Menu

Zdobądź Adler!

25 lutego 2018 - Informacje

W świecie szpiegowskim zaufanie jest niedostatkiem towaru. Nawet rzekomi przyjaciele i sprzymierzeńcy mogą być podwójnymi agentami. Niektórzy agenci idą tak głęboko w ukryciu, że nie mogą już odróżnić prawdy od fikcji. Ale nikt nie może żyć wiecznie. W końcu każdy szpieg się podsunie. Sztuką jest być na tyle uważnym, aby dzielić fakt z fikcją.

Zdobądź Adler !, zaprojektowany przez Randy’ego Thompsona i wydany przez Caper Games, składa się z 6 kart postaci, 4 kart zdolności specjalnych, 90 kart do gry, 6 kartek referencji, 7 żetonów czasu i 1 tokena zakrętu. Karty są tak grube i trwałe jak standardowa karta do gry. Żetony są wykonane z litego kartonu.

Przygotowywanie pościgu

Aby skonfigurować grę, najpierw przetasuj karty postaci i rozdaj 1 każdemu graczowi, twarzą w dół. Gracze powinni przechowywać swoją kartę postaci w tajemnicy, dopóki nie zostaną zmuszeni do jej ujawnienia. Daj każdemu graczowi również arkusz referencyjny.

Po drugie, potasuj karty do gry i rozdaj każdemu z graczy 7, twarzą w dół. Połóż pozostałe karty do gry w dół na środku obszaru gry, aby utworzyć talię drawów.

Po trzecie, umieść tokeny na jednej stronie obszaru gry.

To wszystko do ustawienia gry. Określ, kto pierwszy podejmie i przekaże temu graczowi żeton czasu “godzina pierwsza”.

Gra o odliczanie i trochę rozmawiające

Get Adler to gra dedukcyjna, co oznacza, że ​​gracze próbują dowiedzieć się informacji o swoich przeciwnikach. Odbywa się to poprzez zadawanie pytań i obserwacji. Dyskusja na stole nie jest zalecana, ale trochę przekomarzania uważa się za konieczne, aby gra była przyjemna. We wszystkich przypadkach gracz nigdy nie mówi o tym, co wie. Ponadto, wszyscy gracze, którzy nie są podwójnym agentem, Adler, zawsze muszą mówić prawdę. Gracz, który jest Adlerem, może kłamać przez zęby od pierwszej sztuki do ostatniej, jeśli sobie tego życzą.

Wyścig trwa!

Zdobądź Adler! jest rozgrywany w 7 rundach. Podczas jednej rundy każdy gracz będzie miał 1 obrót. Tutaj podsumowano turę gracza.

Krok 1: Narysuj 1 kartę

Gracz losuje 1 kartę z talii i dodaje ją do swojej ręki.

Krok 2: Zagraj 1 kartę

Gracz wybiera teraz 1 kartę z ręki i odkłada ją na stos odkrytych kart odkrytych. W zależności od karty, gracz podejmie określoną akcję. Niektóre karty nie dają żadnej akcji.

Znak zapytania

Ta karta, po rozegraniu, pozwala graczowi zadać dowolnemu przeciwnikowi 1 pytanie “Tak” lub “Nie”. Ponieważ celem gry jest znalezienie zaginionego podwójnego agenta, Adlera, gracz powinien zadawać pytania, które pomogą im poznać tożsamość swoich przeciwników. Korzystając z karty referencyjnej, gracz może zacząć dzielić, który gracz ma jaką kartę Postaci.

pytanie adlera

ludzie-adler

Szkło powiększające

Ta karta pozwala graczowi spojrzeć na rękę dowolnego przeciwnika.

szkło adlerowe

Lornetka

Ta karta pozwala graczowi na losowanie 1 karty od przeciwnika i zastąpienie jej jedną kartą z ręki.

adler-binocs

Ściśle tajny dokument

Ta karta jest potrzebna graczowi, który jest Adlerem. Wszyscy pozostali gracze muszą próbować trzymać ich z dala od rąk Adlera!

adler-topsecret

Aresztować

Ta karta znajduje się z przodu przeciwnika, który gracz uważa za Adlera.

areszt adlerowy

Aresztowanie Adlera

Jeśli zostanie podjęta próba aresztowania, a aresztowany gracz nie jest Adlerem, obaj gracze są na turnie. Jednakże, jeśli aresztowany gracz to Adler, gracz może spróbować uciec, reagując na różne karty.

Ucieczka

Granie kartą Escape (autobusy, rowery, karty itp.) Zmusza przeciwnika do zatrzymania gracza, aby zagrał identyczną kartę Escape. Jeśli nie, Adler ucieka!

Bomba

Bomba nie tylko pozwoli Adlerowi uciec, ale także spowoduje, że wszyscy pozostali gracze przegapią kolejkę!

bomba adlerowa

Przebranie

Szybkie Przebranie ukryje Adlera w tłumie, co uniemożliwi mu schwytanie.

adler-przebranie

Pistolet

Jeśli zostanie narysowany pistolet, zarówno Adler, jak i jego przeciwnik będą strzelać, dopóki jedna z nich nie skończy się pociskami (tj. Kartami pistoletowymi).

Adler-gun

Pierwsze Adler lub Adler się zbliżają

Gracze spoza Adler wygrywają, jeśli wszyscy złoczyńcy i Adler zostaną aresztowani lub wyeliminowani z gry przed jej zakończeniem (przed końcem 7. rundy).

Gracz Adler i złoczyńcy wygrywają, jeśli uniknie przechwytywania przed końcem 7. rundy i jest w posiadaniu przynajmniej jednego ściśle tajnego dokumentu. Adler może także wygrać, jeśli wszyscy gracze-bohaterowie są poza grą.

Aby dowiedzieć się więcej o Get Adler !, odwiedź stronę internetową gry.
Ostatnie słowo

finalword_childgeek The Child Geeks cieszył się procesem dedukcji poprzez grę w karty o wiele bardziej, niż myślałem. Nauczyli się także grać dużo szybciej niż oczekiwano. Według jednego Child Geek: “Gra jest łatwa. Dowiadywanie się, kto jest Adlerem, to prawdziwa sztuczka. Zwłaszcza, gdy postać Adlera może kłamać za każdym razem, gdy z nimi rozmawiasz. Gry szybko stały się ćwiczeniem w odkrywaniu kim był Adler, a następnie zbliżaniu się do zabójstwa. O wiele łatwiejszy proces w teorii niż w praktyce. Według jednego z dzieci, Geek: “Kiedy już się dowiesz, kim jest Adler, łatwo się do nich dostać, ale zawsze wydaje się, że postać Adlera może uciec w samą porę.” To znaczy, że Adler jest śliski. To tylko poprawiło grę z punktu widzenia dzieci-geeków, co spowodowało pełne poparcie dla gry.

finalword_parentgeek The Parent Geeks również byli zadowoleni z Get Adler! i grał o wiele bardziej wyrafinowaną grę kotów i myszy. Według jednego z rodziców Geek, “Zgrabna mała gra. Podoba mi się, jak każda karta mówi ci coś o innym graczu, a może nie. To Ty decydujesz i myślisz. “Kolejny rodzic Geek powiedział:” Dużo zabawy. Najbardziej lubię być postacią Adlera, ale fajnie jest też być po drugiej stronie. “Gdy gra się z rodziną, Get Adler! był wielkim hitem. Kiedy grała tylko z rówieśnikami, gra była równie dobrze odbierana. W rzeczywistości jedyną sytuacją, w której gra spadła na podłogę, jest sytuacja, w której nowy gracz nie zrozumiał zasad wystarczająco dobrze i nie myślał o zadawaniu pytań. To doprowadziło do pewnych problemów, ponieważ oni, jako Adler, myśleli, że muszą mówić prawdę! Co nie jest poprawne. W ogóle nie jest poprawne. Adler może i powinien często kłamać, aby wszyscy zgadywali. To, czego Rodzice Geek nie odgadli, było ich rekomendacją. Bez wahania poparli grę.

finalword_gamergeekThe Gamer Geeks lubił grę, ale nie byli zbytnio nią zachwyceni. Jak to ujął Gamer Geek: “Gra jest solidna, jest fajna do grania i wykonuje swoją pracę. Nie wiem … to tylko kwestia tego, w jaki sposób karty są grane, aby uzyskać Adlera, co pozostawia mi duże “pragnienie” w dziale gry. “Kiedy wykopałem się głębiej, kilku graczy Geeków myślało, że powinno być lepiej sposób na uchwycenie Adlera i z większą karą, jeśli się mylili. Na przykład “przymusowe aresztowanie”, które wymagałoby aresztowania gracza i zatrzymania gracza na dobre, jeśli aresztowanie było fałszywe. Ale ten punkt widzenia nie był podzielany przez większość Gamer Geeks. W przeważającej części ta grupa elitystów uznała grę za zabawną, co skutkuje przyznaniem nagrody Get Adler! ich pełne poparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.