Menu

Samurai

14 października 2018 - Informacje

Nowa edycja Fantasy Flight z 1998 roku, samuraj Reiner Knizia, pojawia się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Ta strona tradycyjnie wyśmiewała się z Knizii, co oznacza, że ​​wciąż czekamy na dowód, że nie jest jakimś pozaziemskim. Mężczyzna ma czterysta pięćdziesiąt wzorów do swojego imienia, jego obsesja na punkcie prostoty oznacza, że ​​mniej dobre są zapierające dech w piersiach, a potem jest ten film, który nakręcił dla Global Game Jam 2015. Omówiliśmy to długo i jesteśmy prawie pewni, że to nie jest zielony ekran, a on naprawdę transmituje z wnętrza wymiaru gry.

Ale wciąż zabieraliśmy do domu wcześniejszą kopię samurajów z Gen Con, i robiliśmy to z dwóch powodów. Po pierwsze, może to być najładniejsza gra planszowa, jaką kiedykolwiek widziałem. Po drugie, podszedł do mnie fan na stoisku FFG, kiedy zobaczył, że ja to oglądam.

“To jest dobra gra Knizia”, ​​wyszeptał konspiracyjnie.

Nie mylił się.

Samuraj jest (oczywiście!) Bardzo prosty. Od 2 do 4 graczy najpierw zmontuj Japonię o odpowiednim rozmiarze za pomocą modułowej planszy gry. Następnie gracze rozsiewają każde miasto na wyspie za pomocą kawałków “Caste” przedstawiających ryż, zamki lub uśmiechnięte głowy Buddy. To właśnie walczysz o zbieranie, co jest wspaniałe, ponieważ nawet gdyby nie było w regułach, chciałbyś ukraść te małe kawałki plastiku i schować je.

Każdy gracz dociera następnie do swojego ekranu skrytego gracza i odwraca pięć swoich sześciokątów odkrytych. Jesteś teraz gotowy do gry w Samurai! Albo jak to nazywam, nie waż się umieścić tam sześciokąta Ty synu dziwki: O mój Boże, postaw tam sześciokąt.

W swojej turze wybierasz po prostu jeden z pięciu odwróconych heksów i umieszczasz go w dowolnym miejscu na planszy. Jeśli któryś z smacznych kawałków Kasty jest teraz otoczony, podnieś je i daj każdemu graczowi, który ma najwyższą wartość liczbową, dotykając go.

Jest to trudne, ponieważ większość twoich heksów ma zdjęcia ryżu, zamków i buddów, a więc tylko przyczyniają się one do jednego z trzech rodzajów kast. Każdy gracz otrzymuje również “szybkie” heksy, które są bzdurne, ale możesz zagrać oprócz normalnego heksa w swojej turze.

Wreszcie, w twoim skrytku znajdują się dokładnie dwa specjalne heksy, które pozwalają zamienić dwa kawałki Kasty na planszy, a drugi pozwala przenieść jeden z twoich heksów, skutecznie pozwalając ci zagrać go po raz drugi. Samuraj się angażuje, ponieważ każda tura to inna, zwięzła łamigłówka oparta na tym, jakie płytki trzymasz i gdzie naciskają twoi przeciwnicy.

Wszyscy masz dokładnie tyle heksów, aby całkowicie wypełnić Japonię pięknymi liczbami. Gdy to zrobisz, grasz ponownie na poziomie makro; zyskujesz jeden punkt za to, że posiadasz najwięcej żetonów Kajaka, a remisujący jest tym, ile masz innych kastowych kawałków.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.3pionki.pl/
http://www.grykubusia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.