Menu

Snippets

26 lutego 2018 - Informacje

Trudno się nauczyć języka angielskiego, ponieważ jest to mieszanka innych języków, połączonych, wylanych do wielkiego szkła kulturowego i podawanych z małym parasolem. Wiele słów, które uważamy za “angielskie” są w rzeczywistości słowami z innych języków. W tej grze będziesz proszony o tworzenie słów z małych fragmentów. Można by pomyśleć, że będzie to łatwe, ale nie zawsze.

Fragmenty, zaprojektowane przez Shaun Salzberg i opublikowane przez The Master Theorem Games, będą najprawdopodobniej składać się z 4 padów odpowiedzi, 4 ołówków, 250 kart snippet i 1 timera piasku. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry.

Konfiguracja gry

Aby skonfigurować grę, najpierw daj każdemu graczowi 1 pulpit odpowiedzi i ołówek

Po drugie, przetasuj karty Snippet i umieść je zakryte na środku pola gry. To jest talia do pobierania fragmentów na czas trwania gry.

Po trzecie, umieść timer piasku obok talii remisów.

To wszystko do ustawienia gry. Czas sprawdzić swoje umiejętności słownictwa.

Od Snipa, fragmentu

Aby rozpocząć grę, jeden z graczy dobiera najwyższą kartę z talii remisów fragmentów i kładzie ją odkrytą w miejscu, w którym wszyscy gracze ją widzą. Inny gracz powinien wyzerować licznik czasu, aby uruchomić zegar, gdy tylko odkryta zostanie karta Snippet.
Tak, strzelił pierwszy. Przejdźmy dalej …

Tak, strzelił pierwszy. Przejdźmy dalej …

Gracze mają teraz około 60 sekund (czasy piasku nie są dokładnie dokładne), aby stworzyć jak najwięcej słów, używając liter wyświetlanych na karcie Wyniku. Oczywiście istnieją zasady, których należy przestrzegać, ale zasady nie są ograniczające.

Dowolne słowo, od skrótów po terminy techniczne i wszystko pomiędzy (ale słowa muszą być prawdziwe)
Dopuszczalne są różne formy tego samego wyrazu (na przykład “krakersy” i “krakersy” są uważane za 2 różne słowa)
Trzy litery muszą znajdować się razem w ostatnim słowie (na przykład, jeśli karta była “CAR”, gracz nie mógł użyć słowa “krzesło”)
W skrócie, jeśli możesz go znaleźć w interweb, możesz go zapisać

Korzystając z przykładowej karty “HAN” Snippet, wszystkie poniższe czynności można uznać za legalne.

dłoń
H.A.N. (Health Alert Network)
Han (nasz ulubiony przemytnik)
przystojny
ręce
złota rączka
dzięki
zmiana
niewdzięczny
Teofanie (sprawdź i naucz się)

Koniec czasu! Przeczytajmy

Po wyczerpaniu licznika czasu piasek wszyscy gracze odkładają swoje ołówki, dzieląc się swoimi słowami po jednym graczu na raz. Wszyscy pozostali gracze powinni słuchać słów i albo wskazać, że podane słowo nie jest poprawne, czy też zostało przez nich uwzględnione.

Jak słowa nie są legalne? Jeśli przeciwnik chce zakwestionować słowo, może. Gracz musi udowodnić, że słowo istnieje (użyj smartfona tutaj). Grupa głosuje, jeśli słowo powinno zostać usunięte z list lub pozostać w grze. Lub odtwarzacz mógł nieprawidłowo użyć liter z Rozbiegu, albo je przestawiając, albo nie włączając wszystkich razem. W takim przypadku słowo nie jest poprawne.

Za każde słowo, które nie zostało zakwestionowane lub powierzone przez innego przeciwnika, zdobywa +1 punkt. Następnie następny gracz powtarza proces dzielenia się swoimi słowami. To trwa, dopóki wszyscy gracze nie zgromadzą i nie zarejestrują swoich punktów w rundzie.

Kreatywność to jego własna nagroda

Gracz, który ma najmniej przekreślonych słów (nie duplikowanych przez przeciwników), otrzymuje nagrodę za kreatywność w rundzie równą +3 punktów. Długie i archaiczne słowa zwykle wygrywają, co oznacza, że ​​nie będziesz miał szansy na zdobycie punktów kreatywności, jeśli grasz z naukowcem angielskiego profesora.

Gracz z najdłuższymi słowami (policz litery tutaj) otrzyma premię do nagród, które również są warte +3 punkty.

Niektóre karty Snippet mają specjalną premię, która opisuje warunek, który, jeśli zostanie spełniony, przyznaje jeszcze więcej punktów.

snippets-spec

Wygrywając rundę, wygrywając grę

Gracz, który zdobył najwięcej punktów na koniec rundy, otrzymuje kartę Snippet jako trofeum. Nowa runda zaczyna się teraz od wylosowania nowej karty Snippet i uzyskania kreatywności.

Pierwszy gracz, który zbierze 3 karty Snipetów, wygrywa!

Aby dowiedzieć się więcej o Snippetach, odwiedź witrynę wydawcy gry lub odwiedź kampanię Kickstarter.
Ostatnie słowo

finalword_childgeek The Child Geeks były letnie dla całej gry, grając w przeszłości w słownictwie i grach ortograficznych. Według jednego z dzieci, Geek: “Jeśli nie wiesz, jak pisać tak dobrze, jak przeciwnicy, lub nie znasz wielu słów, nigdy nie wygrasz”. To samo można powiedzieć o grach Ciekawostki, ale o grach z pisownia zaangażowana zawsze ma tendencję do dotykania określonego akordu z młodszymi graczami. Inny Gamer Geek powiedział: “Ta gra jest dobra tylko wtedy, gdy grasz z graczami w tym samym wieku lub w podobnym wieku. Wtedy wszyscy zaczynają w tym samym miejscu i nie mają prawdziwych zalet. “Nie trzeba dodawać, że Geek Dzieci nie miał nic przeciwko graniu w grę tylko z grupą rówieśniczą (i w ich grupie wiekowej / w szkole) i nie lubił Snippetów niezmiernie, gdy grając z rodzicami. Końcowym rezultatem była gra, która została podana luźnym kciuki w górę przez Child Geeks, które ostatecznie doprowadziły do ​​mieszanego poziomu aprobaty.

finalword_parentgeekThe Parent Geeks znalazł Snippets jako zabawę i bardzo kreatywną. Szybko zauważyli, że zdobywanie punktów to jedna część słownictwa i jedna część kreatywności. Ta mieszanka dwóch sprawdziła się i od początku do końca cieszyła rodziców. Według jednego z rodziców Geek: “Lubię grę. Rzuca mi wyzwanie, aby szybko pomyśleć, a następnie wymyślić twórcze sposoby na odegranie słów, które już mam. “W rzeczywistości, Rodzice Geekowie napisali listę słów, aby być wielką pomocą, gdy przychodziło wymyślanie nowych słów. Jak to ujął Parent Geek, “posiadanie słów przede mną pomaga mi zapamiętać nowe słowa.” Kiedy wszystkie gry się skończyły, Parent Geeks zagłosowali za zatwierdzeniem gry, ale nie jako grą rodzinną. Oni również stwierdzili, że Snippety mogą być bardzo frustrujące, jeśli gra się z młodszymi Babcami w wieku.

The Gamer Geeks stwierdził, że Snippets jest dość nijakie, zauważając, że gra była powtarzalna, pomysł gry opierał się zbytnio na innych grach ortograficznych i słownych i nie robił wiele dla rozrywki. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Koncepcja gry jest dobra, ale nie osiąga więcej, niż tylko kolejną grę w pisownię i słownictwo. Są nudne i nudny. Projektant gry powinien zrobić więcej, aby to urozmaicić. “Inny Gamer Geek powiedział:” Coś chrapania, naprawdę. Wszystko jest oczywiste, gracz, który wygrywa, jest zawsze tym, który ma największy zasób słownictwa, i nie ma prawdziwych reguł, aby ograniczyć szalone słowa wymyślone przez graczy. Wygrałem dwie gry na słowa, które nawet nie istnieją, ale nikt nie rzucił mi na nich wyzwania. “W końcu Gamer Geeks zagłosowali za odrzuceniem Snippetów.

finalword-fathergeekSnippets to gra, która pływa w bardzo małym stawie z wieloma innymi podobnymi grami. Trudno jest wyróżnić się w takim tłumie. Niemniej jednak, Snippets spełnia swoją rolę i zapewnia grę, która jest zarówno trudna, jak i przyjemna. Ograniczony czas kreatywności sprawia, że ​​wszyscy stają na palcach, ale niemal nieskończone możliwości, aby gracze mogli być tak kreatywni, jak chcą, również dodają wiele obszarów do odkrycia. Końcowym rezultatem jest bardzo krótki pas, który ma szerokie mile. Tworzy interesujące słowa i grę.

Ogólnie rzecz biorąc, nie byłem ani pod wrażeniem, ani rozczarowany grą. Chociaż nie posunęłbym się tak daleko, aby zgodzić się z Gamer Geeks, że gra jest nijakie, nie przynosi ona zbyt wiele nowości na stole. Rozumiem, oczywiście, mówię to z perspektywy kogoś, kto grał w wiele, wiele gier. Dla kogoś, kto tego nie zrobił, Snippets z pewnością rzuci wyzwanie swoim wyobrażeniom na temat typowego słownictwa i gry logicznej do łamigłówek. Jeśli jesteś taką osobą, zachęcam do wypróbowania Snippets pierwszej zmiany, którą otrzymujesz. Dla wszystkich innych, oczekuj solidnej gry, która niewiele zrobi, aby przełamać nowe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.