Menu

Wikingowie: Raid i Conquer

26 lutego 2018 - Informacje

Życie Wikinga zostało urzekające i stało się legendą. Prawda i mit przeplatają się, tworząc historie i opowieści dzielnych wojowników, którzy ryzykowali to wszystko, aby znaleźć przygodę, fortunę i sławę. W tej grze musisz zrobić to samo, inaczej twoje imię może zostać zapomniane.

Wikingowie: Raid & Conquer, do opublikowania przez High Roller Games, składa się z 220 kart, 5 tarcz postaci, 5 klipów akcji, 1 żetonu medalionu Earl, 1 karty szybkiego rajdu i 1 planszy układania kart (duże). Karty i ogólny motyw gry oparte są na programie telewizyjnym Vikings. Podobnie jak w programie telewizyjnym, gra skupia się głównie na Ragnar, Lagertha, Rollo, Floki i Bjorn. W przeciwieństwie do serii telewizyjnej, gracze będą odgrywać rolę jednej z tych 5 postaci i próbują zmiażdżyć pozostałe 4. Ponieważ jest to recenzja wcześniej wydanej gry, nie mogę komentować jakości komponentu gry. Grafika karty to zdjęcia zrobione w programie telewizyjnym. Układ karty składa się, ukazując dużą planszę z wyznaczonymi obszarami dla kart i podsumowaniem zasad.

Budowa tali 101

Vikings: Raid & Conquer to gra budująca talię. Tego typu gry dają wszystkim graczom taką samą liczbę i typy kart na początku. W trakcie gry gracze zmieniają posiadane karty, zbierając nowe i odrzucając stare. Oznacza to, że sama gra jest zależna od dwóch rzeczy. Po pierwsze, dostępność kart, a po drugie, szczególnie styl gry gracza, który zbiera karty. We wszystkich przypadkach niemożliwe jest przewidzenie wyniku gry lub pojedynczych tur graczy. Poniżej znajduje się opis i podsumowanie gry.

Wikingowie-karty

Przygotowanie do rajdu

Aby skonfigurować grę, najpierw umieść planszę układania karty na środku obszaru gry.

Po drugie, oddziel karty Moneta, Skarbiec, Longboats, Hacksilver i Warrior i umieść je odkryte na wyznaczonych miejscach znajdujących się na planszy.

Po trzecie, Potasuj pozostałe karty Wikingów i umieść je zakryte na planszy Wikingów na planszy. Rozdaj pierwsze 5 kart i umieść je odkryte na polu Wikingów na planszy.

Po czwarte, potasuj karty Raidu i umieść je zakryte na planszy Raid Deck na planszy. Rozdaj pierwsze 5 kart i połóż je odkryte na polu raid na planszy. Liczba i rodzaj kart płatniczych w talii zależy od liczby graczy.

Po piąte, umieść Medalion Earla na polu “Zima” planszy i podaj każdemu graczowi 1 tarczę postaci.

Po szóste, daj każdemu graczowi 8 kart Coin i 2 Longboats. Gracze potasują te karty razem, układając je zakryte przed sobą w jednej talii. Jest to początkowa talia kart gracza. Zmodyfikują te karty i dodadzą je w miarę postępu gry.

Uruchom Longboats!

Wikingowie: Raid i Conquer są rozgrywane w rundach, fazach i turach w sumie od 10 do 15 rund gry. Podsumowano je tutaj.

Zimowy

Zima składa się z pierwszych 4 rund gry i składa się z 3 faz na rundę.

Faza rysowania

Gracz dobiera 5 kart ze swojej talii, aby utworzyć rękę. Jeśli talię drawów wyczerpią się podczas procesu losowania kart, potasuj talię odrzutów gracza, aby utworzyć nową talię drawów.

Faza główna

W kolejności kolejności kolejności, zaczynając od gracza, który ma Medalion Earl, wszystkie karty gracza wchodzą do gry. Działania obejmują:

Kup: użyj monet (srebrnych monet), aby kupić nowe karty wikingów, które wchodzą na stos odrzuconych graczy
Zdobądź moc: używaj kart, aby zdobyć Moc (tarcza ze skrzyżowanymi osiami), aby zwiększyć atak i obronę
Zdobądź wpływ: używaj kart, aby zyskać wpływ (kruk), aby zwiększyć wpływy polityczne i negocjacje w grze
Zdobądź Obronę: użyj kart, aby zdobyć Obronę (tarczę) przeciwko najeźdźcom

Ponadto, niektóre karty będą miały specjalne zdolności podczas grania. Na przykład: zwiększenie walki, możliwość trwałego usunięcia karty z gry, a nawet zdradzenie innych.

Koniec fazy rundy

Wszystkie użyte karty są umieszczane na stosie kart odrzuconych gracza.

Wiosna

Wiosna składa się z 5 i wszystkich kolejnych rund w grze. Podobnie jak zima, każda runda składa się z faz.

Faza rysowania

Gracz dobiera 5 kart ze swojej talii, aby utworzyć rękę. Jeśli talię drawów wyczerpią się podczas procesu losowania kart, potasuj talię odrzutów gracza, aby utworzyć nową talię drawów.

Faza planu tajnego

“To sezon na rajdy! Po obejrzeniu kart w ręce gracza, gracz potajemnie umieszcza swój klip na 1 z 7 możliwych akcji na swojej tarczy postaci.

Broń: zwiększ obronę na rundę
Atak na postać: za pomocą karty Longboats gracz może wykonać nalot
Raid Party: gracze biorą udział w rajdzie, ale polityka odgrywa ważną rolę
Lone Raid: gracze idą na raid ignorując politykę, ale czyniąc ją bardziej niebezpieczną w tym procesie

To, co gracz wybiera, jest dodatkowo wzmacniane przez karty, które mają w ręce.

Faza główna

Patrz wyżej.

Faza akcji

Gracze ujawniają swoje tarcze postaci i podejmują wskazane działania.

Koniec fazy rundy

Patrz wyżej.

Ostatni i ostatni nalot

Gra trwa, dopóki 1 gracz nie zbierze w sumie 5 lub więcej kart Raid. Runda kończy się jak zwykle. Wszyscy gracze liczą teraz liczbę zdobytych punktów Legend poprzez sprawdzenie kart, które zdobyli. Gracz z największą ilością punktów Legend wygrywa grę.

Warianty gry

Wprowadzono szereg wariantów gry, które mogą pomóc graczowi dostosować grę. Podsumowano je tutaj.

Gra o świetle

Zbierz 3 karty Raid zamiast 5.

Epicka gra

Graj dopóki wszystkie karty Raid nie zostaną odebrane.

Gra dwuosobowa i zespołowa

W zależności od liczby graczy, gra może być rozgrywana jako 2-osobowa gra head-to-head lub jako gra zespołowa, w której grupy współpracują, aby zdobyć karty Raid.

Spółdzielnia Play

Graj jako drużyna przeciwko grze! Anglia i Francja maszerują przeciwko graczom i zagrażają ich życiu wikingów.

The Child Geeks wskoczyli na miejsce i przejęli kontrolę. Żaden z naszych dostępnych graczy z kategorii Child Geek nie był zaznajomiony z grami budowania talii, a łatwe reguły gry sprawiły, że była to szybka gra do nauczenia się. Według jednego z dzieci, Geek: “Nie wiem, o co chodzi w tej grze, ale rozumiem wystarczająco dużo, aby wiedzieć, co muszę zrobić, aby wygrać.” Gracz nie musi wiedzieć nic o Wikingach, aby wygrać grę, ale ogólnej wiedzy budowania talii to absolutna konieczność. Inny Geek dzieci powiedział: “Łatwe zasady i zabawne karty. Podoba mi się, że nie ma wiele rzeczy do przemyślenia, więc możesz skupić się na tym, co chcesz robić potajemnie za pomocą tarczy. “The Child Geeks świetnie się bawili decydując o tym, jak będą działać na wiosnę, szczególnie gdy zaatakowali innego gracz. Kiedy gry się skończyły, Child Geeks głosowali za zatwierdzeniem Wikingów: Raid & Conquer.

finalword-parentgeeksThe Parent Geeks byli także entuzjastycznie nastawieni do gry, dzięki czemu łatwo się jej nauczyli i bawili się dobrze. Według jednego z rodziców: “Naprawdę łatwa gra do nauki i fajna gra, z której możesz zbudować swoją talię. Szczególnie podoba mi się to, jak prosta gra sprawia, że ​​wybory się nie zmieniają “. Innymi słowy, gra usprawniła wybory, jakich gracz musi dokonać, nie czyniąc tych wyborów oczywistymi. Gracz wciąż musi przemyśleć swoje cele i odpowiednio zbudować swoją talię. Inny rodzic Geek powiedział: “Myślę, że jest to świetny przykład gry budującej talię ucznia. To sprawia, że ​​jest to proste i przyjemne, ale wciąż sprawia, że ​​wszystko jest trudne. “Rodzice Geeks nadali tej grze entuzjastyczne” piekło tak “.

finalword-gamergeeksGamer Geeks skupił się na mechanice gry, doskonale wiedząc, że temat gry może zostać odrzucony na bok. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Temat w tej grze jest właśnie wklejony. Uważam, że ważniejsze jest skupienie się na samej grze, gdy zastanowimy się, czy uzyska ona naszą aprobatę, czy nie. “To, co Gamer Geeks odkrył, było dobrze zaprojektowaną grą, ale celowo pozostawiono jej światło. Jak ujął to jeden z graczy Gamer Geek: “Gra z obietnicą, ale ostatecznie nie robi wrażenia. Wygląda na to, że utknął on na kółkach treningowych i to naprawdę sprawia, że ​​całe doświadczenie gry wydaje się być takie, jak się przeciąga. “Ale nie wszyscy Gamer Geeks czuli się w ten sposób. Według jednego z graczy Gamer Geek: “Gra jest prosta, ale nie jest uproszczona. Gracze mają dużo do rozważenia i do działania. Lubię to, uznając, że jest to gra przeznaczona dla początkujących lub dla lżejszej gry. “Końcowym rezultatem był mieszany poziom akceptacji ze strony elitystów gier.

finalword-fathergeek Aby było jasne, nie trzeba oglądać ani nawet znać programu telewizyjnego, z którego gra jest oparta. Ale może to pomóc. Jednak tylko w sensie tematu i narracji. Sama gra nie wymaga od gracza znajomości tego, czym jest Wiking, nie mówiąc już o tym, co robią dla życia.

Gdy idzie o budowanie talii, jest to dość proste. Liczba kart i typów nie jest duża, co ułatwia szybkie poznanie, co jest dostępne. Gracze będą dostosowywać swoje talie z mniejszą ilością zgadywanek po każdej grze, dopóki nie zobaczą wszystkich kart. Zajęło mi tylko 4 gry, aby zrozumieć wszystko, co było dostępne. Zanim skończyłem grę 6, stworzyłem dokładnie taką talię, jaką chciałem (ciężki wpływ).

Podział pomiędzy wpływem i mocą jest sprytny i łatwe zestawienie do zrozumienia. Gracze, którzy preferują Moc, będą atakować i zdobywać karty wypraw, ale niekoniecznie wygrywają nagrodę. Zagrażają sobie, a agresywni gracze często zwracają uwagę na siebie. Z drugiej strony, gracz, który faworyzuje wpływ, gra w grę polityczną i preferuje długoterminowe cele poprzez bezpieczne naloty, a nie ryzykowne przedsięwzięcia. To interesująca mieszanka “bezpiecznego kontra przepraszam” lub lepiej “ryzyko kontra nagroda”.

Gry oparte na pokazach są często bardziej rozczarowujące niż zabawne. W tym przypadku Vikings: Raid & Conquer jest dobrym przykładem dobrze zaprojektowanej gry budującej talię. Nie będzie to miało większego znaczenia dla poważnych i doświadczonych graczy, ale nowi i niedoświadczeni gracze będą mieli z tego mnóstwo zabawy. Spróbuj, jeśli uważasz, że warto najechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.