Menu

Vikings: Raid and Conquer

13 czerwca 2018 - Informacje

Życie Wikinga zostało urzekające i stało się legendą. Prawda i mit przeplatają się, tworząc historie i opowieści dzielnych wojowników, którzy ryzykowali to wszystko, aby znaleźć przygodę, fortunę i sławę. W tej grze musisz zrobić to samo, inaczej twoje imię może zostać zapomniane.

Wikingowie: Raid & Conquer, do opublikowania przez High Roller Games, składa się z 220 kart, 5 tarcz postaci, 5 klipów akcji, 1 żetonu medalionu Earl, 1 karty szybkiego rajdu i 1 planszy układania kart (duże). Karty i ogólny motyw gry oparte są na programie telewizyjnym Vikings. Podobnie jak w programie telewizyjnym, gra skupia się głównie na Ragnar, Lagertha, Rollo, Floki i Bjorn. W przeciwieństwie do serii telewizyjnej, gracze będą odgrywać rolę jednej z tych 5 postaci i próbują zmiażdżyć pozostałe 4. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Grafika karty to zdjęcia zrobione w programie telewizyjnym. Układ karty składa się, ukazując dużą planszę z wyznaczonymi obszarami dla kart i podsumowaniem zasad.

Budowa tali 101

Vikings: Raid & Conquer to gra budująca talię. Tego typu gry dają wszystkim graczom taką samą liczbę i typy kart na początku. W trakcie gry gracze zmieniają posiadane karty, zbierając nowe i odrzucając stare. Oznacza to, że sama gra jest zależna od dwóch rzeczy. Po pierwsze, dostępność kart, a po drugie, szczególnie styl gry gracza, który zbiera karty. We wszystkich przypadkach niemożliwe jest przewidzenie wyniku gry lub pojedynczych tur graczy. Poniżej znajduje się opis i podsumowanie gry.

Przygotowanie do rajdu

Aby skonfigurować grę, najpierw umieść planszę układania karty na środku obszaru gry.

Po drugie, oddziel karty Moneta, Skarbiec, Longboats, Hacksilver i Warrior i umieść je odkryte na wyznaczonych miejscach znajdujących się na planszy.

Po trzecie, Potasuj pozostałe karty Wikingów i umieść je zakryte na planszy Wikingów na planszy. Rozdaj pierwsze 5 kart i umieść je odkryte na polu Wikingów na planszy.

Po czwarte, potasuj karty Raidu i umieść je zakryte na planszy Raid Deck na planszy. Rozdaj pierwsze 5 kart i połóż je odkryte na polu raid na planszy. Liczba i rodzaj kart płatniczych w talii zależy od liczby graczy.

Po piąte, umieść Medalion Earla na polu “Zima” planszy i podaj każdemu graczowi 1 tarczę postaci.

Po szóste, daj każdemu graczowi 8 kart Coin i 2 Longboats. Gracze potasują te karty razem, układając je zakryte przed sobą w jednej talii. Jest to początkowa talia kart gracza. Zmodyfikują te karty i dodadzą je w miarę postępu gry.

Uruchom Longboats!

Wikingowie: Raid i Conquer są rozgrywane w rundach, fazach i turach w sumie od 10 do 15 rund gry. Podsumowano je tutaj.

Zimowy

Zima składa się z pierwszych 4 rund gry i składa się z 3 faz na rundę.

Faza rysowania

Gracz dobiera 5 kart ze swojej talii, aby utworzyć rękę. Jeśli talię drawów wyczerpią się podczas procesu losowania kart, potasuj talię odrzutów gracza, aby utworzyć nową talię drawów.

Faza główna

W kolejności kolejności kolejności, zaczynając od gracza, który ma Medalion Earl, wszystkie karty gracza wchodzą do gry. Działania obejmują:

Kup: użyj monet (srebrnych monet), aby kupić nowe karty wikingów, które wchodzą na stos odrzuconych graczy
Zdobądź moc: używaj kart, aby zdobyć Moc (tarcza ze skrzyżowanymi osiami), aby zwiększyć atak i obronę
Zdobądź wpływ: używaj kart, aby zyskać wpływ (kruk), aby zwiększyć wpływy polityczne i negocjacje w grze
Zdobądź Obronę: użyj kart, aby zdobyć Obronę (tarczę) przeciwko najeźdźcom

Ponadto, niektóre karty będą miały specjalne zdolności podczas grania. Na przykład: zwiększenie walki, możliwość trwałego usunięcia karty z gry, a nawet zdradzenie innych.

Nasi partnerzy:

https://dogin.pl/
http://www.brugo.pl/
http://www.ann-design.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.