Menu

Scythe: Invaders from Afar

25 lutego 2018 - Informacje

Europa Wschodnia jest w ferworze wojny. Olbrzymie maszyny znane jako “Mech” wędrują po ziemi, ciągnięte przez żołnierzy i robotników, którzy niszczą i budują w równym stopniu. Obfitość zachęca do rozlewu krwi, co prowadzi do pustki i nowych możliwości rozwoju. Dwie nowe frakcje wchodzą teraz w tę historię, zarówno z własnym zestawem umiejętności, ale z tymi samymi celami. Nasiona wojny nadal szyte …

Scythe: Invaders from Afar, zaprojektowana przez Jamey Stegmaier i wydana przez Stonemaier Games, składa się z 2 maty Gracza, 4 kart Automa, 2 plastikowych toreb (dla “rzeczy”), 2 mat frakcyjnych, 2 żetonów akcji, 2 żetonów popularności, 2 żetony władzy, żetony 12 gwiazd, 8 żetonów struktury, 8 żetonów rekrutacji, 8 miniatur mechanicznych, 2 figurki postaci, 16 automatów menadżerskich, 12 sześcianów technologicznych i niewielką liczbę różnych tokenów kartonowych. Jakość elementu jest doskonała, dzięki solidnym matom, grubym żetonom i szczegółowym miniaturom, które sprawiają, że gra jest wizualną radością. Co najważniejsze, jakość komponentu w rozszerzeniu jest porównywalna z grą podstawową, dzięki czemu doskonale pasuje do pozostałych szczegółów. Artysta Jakub Rozalski powraca i dostarcza jeszcze więcej wybitnych dzieł sztuki, które pogłębiają tematyczny styl gry.

Uwaga: To jest rozszerzenie gry. Aby go zagrać, musisz mieć grę podstawową, Scythe.

Co nowego

Scythe: Invaders from Afar zawiera dwie nowe frakcje, które można grać jako alternatywę dla istniejących pięciu, które były w grze podstawowej lub w celu zwiększenia liczby graczy od maksymalnie pięciu do siedmiu. Ekspansja obejmuje również dwa żetony, które zmieniają oryginalne frakcje Krymu i Polonii, które dostosowują jedną ze zdolności każdej frakcji, czyniąc je bardziej odpowiednimi w grze od sześciu do siedmiu graczy.

Ponadto pojawiły się nowe karty Automa, które zostaną użyte do zastąpienia 4 kart podstawowej gry. Musisz tylko wymienić te karty, jeśli grasz z czymkolwiek w rozszerzeniu i grasz solo. Do automatycznej gry dołączono również kilka dodatkowych zasad ruchu i niewielkie korekty w grze.

O frakcjach

Uwaga: Zaleca się, aby nowym graczom nie przyznano na początku jednej z następujących nowych frakcji. Trzymaj się frakcji w grze podstawowej podczas nauczania gry.

Dwie nowe frakcje dołączyły do ​​bitwy. Każdy rzuca na pole własne specjalne taktyczne i strategiczne ruchy, które umożliwią ich graczowi wzięcie udziału w bitwie do swoich rywali bez naruszania równowagi gry. Każda nowa frakcja jest tutaj podsumowana.

The Togawa

Frakcja Togawa przestrzega surowego kodeksu wojskowego, który wzmacnia zdolność frakcji do strategicznej i taktycznej oceny wroga, a następnie ich zmiażdżenia. Najlepszym przykładem tego może być zdolność frakcji do zastawiania pułapek. Żeton pułapki jest umieszczony twarzą do dołu i pozostawiony dla wszystkich, ale tylko gracz kontrolujący frakcję Togawa wie, co kryje się pod spodem. Pułapki te działają jak ostrzeżenie i środek odstraszający, ale nie są blefem. Jeśli przeciwnik wejdzie na terytorium, na które czeka pułapka, zostaje wyzwolony i natychmiast zostaje nałożona kara. Po uruchomieniu pułapki pozostaje ona na terytorium, ale nie jest już aktywna. Ale szkoda jest zrobiona. Przeciwnicy mogą stracić nie tylko siłę, ale także popularność, siłę bojową, a nawet fundusze wojenne.

Chociaż pułapki są całkiem fajne, to zdolność Togawa do poruszania się w wodzie powinna być naprawdę interesująca dla taktycznego i strategicznego gracza. Mechy Togawa mogą bez przeszkód przekraczać rzeki, a nawet używać jezior jako strategicznych punktów walki, zapewniając im dodatkowe premie bojowe. Jeszcze bardziej interesująca jest zdolność Togawy do bycia silnym nawet wtedy, gdy ich liczba jest słaba. Jeśli przeciwnik pomyli się myśląc, że terytorium trzymane przez Togawę z pojedynczą postacią lub Mech bez wspomagających pracowników to łatwa wygrana, to się mylą. W końcu, Togawa opanowali sztukę znikania i mogą błyskawicznie przemieszczać się z jednego terytorium do drugiego, mając oba żetony pułapek. Sneaky, ale nawet sneakier to zdolność gracza do ponownego uzbrojenia pułapek po ich podróży.

Togawa to jedna z części Shogan Warrior i jedna część mystic ninja. W połączeniu oferuje graczowi unikalną strategiczną i taktyczną przewagę, która może zostać wykorzystana do pomieszania i zaskoczenia swoich wrogów.

Albion

Frakcja Albionu jest zdobywcą i umieszcza flagę na nowo zdobytych terytoriach. Pod względem gry znaczniki Flag dla Albion są umieszczane na obszarach terytorialnych i liczone jako dodatkowe terytorium podczas punktowania. Oznacza to, że przestrzeń terytorium z flagą Albion jest równa dwóm obszarom, ale tylko wtedy, gdy gracz kontrolujący Albion kontroluje przestrzeń terytorium, a znacznik Flaga nie sąsiaduje z terytorium macierzystym Albionu gracza. Uwierzcie mi, gdy mówię, że to nie ograniczenie, ale dar, ponieważ frakcja Albionu polega na zdobywaniu nowych ziem i ekspansji. Gracz prowadzący frakcję Albion będzie zachwycony swoją nowo odkrytą umiejętnością wyrywania i ssania nowych ziem.

Albion Mechs może zagrzebać, co ułatwia wejście na nowe ziemie. Siły Albion mają również zdolność Miecza, która zmniejsza moc obrońcy o -2. Siły Albion również zyskują +2 do obrony za pomocą zdolności Shield. Jeszcze bardziej interesująca jest zdolność frakcji Albionu do Rally, która daje graczowi możliwość przeniesienia swoich sił na dowolną przestrzeń terytorialną posiadającą token Flag. Wszystko to składa się na znaczącą siłę bojową, napędzaną przez podbój i jeszcze bardziej rozgarniętą zdolnością do wykonania tej pracy. Gracze Albionu będą musieli włóczyć się po planszy i grać agresywnie.

Dla przypomnienia, Albionowie są góralami, co oznacza, że ​​całkiem właściwe jest krzyczeć “TAM MOŻNA BYĆ TYLKO JEDEN!”, Gdy angażujesz przeciwnika w walkę. Właściwie to jestem zaskoczony, że nie jest to zgodne z zasadami …

Aby dowiedzieć się więcej o kosie: Invaders from Afar, odwiedź stronę internetową poświęconą rozszerzeniu gry.
Ostatnie słowo

Uczciwe ujawnienie z góry. Ta ekspansja wymagała od nas dłuższego niż oczekiwano przeglądu z dwóch powodów. Po pierwsze, gra dla sześciu i siedmiu graczy zajmuje dużo czasu. Szacowany czas to około 25 minut na gracza. To, czasy siódme, oznacza, że ​​pojedyncza gra może (i w większości przypadków) potrwać dłużej niż dwie godziny. Prawdopodobnie nawet do trzech godzin. Nie straszne z perspektywy Gamer Geek, ale jest to bolesne dla Child Geeks i nieco zbyt długie dla Parent Geeks. W związku z tym nie byliśmy w stanie wykonać kilku naszych gier w jednej sesji. Żadnych problemów z Gamer Geeks, ale Dziecięce i Rodzinne Geki okazały się trudne.

Po drugie, Scythe nie jest grą, w którą grają nasze grupy. Nie dlatego, że jest nielubiany. Wręcz przeciwnie, jest bardzo zadowolona. Jest to gra, jednak nie poproszono nas o sprawdzenie i jako taka nie była szeroko rozpowszechniana. Mieliśmy tylko dwie kopie podstawowej gry i jedną kopię rozszerzenia, aby obsługiwać siedem różnych grup. Oprócz nauczania gry nowym graczom, musieliśmy ściśle zarządzać elementami gry.

Tak tak. Boo-hoo i to wszystko … Daj sobie spokój z recenzją, Cyrus … Pomyślałem, że chciałbyś rzucić okiem na ekscytujący świat recenzenta gry.

Scythe: Invaders from Afar to genialny dodatek do świetnej już gry. Dodaje więcej opcji i smaku, nie naruszając koszyka z jabłkami. Nowe frakcje łatwo wchodzą w grę, a doświadczeni gracze szybko się uczą i wykorzystują.

Kilka interesujących cytatów od naszych graczy …

“Albion to moja nowa ulubiona frakcja. Nie wiem, dlaczego kiedykolwiek będę grał z inną frakcją! “~ Child Geek

“Gra nadal jest dobrze zrównoważona i jest równie gładka jak poprzednio. Nowe frakcje mają bezpośredni wpływ na gracza, który je kontroluje, ale wszyscy gracze korzystają z nowych umiejętności frakcji i podstępnych zabaw. “~ Parent Geek

“Doskonały dodatek do niemal idealnej gry. Myślę, że wykonali świetną robotę budując to, co już jest, wzmacniając rdzeń, a jednocześnie pozwalając graczom cieszyć się podstawową grą w pełni wiedząc, że ekspansja wzbogaca doświadczenie, które już nauczyli się kochać w podstawowej grze. “~ Gamer Geek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.