenia przedstawiają efekty manipulacji siłami magicznymi, z którymi gracz nie powinien się bawić.

Po rozpoczęciu nowych rund karta Wydarzenia z poprzedniej rundy zostaje odrzucona. Po wyczerpaniu talii remisów na wydarzenia należy potasować stos odrzuconych kart wydarzeń, aby utworzyć nową talię remisów.

Krok 1: Craft One Runestone (opcjonalnie)

Na początku gry każdy gracz ma zero Punktów Runicznych do wydania. W trakcie gry będą rzucać więcej Punktów Ruhnów i ostatecznie mieć wystarczająco dużo, aby kupić wszystkie dostępne Specjalne Kamienie Runiczne. Gracz może zakupić tylko 1 specjalną kostkę runiczną na turę, ale nie ma ograniczeń co do liczby Kamieni Runicznych, które mogą zdobyć. W przeciwieństwie do regularnych kamieni runów, które są dzielone pomiędzy graczy, gracz, który kupił specjalny kamień runiczny, jest jedynym, który może go użyć, dopóki go nie straci.

Kupując Specjalny Kamień Run, gracz odejmuje koszt Specjalnego Kamienia Runicznego ze swojej ścieżki Rune Point. Gracz musi być w stanie zapłacić za pełną wartość Specjalnego Runestone. Jeśli to możliwe, biorą kość i pasującą kartę specjalną Runestone Reference. Nowo wytworzony Kamień Runiczny może być natychmiast użyty (i ukierunkowany).

Gracze powinni zachować ostrożność, używając specjalnych kamieni runicznych. Są one unikalne i zapewniają efekty specjalne, ale Regularne Kamienie Runiczne nie są nieprzewidywalne i powodują tyle samo szkody, co dobre. Każdy ze specjalnych kamieni runicznych jest tutaj zestawiony:

Uzdrawiający Kamień Runiczny: daje graczowi 2 Punkty życia lub karze gracza, zmniejszając jego Punkty życia o -2.
Zasób Runestone: daje graczowi 2 Punkty Rune lub penalizuje gracza, zmniejszając jego Punkty Rune o -2.
Kontroler Runestone: daje graczowi możliwość ponownego rzutu 1 kostką run, zmuszenia wszystkich graczy do stracenia jakiejkolwiek stworzonej specjalnej runki lub utraty 2 punktów życia.
Destroyer Runestone: daje graczowi możliwość zmniejszenia punktów zdrowia przeciwnika o -4, wybierz 1 specjalny kamień runiczny w grze i zniszcz go lub stracisz 5 punktów życia.

Istnieje wielka różnica między graczami, którzy utracili posiadanie Kamienia Runicznego a zniszczeniem Kamienia Runicznego. Jeśli gracz straci posiadanie Kamienia Runicznego, specjalna Kosa Runowska i jego odpowiednia Specjalna karta Runestone Reference są umieszczane z powrotem obok talii Wyników wydarzeń. Jeśli Kamień runiczny zostanie zniszczony, gracz traci Specjalny Kamień Runiczny zgodnie z opisem i zmniejsza swoje Punkty życia do -5.

Krok 2: Rzuć kamienie runiczne (wymagane)

Gracz rzuca teraz wszystkimi 5 zielonymi kostkami Regular Runestone. Jeśli gracz ma jakąś specjalną kostkę runiczną, może również rzucić nią. Po pierwszym rzucie gracz może odłożyć na bok dowolne zrolowane wartości, które im się podobają i ponownie rzucić kostką, lub może przestać toczyć się i rozstrzygnąć wartości kości. Jeśli gracz wykona re-roll, MUSI przetoczyć wszystkie specjalne kamienie runiczne, które stworzyli. Po tej drugiej roli wszystkie wartości kości są zablokowane i rozwiązane.

W przeciwieństwie do Specjalnych Kamieni Runicznych, Regularne Kamienie Run są zawsze korzystne dla gracza, który je rzuca, ale mogą również nie przynieść żadnych korzyści. Możliwe efekty Regularnego Kamienia Runicznego są wymienione na karcie Charakterystyki i są tutaj podsumowane.

Zmniejsz punkty zdrowia przeciwnika o -1
Zdobądź +1 punkty życia
Zdobądź +1 Punkty Runiczne

Gracz nie może mieć więcej niż 15 punktów życia lub 20 punktów runy w grze.

Po tym, jak wszystkie kości zostały rozstrzygnięte, gracz zachowuje kości Specjalnych Kamieni Runicznych, które mogą posiadać, i przekazuje kości 5 Kości Runicznych do następnego gracza w kolejności kolejności. To kończy turę gracza.

Upadek postaci i wygrana w grze

Kiedy punkty życia postaci są zmniejszone do zera lub mniej, padły. Gracz z upadłą postacią zwraca kości Specjalnych Runów, które mają w swoim posiadaniu. Następnie gracz odwraca kartę Odniesienia do postaci i staje się Duchem Pokonanym, nadprzyrodzonym bytem stworzonym z tej samej magicznej istoty, co Kamienie Runiczne.

Podczas przyszłych ruchów gracza rzucą kością czterościenną, która jest nazywana kością śmierci. Gracz nie będzie już rzucał kostkami Runestone. Po rzucie na wynik “4” gracz ponownie rzuca kością śmierci. Tym razem wartość walcowania zostanie wykorzystana do określenia, który Specjalny Kamień Runiczny zostanie zniszczony. Każda z kart Specjalnego Runestone Reference ma wartość liczbową. Ta wartość liczbowa jest dopasowana do wartości liczby walcowanej na matrycy śmierci. Jeśli gracz ma kontrolę nad pasującym specjalnym kamieniem runicznym, zmniejsza swoje punkty życia o -5 i traci specjalny kamień runiczny.

Gra toczy się dalej, gracze na zmianę i rozpoczynają nowe rundy. Kiedy pozostaje tylko jeden gracz, który nie jest Duchem Pokonanych, gra dobiega końca i zostaje ogłoszona zwycięzcą.

Ostatnie słowo

The Child Geeks uwielbiają rzucać kostkami i eliminują przeciwników. Jak powiedział jeden z dzieci, Geek powiedział: “Najlepsza część tej gry polega na tym, że czuję, że gram z potężną i niebezpieczną magią. To wspaniałe uczucie, gdy wyrządzasz szkody swoim przeciwnikom, a nie tobie! “Szansa porażki i zadawanie sobie obrażeń zadawanych przez samych siebie sprawiały, że każde rzucenie się do Geeku Dziecka było napięte i kończyło się okrzykami, jękami lub wzruszeniem ramion, gdy kostki zostały rozwiązane . One Child Geek powiedział: “Czasem trudno jest określić, na czym powinieneś się skupić. Przez większość czasu, po prostu utrzymuję swoje życie i zdobywam Punkty Rune, kiedy tylko mogę. “Przy największej liczbie graczy możliwych (w sumie 6) gra przeciągnęła się, ale stała się szybsza, gdy coraz więcej graczy stało się Duchami Zmarłego. Jeden z takich Duchów powiedział: “Kiedy jesteś poza grą, to śmierdzi, ale nie jest tak źle. Naprawdę możesz zadzierać z innymi graczami! “Wszyscy Geek Dzieci cieszyli się z czasu z Rune Crafter i głosowali za jej zatwierdzeniem.

The Parent Geeks z całą pewnością lubili grać w Rune Crafter z rodziną i mieszanymi grupami Child and Parent Geeks, ale nie byli podekscytowani, gdy grali w grę tylko z rówieśnikami. One Parent Geek powiedział: “Jest to łatwa gra do nauki i może być szybka do grania, w zależności od tego, jak kostka się kręci, ale po prostu wydaje się zbyt monotonna. Gra jest dla mnie nieco płaska. “Kolejny rodzic Geek powiedział:” To jest świetna gra dla moich dzieci i ja lubię z nimi grać, ale chcę czegoś z większą głębią, kiedy gram z dorosłymi “. ryzyko w porównaniu do krytycznego myślenia w grze, ale nigdy nie czułem, że wybory były tak złożone. Idealny dla młodszych umysłów, uczących się gier, ale dla dorosłych poziom trudności gry sprowadza się do tolerowania szczęścia i losowości. The Parent Geeks nie byli zdolni do głosowania, akceptując grę dla swoich rodzin, ale nieszczególnie dbając o nią z przyjaciółmi.

The Gamer Geeks nie dbał o tę grę. Jak powiedział jeden z graczy, Gamer Geek: “Jedynym wyborem w tej grze jest uczestnictwo lub nie. Wybrałem słabo. “Inny Gamer Geek powiedział:” Gry takie jak te są świetne dla ludzi, którzy po prostu chcą grać w gry, wykonując ruchy bez myślenia o tym. Sprawia, że ​​gra jest łatwa w sytuacjach społecznych, ale nie jest to żadna gra. Wszyscy Gamer Geeks lubili pomysł tworzenia nowych Kamieni Runicznych, ale nie podobało im się, jak łatwo je zabrać. Jak powiedział jeden z graczy Gamer Geek z frustracją: “Po co zawracać sobie głowę? Są zbyt ryzykowne i poświęcają zbyt dużo czasu, aby się skupić, aby zostać zgubionym lub ukierunkowanym. “Gajmanowie nie dbali również o to, jak pusta jest gra. Jeden z dość gamer Geek powiedział: “Temat gry został zrobiony, podejmowanie ryzyka to stara wiadomość, a wybory są takie czy inne, ale bez większego znaczenia. To nie jest dobra gra. “Jeśli chodzi o” Duchy pokonanych “, Gamerowi Geeksy podobało się, że ich jedynym celem było przyspieszenie gry. Kiedy nadszedł czas na głosowanie, Gamer Geeks dał Rune Crafterowi but, zgadzając się, aby nigdy więcej go nie zagrać.

Zawsze mam tę samą filozoficzną dyskusję z moimi grupami zabawowymi. Debatujemy nad reklamą, która sprawia, że ​​gra jest “dobra” lub “zła”. Przekonałam prawie wszystkich, że właściwą odpowiedzią jest ta, którą jednostka decyduje, ale ich odpowiedź jest wysoce subiektywna. To tak, jak mówię, że hamburgery to najlepsza rzecz na świecie dla wegetarianina. Moje stwierdzenie jest prawdziwe, ponieważ dotyczy mojego temperamentu, ale jest nie na miejscu dla wegetarianina, który teraz myśli, że jestem zwierzęcym mordercą. Jeśli chodzi o gry (i hamburgery), których stwierdzenia są dokładniejsze? Kto ma rację, a kto się myli?

Odpowiedź jest oparta na twoim osobistym punkcie widzenia. Co oznacza, że ​​nie ma odpowiedzi, z wyjątkiem tej, w którą chcesz uwierzyć. Którą może być twoja własna lub inna opinia, którą adoptujesz jako własną. Głęboko, co?

Rune Crafter to gra w kości, prosta i prosta. Elementy szczęścia, podejmowania ryzyka i losowe wyniki są u podstaw, ale gracze mogą również dokonywać wyborów. Na przykład, który przeciwnik zaatakuje, a który Specjalny Kamień Runiczny utworzy. W zależności od osobistych preferencji gracza, jest to cała masa dobroci lub misa pełna pomyje. Ponieważ moim zadaniem jest obserwowanie i raportowanie, robię wszystko, co w mojej mocy, aby nie zamykać ust, żeby nie wpłynąć na końcowe wyniki. Obawiam się jednak, że wciąż robię wiele wzroku, gdy słyszę, że gracz deklaruje wartość gry za pomocą tonu wyższości, gdy wszystko, co robią, wyraża osobistą opinię. Tym bardziej, że starają się argumentować i bronić swojej opinii, jak gdyby była to fakt naukowy poparty tysiącami badań i niekwestionowanych danych.

Oto moje, co jest wprawdzie wysoce obłudne, ale całkowicie oparte na moich własnych myślach.

Osobiście uważam, że Rune Crafter to świetna gra dla Child Geeks i zabawna gra dla mnie. Nie znam się na takich grach jak Rune Crafter, ale niech mnie diabli, jeśli przegapię szansę na grę z moimi dziećmi. Czasami oznacza to, że mogę cieszyć się grą, która nie jest taka, w którą normalnie chciałbym zagrać, a czasami to oznacza, że ​​robię. Podczas gdy Rune Crafter nie jest grą, do której sięgnę, grając z Gamer Geeks, to z pewnością wykonuje swoją pracę i robi to dobrze, kiedy gram z Rodzicami i Dzieciątkami przy tym samym stole. Jeśli szukasz gry, w której podejmowanie ryzyka może doprowadzić do nagrody lub niebezpiecznego wybuchu kości, usiądź i zagraj w grę Rune Crafter.

Może Ciebie również zainteresować: https://dietasos.pl/slimberry/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.