Menu

Straszny Potwór

25 lutego 2018 - Informacje

W głębi dżungli drzemią pradawne moce. Wiesz, gdzie ją znaleźć i planujesz obudzić potwora z przerażenia, by wykonać swoją licytację. Nie jesteś jednak jedynym, który ma takie ambicje. Teraz to wyścig, aby zobaczyć, kto będzie władcą potwora i kto będzie potworem potwora.

Terrible Monster, zaprojektowany przez Shun i opublikowany przez Sweet Lemon Publishing, składa się z 16 kart, 6 żetonów Licznika i 8 Żetonów Życia. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Żetony są wykonane z grubej tektury. Artyści, Aya i Isabel Bollmann, nadają każdej karcie wyrazisty wygląd, pozostając przy temacie gry, jednocześnie wzmacniając fabułę.

Polowanie na dżunglę

Aby skonfigurować grę, najpierw przetasuj wszystkie karty i rozdaj każdemu graczowi 5 zakryte. Są to karty startowe gracza. Gracze powinni patrzeć na nie, ale trzymać go w ukryciu przed przeciwnikiem, dopóki nie zostanie zagrany. Połóż pozostałe nieukończone karty zakryte i na jedną stronę. To jest talię drawów.

Po drugie, rozdaj każdemu graczowi 4 Żetony Życia i 2 Żetony Kontrahenta. Są one umieszczane przed graczami i zawsze widoczne dla ich przeciwników. Dwa pozostałe żetony kontrataków powinny znajdować się po jednej stronie obok talii. Te boczne żetony Kontra składają się na stos akcji.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto pierwszy i zacznie.

The Face of Fear, The Roar of Power

Terrible Monster jest odtwarzany na przemian. W swojej turze wykonają następujące kroki:

Krok 1: Narysuj i zagraj jedną kartę

Pierwszą rzeczą, którą gracz robi, jest wyciągnięcie karty z talii drawów, dodając ją do swojej ręki. Z kart w ręku gracz wybiera do gry dwie karty, kładąc je odkryte na środku pola gry i rozdzielając je w kolejności, w jakiej są rozgrywane. Gracz może opcjonalnie zagrać bez kart, jeśli woli.

Jeśli jest to pierwsza tura tego gracza, nie dobiera karty i zagrywa tylko jedną kartę z ręki. Na wszystkich kolejnych turach dobierają kartę i mogą zagrać do dwóch, jak opisano powyżej.

Krok 2: Koniec skrętu

Po rozpatrzeniu kart i dowolnych żetonów gracz kończy turę, ogłaszając, że się skończył. Muszą odrzucić do nie więcej niż pięciu w ręku.

Granie i kontratakowanie kart

Cały cel gry polega na zmniejszeniu całkowitej liczby dostępnych żetonów Życia przeciwnika do zera. Odbywa się to poprzez zagrywanie kart, które celują i usuwają żetony Życia w grze. Niektóre karty są bezpośrednim atakiem, podczas gdy inne umożliwiają graczowi przywoływanie bestii i potworów, kontrolując te stworzenia jako broń, która również powoduje obrażenia. Niektóre karty pozostają w grze podczas gry, a niektóre są odrzucane po ich rozpatrzeniu. Istnieje nawet kilka kart, których nie można zagrać, chyba że określony warunek gry został spełniony.

Rozgrywana karta może zostać skontrowana przez przeciwnika gracza. Dokonuje tego przeciwnik, używając jednego z dostępnych żetonów Kontrahenta, zwracając go na stos akcji. Gracz może, jeśli chce, przełamać kontrę, wydając dwa żetony Kontrahentów, co pozwala na rozstrzygnięcie efektów karty. Dodatkowe żetony Kontra można zdobyć podczas gry, grając w określone karty.

Monster Master

Gra kończy się, gdy gracz zmniejsza żetony Życia przeciwnika do zera, co czyni zwycięzcę i nowego mistrza potwora. Nie tak straszne …

Rozpędzenie rozpaczy

Mała gra o nazwie Desperacja dodaje dodatkowe karty do talii i wprowadza karty Bohaterów. Jedyną zmianą w ustawieniach gry jest tasowanie kart Bohaterów i rozdawanie każdemu graczowi odkrytego. Ta karta Hero może być następnie użyta podczas gry, raz na turę, rozpatrując zdolność karty Bohatera. Żetony kontrataków nie mogą być używane do kontratakowania karty Bohatera!

Aby dowiedzieć się więcej o grze Terrible Monster i jej rozbudowie, odwiedź stronę internetową gry.
Ostatnie słowo

The Child Geeks nie mieli żadnych problemów z nauczeniem się, w jaki sposób gra była grana. Gra mniej więcej mówi graczom, co mogą zrobić, pozostawiając graczowi decyzję, kiedy zagrać kartę. To podobało się młodszym Geekom Dziecka, ponieważ podobało im się, jak łatwa była nauka gry podczas gry, redukując wszelkie przestoje. Według jednego z Child Geek: “Podoba mi się, jak szybko gra się gra i jak nigdy naprawdę nie wiesz, czy wygrasz, czy nie!” Ta gra nie pozwala graczom zgadywać, ale staje się coraz bardziej oczywiste, kto może przegrać ze względu na usunięcie żetonów Życia. Inny Child Geek powiedział: “Gra jest szybka i przyjemna. Sądzę nawet, że zagrałbym to z moim młodszym bratem, ale może nie. “Kiedy ostatni Monster został wezwany i dzień dobiegł końca, Geekowie Dzieci zgodzili się, że Straszliwy Potwór jest wspaniały.

The Parent Geeks nie byli zbyt rozradowani, jak The Child Geeks, ale uznali, że gra jest równie zabawna. Według jednego z rodziców: “szczelna gra, dobrze zaprojektowana i ma sens od początku do końca. Chciałbym, żeby było więcej kart. “Było kilku Rodziców Geek, którzy uważali, że powinno być więcej kart, ale nie dlatego, że uważali, że brakuje im gry. Chcieli więcej kart, aby więcej graczy mogło grać. Jak to określił Parent Geek: “Lubię te mikramy, ale chcę być w stanie grać z innymi, po prostu nie z żadnym innym graczem.” Chociaż to życzenie było udziałem więcej niż kilku, nigdy nie szkodziło to grze, albo . Wszyscy nadrzędni geekowie znaleźli coś, co im się podobało, i głosowali za zatwierdzeniem go, stwierdzając, że Groźny Potwór jest grą, w którą mogliby się bawić zarówno młodszym graczem, jak i rówieśnikiem.

The Gamer Geeks byli dość znudzeni Strasznym Potworem. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Myślę, że gra jest po prostu OK. Cierpi na bycie mikrogamą i nigdy nie czuje, że jest czymś więcej niż grą w karty i zobaczeniem, co robi. Nigdy tak naprawdę nie czułem, że jestem zainteresowany. “Kolejny Gamer Geek powiedział:” Podobnie jak większość mikrokamów, w które grałem, to jest proste i skoncentrowane na laserze. Pomyślałem, że jest jakaś strategia, ale myślę, że możesz również powiedzieć, że liczy się tylko czas karty i posiadanie odpowiedniej karty w ręce bardzo pomaga. Znowu bym to zagrał, ale nie jest to coś, co chciałbym posiadać. “Gaming Geeks odkrył, że ich pierwsze gry są zabawne, ale każda kolejna gra stawała się coraz mniej interesująca, co sprawiło, że Gamer Geeks czuli ten straszny potwór, podczas gdy w żadnym razie nie straszne, też nie było takie wspaniałe.

Straszliwy Potwór jest szybki, a czasami brutalny. Cała gra skupia się na wyznaczaniu prawidłowych kart i ma nadzieję, że twój przeciwnik nie ma karty, która wyrzuci Cię z gry. Czasami może wydawać się nieco jednostronny, co sprawia, że ​​kilku graczy jest mniej niż pod wrażeniem, ale ponieważ gry są tak szybkie, nigdy nie pozostawiają one w ustach złego smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.