Menu

Traders of Osaka

14 października 2018 - Informacje

Quinns: Dziś kończymy przegląd trzech gier w Japonii!

Najpierw mieliśmy piękny i pięknie czysty wzór samurajów. Następna była wspaniała stara gra Shoguna, która nie mniej imponująca. Dziś patrzymy na Traders of Osaka, małą grę w pudełka, która została zaprojektowana w Japonii przez jednego z Susumu Kawasaki. A dziś chcę mówić o jeszcze jednym rodzaju piękna.

Nie mówię tego wystarczająco dużo, ale jedną z moich ulubionych rzeczy na temat gier planszowych jest to, że każdy czuje się jak otrzymanie opakowanego w folię pomysłu, bezpośrednio od projektanta. Już wcześniej nazywałem gry planszowe formatem “bez strat”, co oznacza, że ​​w przeciwieństwie do próby napisania powieści lub stworzenia gry wideo, w twórczym procesie tworzenia gry planszowej można bezpośrednio przetransformować to, co masz w głowie, na rzeczywistość, fizyczne pudełko. Z tego powodu nawet złe gry planszowe (zwłaszcza złe gry planszowe) mają w sobie coś bardzo osobistego.

Trudnością z projektowaniem gier planszowych jest oczywiście upewnienie się, że dotrą one do celu w jednym kawałku. Gracze mogą je rozpakować, zapoznać się z dokumentacją i cieszyć się zgodnie z zamierzeniami.

Więc dobrze, że Traders of Osaka to gra o wysyłce rękodzieła na zdradliwe wody. Trzymając to pudełko, trzymasz ukochany pomysł Susumu Kawasaki, zaprojektowany w Japonii, wyprodukowany w Chinach, przekazany ci przez pewnego posłusznego listonosza. Czy dostało się tutaj w jednym kawałku?

Zgodnie z regułą dla wszystkich wspaniałych gier karcianych, Traders of Osaka zleca ci kupowanie i sprzedawanie kart przedstawiających towary. Rynek centralny składa się z około 5 kart, a powyżej znajduje się zapas 3 kart, dzięki czemu masz pojęcie, co się wydarzy.

W swojej turze możesz albo (A) wyrwać kartę z rynku i dodać ją do ręki, uzyskując w ten sposób jej wartość złota, (B) odrzucić karty z ręki, aż zapłacisz za cały rynek, i przesuń wszystkie karty przed tobą jako towary, które posiadasz, lub (C) umieść żeton rezerwy na jednej karcie, aby nikt nie mógł go kupić oprócz ciebie.

Towary są w czterech kolorach, a na centralnej planszy znajdują się cztery pasujące drewniane statki, które będą próbowały podróżować z Osaki do Edo, podróż, która ma porównywalne poczucie optymizmu i procent powodzenia rzucania butelką napoju do kosza z przez pokój. Gdy ktoś kupuje wszystkie towary na rynku, przesuwasz każdy kolorowany statek o wiele spacji i kiedy (na przykład) niebieski statek dociera do Edo, wszyscy zamieniają każdą niebieską kartę, którą kupili w punkty zwycięstwa.

Ale poczekaj! W tej grze jest pewien zwrot, czekający, by rzucić się na ciebie z morza jak obślizgłe macki kałamarnicy. Kiedy jeden lub więcej statków trafi do Edo, każdy statek na którymkolwiek z pobliskich miejsc “Czarnej Wody” zatonął, a wszyscy gracze stracą cały ładunek koloru zatopionego statku, O ile nie mogą spanikować po kolei kartami z ręki ” Ubezpieczenie “, aby zapisać trochę.

Ponieważ ruch statków jest kontrolowany przez wszystkich graczy, chcesz kupić ten sam kolor ładunku, w który zainwestowali twoi znajomi, ponieważ zostaną zainwestowane w dostarczenie statku. Ale gdy raz dwaj lub trzej wtrącisz się, powiedzmy, do niebieskiego ładunku, wszyscy inni zostaną zainwestowani w zatonięcie tej łodzi.

Traderami ostatecznej zasady Osaki jest dawka ryzyka / nagrody, spryskana na szczycie gry jak sos sojowy: Punkty zwycięstwa, które dostajesz przy dostawie ładunku, są równe karcie o najwyższej wartości plus jeden za każdy żeton, który wcześniej dostarczyłeś kolor ładunku, WIELOŻYSKOWANY przez całkowitą liczbę dostarczanych kart, podzielony przez 5 i zaokrąglony w górę.

Co jest ohydnym pająkiem domowym z matematycznego równania, które można odkryć w zestawie reguł, który wcześniej był dość spokojny, ale można go szybko opanować. Chodzi o to, że zdobywasz wykładniczo więcej punktów, tym więcej kolorów tego samego koloru dostarczasz, zarówno w długim, jak i krótkim okresie. Matematyczna kwestia, o ile bardziej wartościowa jest ta karta, jest procesem, który przebiega w tle twojej głowy przez całą grę.

https://dogin.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.